Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442137/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-zbo-442137.png 4 2077 2077

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Folk med ångest , 2019

Kniho_holka
19.12.2021 5 z 5

Ach ano, já a Fredrik Backman jsme uzavřeli literární manželství, kdy on napíše knihu a já o ní prohlašuji, jak je skvělá, kudy chodím, ale to, že mu v tomto seznamu patří zlatá příčka rozhodně není jen nějaká protekce, ale jeho kniha Úzkosti a jejich lidé si to rozhodně zaslouží. Jsou to totiž takové ztělesněné Vánoce – milé, úsměvné, nostalgické a navzdory tomu až groteskně vtipné. Nenajdeme tady žádné hrdiny s pohnutým osudem ani dechberoucím posláním, ale lidi z masa a kostí, v nichž se každý z nás poznáme. A proto je tak kouzelná.

mrsterezz
09.12.2021 5 z 5

Backman opět nezklamal. Naprosto skvělá knížka. Nemám co dodat, prostě sem si ji užila od začátku do konce.

Janeyx21
25.11.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala zcela náhodně. Zajímalo mě, jestli tam ten růžový králík na záchodě vážně bude. A byl! Je to zajímavý příběh o lidech, rozvíjí se postupně a dění se vždy odhalí tak akorát. Pomohl mi taky vyřešit otázku, kam schovat víno :-) Parádní čtení.

barge
21.11.2021 5 z 5

Má krevní skupina. Skvělý úlet! Co věta, to perla. Už se těším na další autorovy knížky

lazenskaveverka
16.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Chi. Děti se mě ptaly, co to čtu a proč je na obalu růžový králík na záchodě. To jsem ještě netušila, že růžový králík na záchodě v knize opravdu je a je za to placený. Zábavný úlet. Díky Fredriku za tuhle fajn růžovo-černou grotesku s happyendem.

pepap
15.11.2021 4 z 5

Trochu detektivka, trochu psychologický román, trochu komedie, trochu příběh o smutných životních událostech. Kniha se pěkně poslouchá a některé postřehy mi přišly vhod a k chuti. Celkově je příběh trochu přitažený za vlasy ... ale to někdy naše vlastní životy bývají ;-)

MayaBu
13.11.2021 4 z 5

Je to správně praštěné a úžasně... lidské. Příběh se všelijak kroutí a o postavách se člověk dozvídá nové a nové informace s každou kapitolou. Čtení tedy jednak zábavné, ale také místy k zamyšlení. (Jde o první knihu, kterou jsem od Backmana četla a myslím, že nebude poslední.)

m.valova
07.11.2021 4 z 5

V podstatě geniálně propojeno,má to sílu,lidskost a určitě je to téma do dnešní nelehké doby s odlehčením a humorem.V hlavě mi bude rezonovat ještě dlouho a budu se nad jednotlivými postavami zamýšlet a nad určitými situacemi pousmívat.

sweeney
05.11.2021 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední :) Co tak dopsat víc, než co je psáno v komentářích předchozích..úžasná kniha, která začíná zdánlivě nesourodou směsicí příběhů různých lidí, aby se pak následně v průběhu čtení tato změť krásně propojila a vykouzlila příběh humorný a zároveň velmi poučný.
Naprosto doporučuji :)

MadamC
03.11.2021 5 z 5

Tak milou knihu jsem dlouho nečetla! Není jen vtipná, jak by se mohlo podle obálky na první pohled zdát. Jak zase název napovídá, je o lidských úzkostech. Ale velmi velmi něžně a opatrně o nich hovoří. Nebo tak to alespoň přišlo mně. Nedostanete z ní depku. Možná se díky ní zamyslíte, na pár místech si popláčete (ale v dobrém smyslu), ale především se zasmějete. Okolnosti příběhu jsou rozhodně úsměvné samy o sobě. Do toho neotřelá slovní spojení, milé postavy (skoro všechny), úžasný vypravěčský talent autora a nejlepší je, že to všechno dokonale dává smysl! Vše se nádherně propojí. Takže doporučuji strašně moc! Nebojte se toho názvu. A obálka opravdu ukazuje vše podstatné. Takže vlastně takový trailer na knihu. A odehrává se den před Silvestrem, takže je vhodná na vánoční čas :-).

michal2601
02.11.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka, vtipná a přitom lidská. :-)

jiri77
31.10.2021 4 z 5

Ze začátku se zdá ,že bude celý příběh potrhlý, ale nakonec je v něm zahrnuto i hledání životních cílů a lásky. Hodně se mi líbil konec, který ještě o něco vylepšil ,můj pohled na celou knihu.

TetaPeta
29.10.2021 5 z 5

Kniha, ktera je zabavna, poucna a myslim, ze kazdy ctenar si tam najde "svoje"...u nekterych situaci jsem se v mhd smala jak pubertacka, az jsem cekala, ze se me nekdo zepta, co to ctu...takze doporucuji!

Agatha84
26.10.2021 4 z 5

Chvílemi se to zdá být jen lehce připitomělou komedií. Jindy vás některé věty, či slova připraví o dech...

Páájinka
22.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha

Lucienne05
18.10.2021 5 z 5

Je to pět let, kdy jsem měla v ruce knihu, která nebyla encyklopedie nebo populárně naučná. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě Fredrika Backmana, protože mi vrátil chuť do čtení a motivaci si ten čas na to prostě najít. Je mi velmi blízký nejen svým myšlením, ale také tím, že trpíme podobnou "nemocí". Občas jsem měla pocit, že vedle mě stojí, poplácává mě po rameni a říká: "vím, jak ti je."
Až takhle silný dojem ve mě kniha vyvolala.
Líbí se mi hlavně to, že kniha nabízí nejen poutavý příběh, kdy až do konce není úplně jasné, jak to dopadne, ale také ještě jeden příběh skrytý mezi řádky a může to být zrovna ten náš.
Děkuji za takové knihy.

Kulasec
17.10.2021 5 z 5

Hluboce lidské. Terapeutické. Smích krz slzy jako u Gogola, možná ještě více jako u Čechova. Říká si to ostatně o dramatizaci. A tak proč přirovnávat: teď už do této party zkrátka a dobře vstoupil taky Fredrik Backman!

MiškaČíta19
15.10.2021 5 z 5

Krásna severská oddychovka plná pekných slov hodných k zamysleniu sa. Palec hore :)

Pizza
08.10.2021 5 z 5

Tohle byla jízda!

Karcoolka2210
07.10.2021 5 z 5

Backman opäť nesklamal. Spôsob akým tento autor prepletá osudy svojich postáv je podľa mňa skvelý. Ja osobne si tam vždy nájdem nejaké povzbudenie aj hlbokú myšlienku. Pre mňa naozaj výnimočný autor a ďalšia výnimočná kniha.