Zbesilosť

Zbesilosť https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72189/zbesilost-72189.jpg 3 900 69

Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

The Fury , 1991

Markett
12.07.2014 4 z 5

Předvídatelnost je u téhle knihy opravdu vyloučená, protože tenhle konec jsem nečekala. A tu Sílu bych teda neočekávala v téhle podobě. Kniha se mi líbila, bylo to napínavé a pěkné, konec byl smutný, ale jelikož je mnoho dalších dílů tak věřím, že se hlavní postava vrátí zpět. :)

Jahoda197
01.01.2014 2 z 5

Cože, Elena umřela?...Katherine zabila Klause...to je zajímavý...bohužel to pořád porovnávám se seriálem a nedokážu to hodnotit nezaujatě.

jajaja136
31.12.2013 5 z 5

Kniha je o něčem jiném než seriál ale líbí se mi obojí.

Wendysek
15.12.2013 3 z 5

Bohužel jse, ke knihám rozkoukala seriál, což jsem neměla dělat. Velmi se od sebe liší, občas se mi to slévá a navíc je seriál "lepší" - akčnější a vyspělejší...

Nikolarka
03.12.2013 4 z 5

Začátek se mi líbil, konec o dost méně. Nevím, čím to? Možná, že Eleninou smrtí? Pardon, ale vůbec nechápu proč umřela a proč tam byla jen čtrnáct dní. Navíc jsem se právě na jistých stránkách dočetla, že Elena neožije, akorát ji bude Bonnie vídat ve svých snech.
Jsem ráda, že se Elena stala upírkou, i když až moc brzo.
Konečně se objevila Katherine, mrcha.
Jsem z toho v takových nepříjemných rozpacích, protože doteď se mi série líbila, ale když umře hlavní hrdinka? Myslela jsem, že bude žít dál, ale smůla.
Napadají mě myšlenky jako třeba - to se jako Stefan zamiluje do někoho jinýho?! Damon mu půjde za svědka na svatbu a Elena (sice jako duch) za družičku?! Damon se dá dohromady s Bonnie?
Když jsem dočetla, řekla jsem si: "Dál nečtu!", ale po přemýšlení si říkám: "Jak to teda bude dál?" A tak jsem došla k závěru, že konečně dočtu první díl Oksy a nechám si přes noc vystydnout mozek od přemýšlení nad tím, jak "špatně" to skončilo... :(

Adele02
20.08.2013 4 z 5

Tak se Upíří deníky konečně rozjely, ještě že jsem u nich vydržela. Tady už se mi všichni (až na Katherine, která byla až moc šílená) celkem zalíbili, ale ten závěr, TEN ZÁVĚR!

sabanka
17.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha už se těším na další díl

Vendelína
29.04.2013 4 z 5

Konečně se to rozjelo! Elena už nepůsobí jako hloupá blondýna. Konec byl překvapující a další díly už číst nehodlám, protože tímto dílem to měla ukončit. Bonniin zápis v deníku je jako epilog. Dobrý epilog.
Zbytek zkusím dokoukat v seriálu.

Esko*
24.04.2013 4 z 5

Nějak nevím, jak to rozebrat, snad jen, že to byl dobrý díl.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další krásné pokračování ,byla jsem zvědavá jak bude pokračovat téhle díl , dobré počteníčko :)

Bet
29.01.2013 3 z 5

Podle mě je to celkem povedená série.

martinkaLLL
09.01.2013 4 z 5

další moc pěkný díl,jen začátek se mně tolik nelíbil.Ale stále jsem příznivec a vydržela jsem zas to zhltnout najednou.

TessDragon
04.01.2013 4 z 5

3. díl se mi líbil o trošku méně než ty předešlé 2. Bylo tu už více nudných částí a rozhovorů. Ale jinak se mi samozřejmě líbil, nenapadlo by mě, že zrovna ten vetřelec bude tím, kým byl. Maskování bylo rozhodně nenápadné a nikoho to netrklo až do té osudné chvíle. Konec mě také překvapil, nečekala jsem to. Knížku ale rozhodně doporučuji, jen se prokousáte pár nudnými chvílemi.

Nikol18
24.12.2012 3 z 5

No, konečně jsem se do toho začetla. Konečně se mi tenhle díl líbil. Konečně měl pořádný děj a Elena se nechovala jako namyšlená blondýna, kterou zajímá pouze sebe samotná. Zatím nejlepší díl vůbec z těch tří, co jsem přečetla, asi bych osobně to tímhle nechala skončené, když Elena skončila tak, jak skončila. Uvažuju nad tím, o čem těch devět dalších dílů je. Nu, necháme se překvapit.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Tento díl je podle mě povedený:) Doporučuji.

MiroslavKutík
26.09.2012 3 z 5

Třetí díl série deníku skvěle navazuje na předešle dva díly, tento třetí se mi líbí zatím nejvíce, a byl by krásnéj či by se i hodil jako závěrečný.
Nu uvidíme jak to bude dal ....

pet-kyval
10.07.2012 2 z 5

[020/12] (ebook) Než jsem se dostala ke třetímu dílu uběhla už nějaká doba a abych byla upřímná, moc jsem si toho už nevybavovala. První a druhá kniha splývají v jeden celek. Ani jedna z nich se nijak zvlášť nevyznamenala osobitostí a jen opravdu těžko by se to celé, byť i v rámci žánru, dalo považovat za něco víc. Ale přečíst se to dá, i když s opravdu poťouchlým úšklebkem.

Ani třetí díl nemá žádný náboj. Většinu textu se jen mluví a to ne zrovna smysluplně a přirozeně. Všechny hrdinky si emočně zoufají každý druhý řádek, chodí z bodu A do bodu B a jen asi dvakrát text z tohoto standartu vybočí a něco malého se odehraje. Největší akce je spojena se samotným závěrem. Sice tu byla šance vyvolat pořádný nával emocí, když byla odhalena identita bratrů širší veřejnosti a najednou šlo i o život někoho jiného než Eleny, ovšem autorka to zazdila naprosto nesmyslnou strohostí. Rozepisuje se tam, kde je to naprosto zbytečné a odbývá to co by mohlo knihu zachránit od tahání bledé tváře vyoranou brázdou.

Ani tentokrát jsem se nedokázala zbavit rozmrzelosti nad hloupostí dívek a sentimentálním zavzpomínáním na seriál, který má sice také kvanta nedostatků, ale rozhodně v něm postavy nevypadají jako banda lůzrů a ztroskotanců. Hvězda školy? Bože, ani náhodou. Krásný neodolatelný upír? Leda ve snu. Nejlepší kamarádky? No, ono je vždy lepší kamarádit s někým hloupějším, než jste sami. Dodává to totiž hřejivý plamínek vaší ješitnosti.

Chtělo by to trochu více honu na „čarodějnice“ a méně bolavých srdcí. Chtělo by to více kousanců a méně sladkobolných pohledů čirého zoufalství. Chtělo by to všechno to co to stále ještě nemá. A nemohu si odpustit tu poznámku, že když to autorka psala, zjevně velice podceňovala inteligenci svých potencionálních čtenářů, byť by jim mělo být třináct let. Vyjadřovací prostředky jsou totiž velice chabé a slovní zásoba by také ocenila nějaký ten živý pramen.

kytikyti
25.06.2012

Je to veliký rozdíl oproti televizní sérii, ale dobré.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Od začátku se mi tenhle díl líbil, ale konec byl strhující!!!!!!

piskuutek
13.01.2012 5 z 5

Myslím si že je to nejlepší díl z Upířích deníků .. :) Moc pěkné .. ! :)