Underground

Underground https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435555/bmid_underground-3ge-435555.jpg 4 667 159

Underground série

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek.... celý text

pismenkovyJoe
07.04.2020 4 z 5

Cyberpunk plus Praha se pro mě rovná jasná volba. Když to ještě napíše Kotleta, tak je to povinná četba a dopadlo to ještě lépe než jsem čekal, takže doufejme že z tohodle bude slušná série.

Lenny33
05.04.2020 4 z 5

Typický superhrdina, co vše přežije a vyřeší a příběh opět jako přes kopírák, lišící se od ostatních, které kdy autor napsal, pouze prostředím, do kterého je zasazen. I přesto mě to stále baví. Jen tentokrát jsem čekala, že autor z příběhu vytěží víc. Mělo to ze začátku dobrý potenciál, který jsem čekala, že autor lépe zpracuje. A trochu jsem postrádala i typický autorův humor. 3,5*

PetrCepek
05.04.2020 4 z 5

Kdo má - stejně jako já - v oblibě úspěšný multiautorský projekt "František Kotleta", tomu se bude Underground líbit. Hlavní hrdina Petr Vachten sice není tak charismatický jako upír Bezzemek ani tak přesvědčivě zásadový jako plukovník Michálek, nicméně vymazlený motiv digidívek či digiděvek vše bohatě vynahradí. Poctivě napsaná oddechovka ve stylu obdobné kotletovské jednohubky Lovci.

markyticka
04.04.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil, i styl jeho vyprávění. Tentokrát sexem jen tak lehce ochuceno, což mi vyhovovalo víc než u druhé knihy série s Koskem, kde to bylo obráceně - hodně sexu, kulhající děj. Snad bude i nějaké pokračování...
Zbývá jen otázka, co Kotletovi udělala Ostrava, že opět nepřežila...

paduma
04.04.2020 5 z 5

Napriek tomu že si myslím že príbeh mal väčší potenciál ma bavil a udržal môj záujem od začiatku do konca. Malo to spád, žiadne nudné pasáže. Plné hodnotenie s privretým okom.

rimar
04.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné ale ten wauv efekt po dočtení se nedostavil. Ten potenciál tam je ale není využit, třeba je skoda že se člověk nedozví jak to opravdu je mimo město atd. Možná si tím autor připravuje půdu pro další knihy a příběhy těžko říct. Každopádně za nové oblíbené slovo transmrdky si zaslouží 4 hvězdičky .

Awča
03.04.2020 5 z 5

Neskutečně jsem se bavila. (Ne)pěkně vykreslená Praha budoucnosti, digitální čarodějky, drsný hrdina, akce, vtípky, škoda, že kniha nebyla delší, přivítala bych i pokračování.
Moc se mi líbí i obálka.

Archie
03.04.2020 2 z 5

Kotleta si asi muze dovolit vydat cokoliv. Tohle byla slabota. Nebylo to vtipné, nebylo to peprné, nebylo to ani dobré scifi/postapo/cyber/punk. Zlatý Kosek a sexuální magie.

Elion
03.04.2020 5 z 5

Opět další lahůdka pd Kotlety jak má být. Tenhle autor nikdy nezklame.

MichalKal
03.04.2020 5 z 5

Jako vždy super čtení :) už aby bylo venku něco dalšího :)

lyriq
31.03.2020 5 z 5

Mám rád cyberpunk a mám rád kotletovky. Franta opět ukázal svou všestrannost a pořádně to naklepal. Jen doufám, že do tohohle univerza se ještě vrátí.

"Reformovaná Satanova církev nabírá nové členy. Satan vás potřebuje, bez něj svět lepší nebude."

Madu
31.03.2020 5 z 5

????????????Perfektní čtivo.

SONP
31.03.2020 2 z 5

Nechci tvrdit, že Underground nemá něco do sebe. Postapokalyptických měst, kde chudí žijí při zemi a bohatí v oblacích, jsme sice v žánru měli víc než dost, ale tohle postapo je v naší stomrakodrapové Praze s celou řadou odkazů na současnou dobu . Celé to nové pražské společenské zřízení v podobě vlády korporací (na které jsem se nechal nalákat v Pevnosti) je ale jenom velmi hrubě (i když zajímavě) načrtnuto, na víc nezbyl čas - 90% knih totiž tvoří svištící projektily, rozbité hlavy a oddělené končetiny a v neposlední řadě všelijaké p--ování, č---kování a ku--ování.
Moment, já si koupil knížku od Kotlety a teď si tady stěžuju, že to je takřka výlučně akční přisprostlá jízda?! No, tak to jsem teda trochu mimo svou knižní bublinu, to se občas stává. Nicméně jsem si to prostě neužil.

MartinProtschke
28.03.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka! Taková detektivka z budoucnosti s příchutí Kotletova smyslu pro humor, sprosté výrazy a akční scény.

wiedzmin88
28.03.2020 4 z 5

Svižná, vtipná poznávací cesta do Prahy budoucnosti. První polovina knihy je velmi dobrá, ale přišlo mi že u zbývající části už kvalita lehce klesá a konec je zbytečně uspěchaný a tak nevyužije možný potenciál. I tak ovšem kniha patří mezi ta lepší autorova díla.

jarda007
27.03.2020 2 z 5

Průměr....

uziRM
23.03.2020 5 z 5

Tohle zběsilé futuristické akční sci-fi mě bavilo od začátku až do konce. Jen těch stránek mohlo být mnohem víc...

maerlyn
19.03.2020 5 z 5

Bezva jízda Prahou budoucnosti.

Navždy
17.03.2020 5 z 5

Pecka ako vždy.
Neskutočne som sa bavil a som rád, že Franta alias Leoš dokáže stále produkovať toto ľahké, zábavné a akčné čítanie.