Zbesilosť

Zbesilosť https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72189/zbesilost-72189.jpg 3 899 69

Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (SK)

The Fury , 1991

Michelle13
Michelle13
21.10.2023 3 z 5

Tak a jsme u třetího dílu slavné série. Opět nám autorka nabízí další dobrodružství a romantiku mezi upíry a čarodějnicemi. I přesto, že se to četlo dobře a rychle tak jsem z toho nebyla tak nadšená. Hlavní postavy (Elena, Stefan a Damon) jsou stále stejně fascinující, ale příběh mi přišel podobný jak u těch předchozích dvou dílech. Autorka má schopnost psát zajímavé dialogy a vytvářet napětí mezi postavami, ale tentokrat to nebylo tak silné. Některé události byly i předvídatelné, což snížilo napětí a překvapení. Stále je to kniha, která je vhodnou volbou pro ty, kdo milují příběhy o upírech a nadpřirozených bytostech. Pokud vám vyhovuje styl psaní autorky určitě vám kniha přinese aspoň trochu potěšení. I přesto, že mi tentokrát víc vyhovuje seriál i tak se těším na další díly této úspěšné série.

MartinaCh27
MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

Toto pokračování knihy bylo nádherné, a nemohla jsem se dočkat, jak se bude děj vyvíjet. Bylo to příjemné čtení. Mám radost, že se Elena stala upírkou, i když to přišlo až příliš brzy. Konečně se v příběhu objevila i Katherine, a musím říct, že Elena už nepůsobí tak nerozvážně. Celkově je to skvělá kniha, a už se těším na další díl.

Bety093
Bety093
17.08.2023

knížku jsem nedočetla, první díly mě bavily, tohle vůbec, budu muset odložit tuhle knížku a s ní i celou sérii, což mě trošku mrzí, ale vlastně jsem zjistila, že tohle není nic pro mě. Nedočetla jsem, nesoudím, ale nebavilo mě to.

los
los
25.07.2023 odpad!

prokristapána, co to ta děcka dneska čtou za imbecilní žvásty...

Atara16
Atara16
24.06.2023 5 z 5

Jsem zvědavá na další díly.

VAnna
VAnna
10.02.2021 4 z 5

Tento díl mě bavil zatím nejvíc, už tam byla pořádná akce. Děj mě chytil už od začátku a do konce nepustil.

Nelíísek
Nelíísek
14.07.2020 5 z 5

Hnedka ve třetím díle tolik zvratů a kliček ? tohle je kniha dle mého gusta, pořád se něco děje a musím číst dál a dál, kniha má konečně už svižné tempo jen tak dál a ten konec? No mám z něho takové smíšené pocity.. ale i tak super !!

Nikolaroj
Nikolaroj
08.07.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc. Konec byl z části předvídatelný, ale také mě překvapil. Zápletka byla mnohem lepší než u předchozích dílů.

Charmedka
Charmedka
20.06.2020 3 z 5

Daleko napínavější než předchozí díly, tenhle díl mě bavil více, konečně to mělo nějaký říz a neřešil se jen milostný vztah mezi Stefanem, Damonem a Elenou. Kniha měla tajemný nádech, konec se odehrává v tajemné hrobce, kde se hlavním hrdinům zjeví duch Honorie Fellové, která varuje před nebezpečím, které se blíží.

Sice si kniha zaslouží o kapku lepší hodnocení než předchozí dva díly, přesto se nejedná o žádné světoborné dílo, které by něčím uchvátilo.

lucifree91
lucifree91
24.05.2020 5 z 5

Už jsem si zvykla, jak moc se kniha liší od seriálu. Tento díl se mi moc líbil. Konec mě dokonce dojal.

h.belaiova
h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Fajn příběh.

Nikola97
Nikola97
17.01.2020 4 z 5

Tuto sérii mám moc ráda..

lucygreen
lucygreen
15.09.2019 3 z 5

Bavilo mě to trochu méně, než druhý díl, ale to bylo tím, že jsem měla méně času a četla po kouskach. Jinak konec byl docela zajímavý a uvidíme, jak to autorka vymyslí do příštího dílu, který si nejspíš také přečtu.

EvaStark
EvaStark
07.07.2019 2 z 5

Myslím že tohle je nejlepší díl z celé knižní série, ale i tak mě zklamal. No za celou sérii dám 2 hvězdičky.

martinka9012
martinka9012
06.05.2019 1 z 5

Třetí díl této série je poslední který jsem dočetla do konce, čtvrtý jsem začala číst ale už na začátku to vzdala .. už na tento styl psaní a předvídatelného děje nejsem, možná kdyby mi bylo 12 tak bych to hltala
Škoda že knihy jsou tolik odlišné od seriálu, momentálně čtu Stefanovy deníky a ty jsou milionkrát lepší jak toto

Denča23
Denča23
16.01.2019 3 z 5

Tento díl byl o něco lepší než ten předešlý, ale ten konec jsem nečekala. Jsem zvědavá co bude v dalším. A i teď jsem ráda že seriál je jiný než knihy, jako by to byly dva rozdílné příbehy těch samých lidí.

zuzana1995
zuzana1995
21.06.2018 5 z 5

výborné, napínavé čtení, přečteno jedním dechem..dost nečekaný zvrat :( Nejedna slza na závěr ukápla

sara333
sara333
26.05.2018 5 z 5

super kniha

Sima890
Sima890
06.03.2018 3 z 5

Třetí díl byl opět lepší, než ty předchozí, možná zatím i nejlepší. Moc se mi líbil, zajímavý děj a mnoho akce přidaly na kvalitě. Tento díl se trochu jeví, jako celé uzavření série. Bylo by to hezké a smutné uzavření série- dokonce jsem i brečela.

Zajímavé vyvinutí knihy. Elena dokázalo něco, co se Katherine nepodařilo - přimět Salvatory spolupracovat. Meredith byla konečně alespoň trochu užitečná a Bonnie o něco víc naivní ... Nová postava, Alaric byl zajímavý a sehrál svou roli skvěle a příběhu byl celkem užitečný. Bylo několik scén, které jsem nečekala a překvapily mě, ale konec mě odrovnal- odhalení té zlé Síly mě překvapilo, akorát možná byla trochu dětinská, ale to tomu dodávalo šmrnc. Trochu mě mrzí, že tam byla na tak krátkou chvíli (v seriálu se jí nemohli zbavit pět séríí a stejně se jim vrátila..XD). Elena dostala roli zachránkyně a tato role si vyžádala i jistou obět'...

Hoshi
Hoshi
28.02.2018 5 z 5

Čím dál tím zajímavější. Příjemná oddechová kniha, která se čte úplně sama. Jsem velmi zvědavá, co bude následovat v dalších dílech. Tenhle Damon se mi začíná líbit.