Těžké melodično

Těžké melodično https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467/bmid_tezke-melodicno-CS5-467.jpg 4 1181 100

Jiné děti dostávají na hraní xylofonky. Zuzance stačilo požádat dědečka, aby si vysvlékl vestu. Ano. V té rodině je Smrť. Je těžké vyrůstat jako obyčejné děvče, když dědeček jezdí na velkém bílém koni a máchá kosou. Pak najednou z jistých důvodů musíte převzít zavedený rodinný podnik a spousta lidí si vás plete se zubní vílou. Musíte se také v tváří v tvář postavit návykové hudbě, která se šíří po celé Zeměploše. To má na svědomí trojice hudebníků ve složení Chalamaďan Imp y Cilin, trpaslík Zlota a troll Perm M. Skalice (M jako Modroš). Úžasná Zeměplocha, kniha 16., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Soul Music , 1994

Ikkju
27.10.2014 4 z 5

Pratchetovek jsem četl pár a většinou jsem se k nim dostal celkem náhodou. Musím říct, že jsem byl vždy okouzlen, ale další se cíleně číst nechystám. Tohle čtení je totiž návykové, a já bych pak určitě nevěděl kdy přestat :o

Kaštaka
27.10.2014 5 z 5

Pro mě je to rozhodně jedna z nejlepších Zeměploch.

Ranuncul
25.10.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od autora a asi ji už nic nepředčí.Mágové a rock´n´roll,mágové ala Elvis,mágové
metalisti.Mám pocit,že tak nějak jak autor popisuje se fakt lidi rozdělili na vyznavače různých hudebních žánrů.
Část s prodejcem kytar je super.

ŽabákDokvákal
27.04.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Zeměplošských knih!

Finskej
15.02.2014 5 z 5

Tentokrát o tom, jak na Zeměplochu vtrhl rock'n'roll. Znáte to: hudba s kamením. Tak trocha elviš... Běžného čtenáře nemusí zaujmout tak jako ostatní díly rozsáhlého cyklu, ovšem každý, kdo strávil mládí po klubech a na koncertech nebo, nedej bože a slušnost chraň, dokonce měl či má kapelu a mydlí do strun a vříská, se bude nekonečně bavit. Ale ukrutně. Není známo, že by Pratchett sám kdy decibely provozoval, takže nezbývá, než před jeho vhledem do světa nás, elektrifikovaným hlukem postižených, hluboce smeknout.

Kapik
19.12.2013 5 z 5

Smrť na chopperu, mágové v nýtovaných kalhotách a kožených pláštích, ale hlavně: sex, drogy a hudba s kamením. Chápu, že tato kniha může být pro některé lidi slabší, ale pokud jste, stejně jako já, vyrůstali na hudbě s kamením či ji prostě milujete a ideálně znáte i trochu toho pozadí ze světa šoubiznysu, zákonitě musí tato Pratchettovka okupovat nejvyšší příčky vašeho žebříčku oblíbenosti.

"Potom zajdi do doků, najmi trolla a řekni mu, aby se postavil tady na roh a kdyby náhodou někdo přišel a pokoušel se hrát -" zarazil se, ale pak si vzpomněl, "myslím, že tomu říkají 'Takový žebřík do ráje'... tak ať mu okamžitě utrhne hlavu."

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

,,Smrtka" na čopru - to je vážně možné jen na Zeměploše... Terry opět zaválel!!! :)

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Tentokrát jsem byla mírně zmatena... Ale i tak, pořád je to přece Pratchett :-)

kniholka
16.07.2013 5 z 5

Smrť prostě nikdy nezklame, je to sympaťák. Hudba s kamením je srdcová záležitost. A když už si i mágové začnou šít kožené pláště, je jasné, že to bude setsakra velká zábava. Smála jsem se jako už hodně dlouho ne.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Co víc si přát? Smrť a mágové v jednom příběhu, do toho Zuzanka, která byla opravdu sympatická a zábavná, ukecený havran, krysí smrť, Albert.... Jedna postava lepší jak druhá, do toho další bezva příběh, tentokrát o hudbě. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch, co jsem zatím četla.

yueh24
08.05.2013 3 z 5

Přišlo mi to jako jedna ze slabších zeměplošských knížek, ale i tak se to to četlo celkem dobře. Jen to nebylo asi tak vtipné, jak bych chtěl a jak jsem zvyklý.

Fantomaska
10.10.2012 4 z 5

Prattchet je Prattchet, akorát škoda, že jsem ji četla tak dlouho kvůli vytížení ze školy, a tak jsem si své oblíbené postavy Smrtě a svoji jmenovkyni Zuzanku nemohla pořádně užít. Jo, a taky jsem fandila Cliffovi, ...

gomaki
26.09.2012 5 z 5

Má první kniha od Pratchetta a naprosto mě uchvátila !

EDIT:
Opět se musím vrátit a uvést myšlenky na pravou míru:)

Miluju hudbu, miluju rock a miluju literaturu a tohle všechno a mnohem víc, je v této báječné knize od pana Pratchetta!

První knihy, jakou jsem od Pratchetta přečetla, moje první fantasy (?), sci-fi (?) jako takové:) Nikdy bych nevěřila, že ji přečtu jedním dechem a že Zeměplocha se stane mou závislostí.

Kniha o tom, co s námi a se světem vůbec, udělá dobrá a kvalitní hudba:) o tom, jak se chováme, když můžeme propadnout šílenství a o životním stylu, který možná ani nevydrží...

Trochu mě mrzí konec, ale jinak senzační záležitost!

vhumanik
24.06.2012 5 z 5

Opět jedna z Pratchettových knih, po jejímž přečtení mám pocit, že je to jeho nejlepší... Ono mě to sice asi za chvilku přejde, ale teď to tak cítím... ;)

Livien
27.05.2012 5 z 5

Na mém žebříčku se Těžké melodično také vyšplhalo do kolonky s názvem "nejoblíbenější". Opět jsem se neskutečně nasmála, takže - palec nahoru. :)

Azizi
15.06.2011 2 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale mňa táto kniha príliš nezaujala. Ak by tam nebola Zuzanka, tak to asi ani vôbec nedočítam. Hlavné postavy ma nezaujali, dej ma nezaujal, ani vtipné mi to až tak neprišlo. Pravdepodobne mi unikalo aj veľa narážok, keďže sa v hudbe až tak veľmi neorientujem a to určite tiež bohužiaľ znižuje zážitok z čítania.

holloway
16.01.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších ze série. Čemuž se u člověka vyrůstajícím na něčem podobném jako je hudba s kameny netřeba divit. Ale když nad tím tak přemýšlím, většinou mám oblíbené ty, co zrovna (stále dokola) čtu. Pratchett je pro mě zkrátka Bůh ve svém vlastním žánru.

Selhan
30.11.-0001

"Sex, drogy a hudba s kamením!"
Ano, Zeměplochu ovládla hudba. Ale jaká. Vše začíná v malém chrámku, který tam určitě vždy byl, a kde hlavní hrdina najde elfku (kytaru). Už kapela Howling Stones složená z člověka, trpaslíka a trolla je zárukou dobré zábavy, a co k tomu ještě Zuzanku, která musí po svém dědečkovi přebrat všechny povinnosti. Jejím dědečkem je Smrť.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu jsem brečela smíchy. No vám nepřijde směšná představa Smrtě na motorce z kostí a v kůži? :D Mimochodem, co vám připomíná The Howling stones? ;) O tom totiž ta knížka je :)

Zeměplocha

Terry Pratchett