Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442137/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-zbo-442137.png 4 2064 575

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Folk med ångest , 2019

Rihatama
04.03.2022 5 z 5

Sociologicko-psychologická analytická příručka jak člověk žije, respektive měl by žít, aby žil spokojeně, zdravě a ve šťastném partnerském či rodičovském vztahu. To je první, co člověk napadne, když se do knihy začte nebo zaposlouchá. A i po dalších desítkách stránek uzná, že název je pregnantní. Ale tak neatraktivní, až to bolí. A tak kniha na můj zájem kvůli svému titulu čekala desítky měsíců. Jenže on je to zase "jen" ten typický Backmanovský styl a nebyl ani důvod se domnívat něco jiného. Ale psychika, a pan Backman o ní něco ví, si jde svou vlastní cestou. Naštěstí mě zajímá i psychologie, nejenom literární Backman. Kniha je tak dle mého očekávání plná humoru, satiry a úžasného, zdravého rozumu. No krása číst. Román o životě ve všech jeho paradoxech. Protože on je to skrz na skrz optimistický, laskavý a snad ten vůbec nejchápavější román, jaký si lze představit. Člověk nepláče, nechechtá se, ale je pořád v nejapně úsměvném rozpoložení. Backman mě zase dostal na lopatky.

"Jenom s krásnými se dlouho žít nedá, Julčo, ale s vtipnými? Jéminánku, s těmi člověk vydrží celý život."

Janina2609
28.02.2022 4 z 5

“Snažit se, jak nejlépe umíme. Zasadit dnes jabloň, i kdybychom věděli, že zítra bude konec světa.”
Kniha s jednoduchou zápletkou se zpočátku tváří jako vtipný trochu potrhlý příběh, ale s postupujícími stránkami v něm objevíte množství hlubších myšlenek. Každý si životem nese více či méně svoje úzkosti, objevuje se tu laskavost a spousta dalších lidských vlastností. Hezky se četlo, ale přeci jen u mne nedosáhne na plný počet.

Simmminek
28.02.2022 5 z 5

Knížka, kterou jsem asi vždy hledala. Příběh, který není jen obyčejným příběhem. Nese s sebou ponaučení a moudra do života čtenáře. Není to jen tak nějaká knížka. Autor se snaží čtenáři něco předat a rozradostnit čas, kdy čte, ale také každý den. Je to kniha, ke které se člověk vrátí, a ze které si každý vytáhne to své. Pokud máte trápení, jste zrovna ve fázi, kdy nevíte, co si počít nebo jen nemáte svůj den nebo naopak máte a jste šťastní… tak právě pro vás je tahle knížka. Je totiž pro každého. Není to kniha. Je to radost a štěstí od autora pro čtenáře. ️

Kaja1
28.02.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom mě to vtáhlo do děje a knížce jsem přišla na chuť. Místy to bylo úsměvné. Těším se na další knihy tohoto autora.

karel0684
28.02.2022 4 z 5

knihu jsem původně považoval za humornou, ale... nutí člověka k zamyšlení. A když se prokoušete tím humorem, najdete dost hlubokých a lidských myšlenek. Tak čtenář osciluje mezi smíchem a pláčem...

Pe3ček
22.02.2022 4 z 5

Obvykle čtu detektivky, ale... i když tohle vlastně taky byla tak trochu detektivka. :) Humorné, lehké podání příběhu, který je snadné sledovat i při práci a poslechu jako audio. Připomínalo mi to činohru nebo film Blbec k večeři. Doporučuji knihu jako odpočinkové čtení. :)

Pivísek
21.02.2022 5 z 5

Fredrik Backman opět nezklamal! Tato kniha je zatím druhá, kterou jsem od něj četla, ale určitě budou následovat další. Humor a zároveň hloubka, šíleně zkonstruovaná dějová linka a zároveň je to vlastně úplně ze života, smích, pláč, dojetí, zamyšlení... Co dodat, doporučuji! :-)

kinsey
16.02.2022 5 z 5

Není to můj nejoblíbenější žánr ale potřebovala jsem si trošku odpočinout a na to, je tahle kniha jak dělaná. Každý v ní najde minimálně pár vět s kterými se opravdu ztotožní. A ikdyž nejsem žádná moc velká citlivka, pár myšlenek mne velmi dojalo...

le21nka
14.02.2022 5 z 5

Kniha, která vás dokáže rozesmát i rozplakat. Velmi dobře se četla.

Aneleh
11.02.2022 4 z 5

Ze čtení této knihy jsem trochu rozpačitá. Na jedné straně jsou v ní hluboké a velmi pravdivé myšlenky - sama jsem i jeden citát vložila - ale na straně druhé jsem chvílemi ztrácela nit. Skákalo se od jednoho k druhému, až mi unikala souvislost. Bylo to však vtipné, což oceňuji. Takový příběh by se jen těžko mohl stát, jeho účelem spíše bylo ukázat to dobré v lidech, což se autorovi podařilo.

Parwana
09.02.2022 5 z 5

Typický Backman. Kniha umí čtenáře rozesmát i rozplakat, většinou mají jeho příběhy šťastný konec. Jen škoda, že už je přečtená.

janka84
30.01.2022 5 z 5

Originální, milá, vtipná oddechovka. Oživí v člověku víru v lidskou dobrotu, rozesměje postřehy z běžného života. A přitom jsou za tím vším docela vážná témata

Italkaaa
27.01.2022 3 z 5

čekala jsem cokoliv, vtip, zábavu, absurdno, ale dostalo se mi jen povrchnosti. Tři hvězdičky za čtivost textu a překlad.

Monnyh
26.01.2022 1 z 5

Veliké zklamání. Po některých jeho knihách, které opravdu hřály u srdce a dokázaly vyvolat ten pocit "domova a bezpečí", je tato kniha opravdu velkým zklamáním. Knížka postrádá tu hloubku, co mají jeho první knihy, nevtáhne vás tolik do děje a rozhodně se platonicky nezamilujete nebo neztotožníte s hlavní postavou. Mrzí mě, protože Fredrik je můj oblíbený autor, ale toto bylo šlapnutí vedle.

Lucie311
24.01.2022

Já tedy nevím ale vůbec mě to nebavilo. Něco jako americká slátanina.

sheldon8410
23.01.2022 5 z 5

Nechápu, že jsem na F. Backmana narazila až teď. V této knize najdete od všeho trochu - krimi, drama, romantika, filozofie... Moc hezky se mi četla, všechny postavy a jejich příběhy mi byly něčím sympatické, jak píše KaMal níže. Zamotané mi to nepřišlo ani trochu, když člověk dává při čtení pozor, tak se v těch postavách vyzná :)

Lusie
20.01.2022 3 z 5

Vtipné, četla se celkem hezky. Ale můj šálek kávy to zřejmě není.

Kopta
18.01.2022 4 z 5

Hravá záležitost, která osciluje mezi tragédií a komedií s tím, kdy se člověk upřímně zasměje, upřímně zamyslí. A taky bohužel i trochu upřímně nudí. Někdy se člověk snadno zaplete do mnoha spletitostí osudů a příběhů postav, že asi nedocení dostatečně, to co nám autor upekl, ale i tak je to milý příběh, který jsme ve filmu mohli tak nějak vidět už mnohokrát. Asi toto není nejsilnější autorovo dílo, ale na seznámení s jeho příjemným psaním v pořádku.

Kristulda
17.01.2022 3 z 5

Nevím co napsat,měla jsem velké očekávání, protože Muž jménem Ove je pro mě jedna z top knih,ale tohle bylo o trochu víc slabší. Četla jsem ji dlouho, odkládala. A vadilo mi nazýváni pachatele individuem. Mám rozpoluplné pocity.

bigben
11.01.2022 4 z 5

Dlouho jsem tuto knížku odkládala a nakonec jsem byla velmi nadšená. Příjemně, lehce a s vtipem popsány osudy lidí, kteří se tam nějak ocitnou na jednom místě...Úsměvné příběh i k zamyšlení...