Těžké melodično

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jiné děti dostávají na hraní xylofonky. Zuzance stačilo požádat dědečka, aby si vysvlékl vestu. Ano. V té rodině je Smrť. Je těžké vyrůstat jako obyčejné děvče, když dědeček jezdí na velkém bílém koni a máchá kosou. Pak najednou z jistých důvodů musíte převzít zavedený rodinný podnik a spousta lidí si vás plete se zubní vílou. Musíte se také v tváří v tvář postavit návykové hudbě, která se šíří po celé Zeměploše. To má na svědomí trojice hudebníků ve složení Chalamaďan Imp y Cilin, trpaslík Zlota a troll Perm M. Skalice (M jako Modroš). Úžasná Zeměplocha, kniha 16., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467/tezke-melodicno-CS5-467.jpg 4.4890
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 16.

Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Soul Music, 1994

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

V květnu 2014 uvedlo divadlo D21 inscenaci Sekáč Dědeček podle předlohy Terryho Pratchetta. Do divadelní hry se nevešla celá kniha, scénář se drží základní dějové linky se Zuzankou Stohelitskou a Smrtěm. Velká část dialogů a vyprávění je přesnou citací z knihy. (chaera)


V roce 1996 byl ve Spojeném království podle knihy natočen sedmidílný televizní animovaný seriál. (chaera)


Obálka Těžkého melodična se velmi podobá obálce alba Bat out of Hell zpěváka Meatloafa z roku 1977. V originále této knihy je hned na první straně Těžkého melodična věta „Well... one out of three ain't bad“ (jedna věc ze tří, to není špatné), což je také odkaz na album Bat out of Hell, které obsahuje píseň s názvem Two Out of Three Ain't Bad. (Azizi)

Autor a jeho další knihy

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

všech 94 knih autora

Podobné knihy

Kniha Těžké melodično je v

Právě čtených15x
Přečtených1709x
Čtenářské výzvě118x
Doporučených81x
Knihotéce491x
Chystám se číst134x
Chci si koupit59x
dalších seznamech3x