Zbesilosť

Zbesilosť https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72189/zbesilost-72189.jpg 3 900 69

Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

The Fury , 1991

MrsFantasia
13.10.2011 3 z 5

Změna. Když jsem šla do tohohle dílu, už jsem skoro zoufala. Ale já prostě musela vědět, jak to všechno dopadne. A zásadní rozdíl od předchozích knih byl ten, že se tady náznakem dalo poznat něco jako styl psaní. Už jsem to skoro nepovažovala za možnou věc.
Navíc má autorka skvěle promyšlený příběh. To, co se za poslední dvě knihy zdálo jako náhoda, se nakonec ukázalo jako geniálně vypracovaný plán. Škoda, že spouta lidí se k bombastickému rozuzlení vlastně ani nedostala.
Na konci se stalo něco neuvěřitelného. Poslední kapitoly mi bylo vlastně jedno, že to vůbec nemá úroveň. Děk byl natolik strhující, že nějaké ty drobnosti jsem s radostí přehlédla.
Postava hlavní záporačky je dokonale vytvořená, sežrala jsem jí všechno do posledního písmenka. A ta šlechtická pýcha mě dostávala do kolem. Výtečná přímá řec, která je dle mého nejsilnější stránkou autorky.
Moc se mi líbí nerozhodnost Eleny mezi Damonem a Stefanem. Když člověk vidí tak nedhérné exempláře vedle sebe, tak se prostě nemůže rozhodnout ihned.
Opět musím ocenit Damona. Je to moje neoblíběnější postava, snad proto, že narozdíl od oostatních postav nejsou jeho pocity odhalovány tak polopaticky. takže člověk musí přemýšlet, co tím či oným dialogem myslel.
Alarick je tady dobrý, fascinuje mě ta jeho naivita a dospělost v jednom.
Celkově je to asi nejlepší díl z první čtveřice, hlavně konec stál za to.

Kaka.cs
23.08.2011 5 z 5

Velmi dobrá knížka. Konec mě opravdu hodně dostal.

Papája17
16.08.2011 1 z 5

Nemám ráda tuhle sérii, už od začátku mi přijde, že se pořád opakuje děj a ze všech těch upířích knížek (co jsem četla) se mi tohle zdá nejslabší. Dočetla jsem až po Návrat, ale pak jsem se na to (s dovolením) vypekla, prostě mě tahle série nudí.
Dávám aspoň hvězdičku, převážně za tuhle knihu, která se mi zdála nejlépe zpracovaná.

p.anomisss
30.07.2011 5 z 5

Zajímavá knížka :))

Charmedka
03.06.2011 3 z 5

Tenhle díl mi oproti předchozím přišel napínavý, mě se líbil.

Trina1
12.03.2011 4 z 5

Tenhle díl mě trochu zklamal - po skvělé jedničce a dvojce nic moc. Sice čtivé, ale děj takový zvláštní. Uvidíme, co přinesou další díly.

Alinore
26.01.2011

Zajímavé, ale nic moc se toho neděje...=)

Vendulik
08.01.2011 5 z 5

Taky super knížka můžů jen doporučit

Andrejka Myers
30.12.2010 2 z 5

dávám dvě hvězdičky a to jen díky tomu, že mám v úctě Damona Salvatoreho.... celej děj by se mohl shrnout cca do 40 stránek... uprostřed knihy se absolutně nic neděje..... dokonce ani nevím, proč Elena umřela.. třeba je to tím, že to byla taková nuda, že jsem už nedávala pozor... přečtu si ještě Temné shledání a tím končím s autorkou, která vylíčila Katherine jako Drusilu z Buffy.... seriál je mnohem lepší, podle mého názoru..