Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442137/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-zbo-442137.png 4 2077 2077

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Folk med ångest , 2019

bigben
11.01.2022 4 z 5

Dlouho jsem tuto knížku odkládala a nakonec jsem byla velmi nadšená. Příjemně, lehce a s vtipem popsány osudy lidí, kteří se tam nějak ocitnou na jednom místě...Úsměvné příběh i k zamyšlení...

Kata993
11.01.2022

Pokus dělat ze slova lesby její nechutně sexistickou verzi lesbičky (která by se dala spíše přiřadit ke kolonce na porno stránkách než k označení osob stejného pohlaví s milostným vztahem) mě v české společnosti nepřestává fascinovat...

KaMal
10.01.2022 4 z 5

Zezačátku mě jímal děs a hrůza - kapitoly nadrobené, autor často mluvil přímo ke čtenáři, text byl plný psychologicko-(de)motivačních vsuvek. Ten se však postupně měnil přes příjemný čtenářský zážitek až na dojemný příběh, ve kterém fandíte vlastně úplně všem, protože v mnoha postavách můžete zahlédnout kousek sebe (můj favorit byl Jim, to rozhodně). Doporučuji mít při ruce balíček kapesníků!

vmatusko
10.01.2022 5 z 5

Perfektné, Backman ako vždy nesklamal. Tak ako on asi málo kto dokáže poprepájať dej. Spočiatku som myslel že sa v tom celom stratím, ale nestalo sa.
Je to úžasné čítanie. Nútilo ma to nepustiť knihu z rúk.

HannyC
09.01.2022 5 z 5

Název knihy mě trochu odrazoval ... psychologické žvásty fakt nemusím ... ale kolt, bankovní lupič a rukojmí mě navnadil. A to překvapení! Není to typická krimi, není to ani lékařská anamnéza. je to totiž tak trochu: thriller, drama, rodinná kronika a červená knihovna dohromady. Nebo výstižněji: laskavá pohádka pro dospělé :)

Na první pohled jednoduše složité čtení, které je vlastně jen složitě jednoduché ... jen musíte vědět, pro koho vybrat tu správnou pizzu :)

Viděla jsem i zfilmovanou verzi na Netflixu ... povedená adaptace ... ale věřte mi, kniha je kniha. Mezi řádky se toho totiž vejde nejvíc :)

Olafa
09.01.2022 5 z 5

Já se budu opakovat. Žádný jiný autor ve mně nedokáže vyvolat tolik rozmanitých emocí v tak krátkém sledu. Směju se a brečím zároveň. Dekuju.

JancaMia
07.01.2022 5 z 5

Asi nejblaznivejsi kniha autora a opět se skrytým poselstvím o tom co si kdo nese . Rozhodne se těším na další knížky . Baví mě autorův styl psaní a tahle knížka rozhodne moji knihovnu neopustí !!!

Kikina105
06.01.2022 5 z 5

Pravda? Dlouho jsem přemýšlela, jak shrnout a pár slovy vyjádřit - nejen pro vás, ale i pro sebe - o co v knize vlastně jde. Protože ač se občas zdá, že nejde o nic nebo naopak, že jde o hodně, nikdy se v příběhu nezašmodrcháte, a kdyby, tak se zase z něj pomocí nitek rozmotáte.

Kniha je o mě, o vás... o všech. Je bláznivá, filozofická, obyčejně neobyčejná, jak by snad řekla i Estelle - tajnusnubná. Anna-Lena si občas říkala, že všichni lidé mají v životě vteřiny, které prozrazují, kým doopravdy jsou, drobné okamžiky, do nichž lze zabalit celou jejich duši. A přesně o tom jsou Úzkosti. O drobných okamžicích, o víře, o láskách, o vás-nás-mě. Každý jsme nějaký a je dobré si to jednou za čas připomínat. Třeba i touto nevšední knihou Backmana. Propojuje zde rozporuplné osobnosti s různými životními příběhy. Bohatství, chudoba, láska, nenávist, štěstí, smutek, zrada, zmar - mohla bych pokračovat, a i přesto bych neshrnula vše, co mi kniha dala. Každý má vlastní démony i anděly, i když si to třeba nepřizná. A jednou za čas vylezou na povrch a my se jim musíme postavit čelem.

Lidé totiž potřebují pohádky, alespoň občas.

EvikU.
05.01.2022 5 z 5

Na začátku knihy, ale opravdu jen chvíli jsem si říkala, že to nebude Backman jak ho mám ráda, ale ono jo! Byl to zase on. Kniha se mi četla rychle, kombinovala jsem knihu a poslech a pecka. Opravdu on má povedené myšlenky, všechny jeho knihy jsou místy hodně na zamyšlení, ale se všemi názory souzním a prostě ho můžu. Je to moje krevní skupina. :-)

Kniha do výzvy, 17. Kniha, která má víc než 333 stran. A moje poslední přečtená kniha od autora. Už mám všechny, pane Backmane, kdy vyjde další? Prosím. :-)

milary
04.01.2022 5 z 5

Věřte nevěřte, můj první Backman. Ještě ke všemu vánoční...
Knížky s třeskutě kladnými hodnoceními dost často dost dlouho odkládám; bojím se, že zrovna já budu kverulant, ztrémovaná beru už dopředu přísnější metr, naskakuju do děje naspídovaná, hůř se orientuju. I v knížkách, ve kterých se lze od samého začátku orientovat lépe než zrovna v téhle :)).
Úzkosti a jejich lidé, hmmm.., - že by se mě to nakonec nějak týkalo??

Nádherná knížka, bláznivá a láskyplná, knížka o rodičích a dětech, o tom, co bolí i hřeje duši, o snech, nadějných plánech i nezdarech, o domnělých selháních, o tom, co život obnáší a nám všem v různých obměnách servíruje, o tom, o čem neumíme mluvit...
O ubližování a odpouštění, o soucitu.

Vždycky, když mě napadlo, že to už je trochu moc, že snad nemusí být všechno řečeno a dořečeno, když už jsem měla tendenci vytahovat ten pitomý metr, zaznělo něco, co uvedlo věci do souvislosti, co je zaokrouhlilo, co mě dojalo, cosi mi připomnělo, a já zapomněla na své výhrady, vděčná za vnímavost, za moudrost, za přesah, za pohlazení.

Těžké, vybrat interpreta. Otakar Brousek ml. ale nepominul nic, co Backman nabídl. Včetně léčivé koňské dávky laskavě potrhlého humoru.

Lotuska96
02.01.2022 5 z 5

Dostala jsem tuto knihu jako dárek, takže jsem netušila, o čem kniha je. Ale naprosto mě uchvátila! Autor dokázal do čtivého příběhu zakomponovat hluboké, pravdivé, krásné myšlenky, díky kterým si knihu ráda ještě někdy znovu přečtu. Moc doporučuju!

Bustedka
01.01.2022 5 z 5

Backmana mám moc ráda a znovu jsem byla mile překvapena. Číst o dobrých skutcích, i když není každý den posvícení, je prostě super.

_Joker_
31.12.2021 4 z 5

Po dlouhé době oddychová kniha u které jsem se nasmála. Mám radost, že jsem v knihkupectví po téhle knize sáhla, protože mám chuť si přečíst i další knihy od autora.

Adrim
27.12.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a musím konstatovat, že je naprosto úžasná. Veselá a plná překvapení, skvěle napsaná a přesto plná lidskosti. Za mě osobně všem vřele doporučuji.

ThrillerLove
23.12.2021 4 z 5

jako já nevím, ale mě osobně ta kniha štvala. Od začátku do konce jsem měla nervy na pochodu téměř na všechny postavy v knize. Zpětně takhle to ale nebylo špatný. No podobnou knihu už nikdy číst nechci

lucifess
22.12.2021 3 z 5

Ze začátku mi kniha připadala opravdu hodně divná. Humor autora mi přišel vykonstruovaný a vůbec ne můj styl. Vadilo mi, že pachatel je neustále popisován a opakovaně nazýván jako individuum. Pro změnu dějové linie autor vždy čísluje jako novou kapitolu. Ač je knížka poměrně krátká, má 75 kapitol. To mi přijde poměrně zbytečné. Na obhajobu knihy - je to fakt oddechovka, nenáročná, dobře a rychle se čte. Vícekrát se k ní ale vracet již nepotřebuji.

Bebe2004
22.12.2021 4 z 5

Fredrik Backman opět nezklamal. V knize se promítají všechny existující emoce, chvilku se smíchy nemůžete nadechnou a najednou brečíte, ani nevíte jak. Je tam obrovská spousta myšlenek, které stoji za to si vypsat.

Alíša236
21.12.2021 5 z 5

Nejdříve to vypadalo, že to bude velká legrace, pak zase jako Backmanova nejsmutnější kniha a nakonec (opět) zvítězila krása, dobro a především lidství v každém člověku. Už jsem si to myslela dřív, ale po přečtení této knihy veřejně prohlašuji, že jsem si Fredrika Backmana jakožto spisovatele hluboce zamilovala a budu sledovat každou jeho knihu.

nefernefer
21.12.2021 5 z 5

„Každý v hloubi duše chce být dobrý.“

To je základní kámen, na kterém Fredrik Backman staví. A vychází mu to. Ano, je to sladké, ale ne přeslazené. Prostě jen laskavě dojemné. A přestože ten hřejivý dotek lidskosti čtenáře, pokud se nejedná o obzvlášť zatvrzelého cynika, zasáhne v jakékoli roční době, tak v době předvánoční je to jaksi snazší. Tím spíš, když se děj odehrává den před Silvestrem. Takže jsem si propláchla slzné kanálky a do nového roku budu vstupovat s předsevzetím, že hodným je třeba být i na blbce, přestože je to někdy hodně těžké. :o)
Doporučuji nejen jako předvánoční čtení všem, kteří mají rádi pohádky. :o)

„Lidé totiž potřebují i pohádky. Alespoň občas.“

marketa7
20.12.2021 5 z 5

Skvělé, lidské a zábavné...Backman.