Underground

Underground https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435555/bmid_underground-3ge-435555.jpg 4 667 159

Underground série

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek.... celý text

specialista5
05.10.2020 4 z 5

Jo byla to zase celkem jízda, ale nebude to Kotletův masterpiece už napsal lepší. Konec tak trochu zvláštně odplynul aniž by to v člověku něco zanechalo, vlastně teď když to píšu trochu zpětně, si kromě několika scén z první půlky, ulice Daniela Landy a té párty moc nepamatuju. Možná začínám být překotletován... Každopádně jako vždy pobaví a neskutečně to uteče. Nicméně někomu kdo od Kotlety nic nečetl, bych osoboně doporučil asi něco jinýho. Proto 4* s odřenýma ušima

amaenium
03.10.2020 3 z 5

Můj první Kotleta. Ke knize jsem se dostala díky book clubu a ačkoliv jsem se jej nemohla nakonec zúčastnit, jsem asi i tak ráda, že jsem se k autorovi dostala. Ze začátku jsem měla problém asi s dvěma přirovnáními, protože mi v knize přišly jako pěst na oko, ale po začtení stránky ubíhaly a vtáhly do děje. Utopická budoucnost byla zajímavá, kvůli nadcházející hře Cyberpunk 2077 jsem si město hodně vybavovala tímto stylem. U zápletky bych pak možná vytkla konec, kdy mi přišlo že tak nějak vyšuměl, všichni se rozutekli a bylo to. Kvůli konci a také tomu, že ačkoliv mě kniha bavila, nezanechala ve mě hlubší pocit a po pár dnech si ji jakžtakž vybavuji, dávám hodnocení 3.

kokosek
28.09.2020 5 z 5

Opět skvělý Kotleta, pokud tohle by byl začátek nového knižního světa, tak já budu spokojen. Pokud je to poslední pohled do tohoto světa, taky dobrý. Protože autor přijde s něčím nový. Ale tehle svět, kde se potkává ulice Daniela Landy a Romská je svět který baví. A o čem to je: no přeci sex, smrt, zábava - ne vždy v tomto pořadí ale to už všichni fanoušci vědí.

DriftBooks
27.09.2020 3 z 5

Kotletu mám spojeného s brakovou, tu a tam i zábavnou, řekněme literaturou. Takovou, co si přečtete v rámci nudy ve vlaku či v letadle. Nebo někde na pláži, když se vám nechce přemýšlet. Trochu násilí, něco vulgarit, hezký kozatý ženský, svalnatí borci. Plno střílení, honiček, alkoholu a sexu… Normálně by to člověk hledal v komiksu, ale já komiksy moc nemusím, protože je tam moc málo textu a málo prostoru pro fantazii. Takže Kotleta… Underground do výše uvedených kategorií relativně také spadá. Ovšem zdálo se mi, že se přeci jenom pan autor bez potíží dokáže posunout i do jiných úrovní.

Samotný koncept digitálních čarodějek a způsob jejich obživy je… zábavný a zajímavý vhled do možná alternativní, možná ale zcela reálné budoucnosti. Steampunková Praha plná „letorkářů“ mě také bavila. Na rohu ulice Romská a Daniela Landy jsem se docela s chutí zasmál. A vyhánění lidi z baru pomocí písniček Michala Davida mě taktéž pobavilo… Pokud přijde pokračování, rád se zase do Praha City podívám

michal3736
20.09.2020 3 z 5

Podle mě jedna z nejslabších Kotletovek, nějak mi nesadlo zasazení do budoucnosti. Četl jsem xkrát něco podobného a lépe viz Heteša. Přesto se to četlo dobře.

Ailee
17.09.2020 4 z 5

Kotleta má dost svérázný surový styl, který mě osobně bohužel nikdy moc nesedl, ale i přesto jsem si knihu užila mnohem víc, než jsem čekala. Bylo to akční, rychlé, vtipné, celkem přímočaré a mělo to švih.

carbici
15.09.2020 4 z 5

Další příběh boje klaďase vs. mocní a špatní. Četlo se to dobře, několik povedených vtípků, standardní Kotletův slovník, takže nepůjčovat ďětem.

MichalPuchovsky
03.09.2020 5 z 5

Príjemné prekvapenie. Kotleta si napísal svoj Blade Runner bez toho, aby poprel samého seba ako autora. Vtipné, trefné v spoločenskej kritike a prudko čitateľné.

PS Chcem Underground ako počítačovú hru!

Vidlička
03.09.2020 3 z 5

Definitivně jsem se ujistila, že s Kotletou končím. Téma a pár nápadů dobrý, ale humor se už v předchozích knihách postupem času loučil, až v podstatě zmizel docela, což byl pro mě ten nejhlavnější důvod, proč se mi kotletovky vždycky líbily. Škoda, asi už se ten náš řízeček vyšťavil... Ale na Hustej nářez budu s láskou vzpomínat.

MartinJirků
30.08.2020 4 z 5

Není nad to si pročíst něco na přípravu očekávané PC hry Cyberpunk 2077 a zrovna knihu v podání mého oblíbeného spisovatele Františka Kotlety.
Každopádně příběh a i ten jeho svět byl celkem zajímavý, ale na druhou stranu četl jsem už od tohoto Mistra lepší knihy, ale rozhodně to na kvalitě neubírá a ty postavy jsou tak zvláštní až si přece jen nakonec oblíbíte, ale to už tak v kyberpunku bývá. Co se mi samozřejmě líbilo nejvíc bylo to celkově napětí o tom co se každou chvíli stane, ale není divu když kniha provází příběh bývalého policajta, takže se z toho nakonec vyvrbí mix béčkového akčňáku s detektivním thrillerem ve vzdálené budoucnosti, což samozřejmě není na škodu, pokud máte rádi když to kolem vás žije a není to tím pádem tak komornější jak to u detektivek bývá. Co mne přišla hrozná škoda je to že je jasné že nebude pokračování této knihy a podle mne by si tento příběh zasloužil mnohem lepší konec s nějakým dobrým epilogem už jen proto jak by se vyvíjel ten systém města a samozřejmě vztah mezi Vachtenem a Fay. Bylo to na mne moc zrychlený a všechno tak skončilo rychleji než by čtenář čekal.
Tato kniha si na moje závěrečné hodnocení odnáší 8,5/10 a budu se těšit na další Mistrovu tvorbu, která mne zaujme.

Pan_Skala
30.08.2020 5 z 5

Další moje setkání s Kotletou a tentokrát mě zavedl do cyberpunkové Prahy a musím říct, že jsem si tu jízdu užíval. Ikdyž jsme se brodili špínou budoucí Prahy tak jsem si připadal jak na krásné dovolené. Ačkoliv jsem podle jedné části obálky doufal, že je to začátek knižní série tak po dočtení mám pocit, že bohužel žádná série nebude. Přesto všechno to je jen malá vada na kráse, protože tohle je klasická "kotletovka" jenom ze cyberpunku. Takže pro všechny milovníky našeho nového krále brakové literetaury je to povinnost.

ArtomMozkovič2
19.08.2020 5 z 5

První kniha od autora Kotlety mě vzala za koule. Postava příběh čarodějnice na to vzpomínám do dnes.Skvěle napsaní
Jen jeden mínus je v konci je dost urychlený.

OldaB
18.08.2020 3 z 5

První třetina super, trochu evokuje můj oblíbený film Blade Runner. Pak to ale jde do klasiky bouchač proti zbytku, což mě trochu zklamalo. Možná to souvisí s tím, že od Kotlety očekávám nějaký literární posun a on se prostě jenom *urevsky dobře baví.

Fifineek
16.08.2020 4 z 5

„Co si budeme vykládat, bylo to zkurvený město. Ale měl jsem ho rád. Bylo jako kulhavej pes s vyrážkou – smrdělo, rozpadalo se, fungovalo jenom občas, ale pořád v sobě mělo něco, proč jste ho nakonec s ucpaným nosem pohladili. Jasně, pak jste si museli umýt ruce mýdlem, ale pořád šlo o vašeho milovanýho čokla.“

Děj se odehrává v městském státě Praha City na počátku 22. století. Svět ovládly technologie. Vznášedla, drony, lasery, náhražky orgánů a končetin, elektronické vylepšování mozků a všemožné čipy jsou každodenní věci již několik desítek let. Petr Vachten to ale ignoruje. Je to bývalý policista, který ve válce s Polskem přišel o nohu a nedá dopustit na svou milovanou malorážku K22 slovenské výroby. Pracuje jako nádeník pro korporaci, ale jednoho dne dostane nabídku dělat osobního bodyguarda jedné digitální prostituce z kultu digitálních čarodějek. Stane se pro něj tato nabídka osudná?

Po dlouhé době zase něco od Kotlety. Popravdě jsem se na Underground hodně těšil a zklamaný rozhodně nejsem! V knize bylo vše, co byste od Kotlety čekali – akce, masakr, hlášky, promyšlený svět a sex. Jenom toho sexu a detailně popsaných masakrů bylo nějak méně, oproti jeho ostatním knihám. Ale svět byl opravdu skvělý! V knize najdete i skvosty jako jsou polský alkohol muzgojeb, ulice Romská nebo Daniela Landy, či sochu “nějakého hokejisty s fakt děsivým účesem” na bývalém území Kladna. Pro fanoušky Kotlety rozhodně nutnost a já se k ní v budoucnu budu rozhodně s radostí vracet!

NemmamSlov
06.08.2020 5 z 5

"Měli vás na mušce, v tom světle během show by vás trefil i Polák po litru samohonky s třesavkou a chronickým krkáním."

Znova oddychovka od Koteltu. Humor, strelba, ľahké ženy a vymakaný hrdina. Petr Vachten, ako bývalý policajt, chrlí hlášku za hláskou, dokonale ovláda svoju zbraň, ktorá mu pomáha zarobiť ťažké peniaze v bláznivej Undergrandovej Prahe. Nečakane dostáva ťažkú úlohu a to chrániť skupinu ľahkých žien, Čarodejek. Nemá to ľahké, keď že po ňom idú najmocnejší ľudia Prahy.Tento krát sa Kyša zameral na budúcnosť, čo nie je na škodu, keď že sa môže zdať, že knihy sú ako cez kopirák, namakaný hrdina, jednoduchý príbeh plný sexu, krvi a strelných zbraní, to je asi najtypickejšie pre autora. Zaujímal by ma život Petra Vachtena ešte keď pôsobil ako vojak, autor by sa mohol vrátiť do minulosti tejto postavy. Uvidíme, či sa autor ešte zameria na tento svet.

berry1009
01.08.2020 4 z 5

Na Kotletu velmi neobvyklá kniha. Je to méně sprosté, nadruhou stranu je to i utahané. Až ke konci kniha chytí potřebný spád. Přesto, že má kniha zajímavé nápady, zdá se, že Kotletovi sedí více jiná témata.

pobijecmuch
30.07.2020 1 z 5

Toto fakt napsal Kotleta? To nemůže být pravda! Autorem bude asi vrátný z nakladatelství Epocha, nebo nějaký jeho fanoušek z Databáze knih a Franta tam dodal jen sprosté slova.
Pokud je to dílo velkého Kotlety, tak je to jeho nejslabší kousek. Kniha bez nápadu, bez děje, spousta šíleného filozofování a zbytečného textu, který nemá s myšlenkou knihy nic společného. Hlášky jsou hrozně slabé, nebo se neustále opakují.
Pan Kotleta začíná být trapný. Jede na kvantitu a na kvalitu úplně kašle.
Kniha mně nebavila. Asi po 50 stránkách jsem ji odložil a teď jsem se k ní s velkým vypětím sil opět vrátil.
Veřejně prohlašuji (já velký fanda autora), že jeho knihy přestávám kupovat. Jsou to jen zbytečně vyhozené peníze.
Pročítám jiné komentáře a mám dojem, že jsem četl asi jinou knihu, nebo začínám být literární odpadlík.

Marxt5
19.07.2020 5 z 5

Super cyberpunk knížka, pěkný příběh, super postavy, akce.
Myslím, že snad každého musí vtáhnout svižný a zajímavý děj, za mě i celkem překvapivý konec.
Svět se mi líbil také, ať už to bylo celé město a jeho představitelé systému, tak drobnosti například v metru jako seriály či inzeráty.
Toto všechno udělalo úžasný obraz Prahy budoucnosti.
Určitě doporučuji.

certik003
17.07.2020 5 z 5

O Kotletovi jsem slyšela, ale věděla jsem, že jeho knížky mě budou míjet. Když jsem ale na tuhle knížku narazila v knihovně, tak proč to nezkusit? Popravdě jsem na začátku byla na rozpacích, co jsem si to vzala, žoldáky zrovna nemusím, ale postupně se ukazovalo, že tohle je trochu jiný žoldák a čím déle jsem četla, tím víc mi byl sympatický. A přestože byl na mě děj místy až moc vulgární, vyvažovaly to vtipné narážky na přítomnost a nedávnou minulost. Vlastně jsem se při čtení dobře bavila, i když mi bylo jedno, jestli třeba hlavní hrdina uprostřed umře. Svým známým knížku doporučovat asi nebudu, protože by si nejspíš mysleli, že mi definitivně hráblo, ale pokud někdy narazím na autorovu další knížku, vyhýbat se jí určitě nebudu. Tahle knížka totiž úplně nečekaně splnila to, co jsem nečekala - vtipné odreagování.

bjorn1322
16.07.2020 5 z 5

Zkrátka Kotleta jak má být...