Zbesilosť

Zbesilosť https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72189/zbesilost-72189.jpg 3 900 69

Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

The Fury , 1991

Nikcasmej
13.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila více než její předchozí knihy. Napinavé, zajímavé a čtivé.

leninam
05.01.2018 5 z 5

Musím říct, že třetí díl byl už o dost zajímavější a napínavější než dva předchozí :) Prostě super holčičí oddychovka!

Carol96
24.07.2017 2 z 5

Opět si musím stát za tím, že samostatně je to podprůměrná kniha s průměrným příběhem. V porovnání se seriálem je to propadák.

petra3242
05.07.2017 3 z 5

!!! OBSAHUJE SPOILER !!!
Původně jsem chtěla hodnotit větším počtem hvězdiček, vzhledem k tomu jak se mi kniha dobře četla, ale za to dětinské chování Katherine na konci knihy, jde minimálně jedna hvězda dolů. Pro navození dramatična se přece můžou využít jiné prostředky než to, co předvedla autorka/překladatelka. Katherine byla už dost "stará" na to, aby se chovala jako malá holka. A mimochodem, když už je teď z Eleny upír (pominu skutečnost, že všichni její kamarádi tuto proměnu vzali naprosto v pohodě a ona neměla nutkání z nich při první příložitosti vysát všechnu krev), tak co bude v těch dalších 14 dílech?? Zřejmě další umělé natahování děje...

Věrulička
11.05.2017

Vždycky jsem měla raději Damona než Stefana, ale na začátku téhle knížky (když tam spolu bojovali) se mi to trochu obrátilo. Teď už je to zase v pořádku :) Jinak super počtení, člověk se dobře odreaguje atd.

PeťkaW.
28.03.2017 2 z 5

Souhlasím s komentáři, které tvrdí, že tímto dílem by měla série končit. Další díly mě sice teprve čekají, ale tenhle konec by byl stravitelný a přijatelný. Knížka se četla docela pěkně, konečně jsem se dočkala taky trochu akce oproti předchozím dvěma dílům. Co mi ale vadilo, byla nepromyšlenost. Nevím, jestli autorka vážně neměla promyšlený děj řádně dopředu, nebo to bylo jen špatným podáním, které pak budilo onen dojem. Každopádně všechno se vyřešilo skoro samo, vždycky se najednou našlo zázračné odůvodnění a kupa věcí nebyla vysvětlená vůbec. Mám ráda, když v knize má všechno svoje odůvodnění a místo a když je (alespoň) většina zápletek a motivů pořádně vysvětlená.

Jowča04
15.01.2017

začátek mě trochu naštval.. :/ tak jsem s tím práskla a šla číst jinou, odpočinkovou knížku. :D Mno. začnu ji číst až dočtu tu odpočinkovou.. :) Jinak ty dva minulé díly byly taky super :)

DiDi123456789
31.10.2016 5 z 5

Upíří deníky jsem do tohohe dílu brala jako takovou menší oddychovku, která zabaví, ale není to nic extra. Ale tenhle díl? Strašně se mi líbil rozvoj postav. Jde vidět, jak se Elena (kterou jsem v prvním díle nesnášela) změnila a je mi teď vcelku sympatická. Stefan, Bonnie, Meredith, Matt a Caroline taky hodně dospěli a Damon? To je zlatíčko od začátku.
Konec mě i trošku dojal a už se těším na další díly.

Elvire Fogharty
03.09.2016 2 z 5

Myslím si, že se mi pořád líbil víc, než 1. díl, akorát závěr mi přijde trochu matoucí až skoro uspěchaný. Jako by autorka neměla dostatek času, dokončit 3. díl. Ačkoliv mě styl psaní autorky velmi zaujal, myslím, že třetím dílem tuhle sérii ukončím.

evca7271
09.05.2016 2 z 5

Pekne cteni

Mruskulka
08.03.2016 4 z 5

Zatím z těch 3 dílů nejlepší

midlajs
10.11.2015 2 z 5

Je mi 30 a tahle kniha uz mi prijde takova...fadni...nemuzu si pomoc, ale par veci tam bylo dost nudnych a opakujicich. Podle meho by se vetsina scen dala "vykreslit" barviteji...

Lolaniky
29.09.2015

super díl

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Všechny díly Upířích deníků se mi líbí. A tento není vyjímkou ;)

Roselunda 1928
02.05.2015 3 z 5

No. Průměr.
Jak Elenu zase proberou?

vilzuss
24.01.2015 4 z 5

Dobrá kniha, ne, že by to byla jedna z nejlepších, ale nevadilo si mi ji přečíst, bavila mě. :)

Nagadir
26.10.2014 3 z 5

Na začátku jsem se lekla a už už jsem si slibovala že budu hodnotit 4/10, nicméně prostředek si to trochu vyžehlil. Byť stále otravné, patetické postavy, příběh je psán poutavým stylem. Nebýt tedy děsného začátku a konce, možná bych hodnotila výš...

1v8na
03.09.2014 4 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Udivilo mne, že se z Eleny stal upír a ještě víc mne udivilo, že Katherine před pětiset lety neumřela. Stefan i Damon dokázali bojovat spolu a ne proti sobě, což bylo vynikající. Těším se na další díl.

Betnka81
18.08.2014 4 z 5

Další dobrý a povedený díl

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.