Třetí dívka

Třetí dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56566/bmid_treti-divka-VUw-56566.jpeg 4 440 55

Hercule Poirot série

V detektivním románu z londýnského prostředí navštíví Hercula Poirota mladá dívka, prohlásí, že spáchala vraždu, a zmizí. Detektiv dlouho poté dívku hledá, pátrá po vraždě, a pak ve spolupráci se svou starší přítelkyní, spisovatelkou detektivních románů paní Oliverovou, v níž autorka humorně zpodobuje sama sebe, nalézá vraždy dvě a onu dívku zbavuje podezření.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Third Girl , 1968

Starmoon
20.02.2021 4 z 5

Agatha Christie i Hercule Poirot nám v čase vzniku knihy zostarli, čo z diela dosť cítiť. Autorka i jej postava to však poňali v štýle „z núdze čnosť“, a tak nás aj v „novom“ Anglicku čaká starý dobrý Poirot verný svojim osvedčeným metódam...

Tentokrát mi veľmi sympatickou bola postavy Adriane Oliverovej, ktorá do príbehu vniesla určitý humor; čo ma sklamalo, bola za vlasy pritiahnutá pointa. Občas sa u Agathy Christie stáva, že dej prekombinuje, tu to však dotiahla takmer až ad absurdum (ako sa tu niekto zmienil skôr – aj vo mne finále vyvolalo dojem nezrealizovateľnosti).

pejty
18.12.2020 4 z 5

Agáta nezklamala. Její detektivky jsou mi každou přečtenou knížkou bližší a já se těším na další setkání s touto autorkou.
Velice nápaditý příběh, který mě tentokrát jen trochu zklamal v tom, že jsem poměrně brzo dokázal odhalit pachatele, což se mi u této autorky podařilo poprvé.

Česneksmedem
16.12.2020 4 z 5

Opravdu zvláštní příběh. Přečtete třičtvrtě knihy a pořád nevíte, jestli už je někdo vlivem cizího zavinění na pravdě Boží či nikoliv. Jevilo se to poněkud enervující. Jistě jste si všimli, jak je nyní nadstandartně nadužíváno slovo „nicméně“. Zde se díky překladu budete klidně tři věty po sobě setkávat se slovem „jest“. Jest to až infámní. Jinak dobrý.

irskádívka
25.10.2020 5 z 5

Báječná kombinace řádu a smyslu pro detail Hercula Poirota s nepředvídatelnou paní Adriane Oliverovou, která srší nápady, názory a vyzařuje výstřednost i ze stránek knih. Děj je neobvyklou detektivkou, protože (a tady hlasím maličký spoiler) nevíme, jestli se vražda stala nebo ne, kdo případně zemřel a jak by mohl být spojený s hlavními hrdiny. Ale jak už to u Agathy Christie bývá, vše je spojené se vším a vše dává smyl. Užijte si čtení.

Blondebookdevil
23.08.2020 4 z 5

Souhlasím s komentáři níže, bylo to neobvyklé čtení. Stane se vražda nebo se už stala? Jakmile je Hercule na scéně, není třeba se ničeho obávat a jen se už nechat vést do konce až k rozuzlení...

m_martina
03.08.2020 5 z 5

Výborný, i když trochu neobvyklý případ s Herculem Poirotem. A také mám moc ráda, když se na scéně objeví paní Oliverová. Sice svérázná, ale zároveň sympatická dáma.

Allena24
14.07.2020 5 z 5

Při čtení jsem si uvědomila, že je to pro mne příjemné opáčko. Dokonce jsem si celkem rychle vybavila děj. Kniha se mi líbila tehdy i teď.

mcabr
11.07.2020 5 z 5

Krásná detekttivka, úžasný Poirot. Napětí a spád až do konce.

AnselmaAlois
24.04.2020 5 z 5

Agatha Christie prostě umí děj napsat děj tak, že ať chcete nebo ne, neodtrhnete se. Přesně tak to bylo u Třetí dívky. Napětí, spád, podezřelí... a jeden geniální Hercule Poirot!

konicekbily
23.04.2020 5 z 5

Psal se rok 1977 a v edici Spirála vychází tato knížka nákladem 70000 výtisků a už tenkrát mě zaujala zajímavým stylem napsání: Hercule Poirot má přiznání údajného vraha, ale neví, kdo je zavražděn. Poprvé jsem se zde setkal s novým pomocníkem slavného detektiva - spisovatelkou detektivních příběhů. Ale závěr vše vyjasní, jak to spisovatelka umí. Radost z knihy mi přenesla "koronavirová inventura" vlastní knihovny". A další den v karanténě dostal smysl.

kristyna6395
30.10.2019 4 z 5

Bylo to velice zvláštní čtení. Číst detektivku a stále čekat na vraždu. Velice povedené dílo.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Velmi dobrá detektivka od Agathy.

terimila
07.05.2019 3 z 5

Příjemná oddychová detektivka, žádný velký napínák, ale příjemně zamotané a nakonec elegantně a smysluplně rozmotané. Prostě klasika. Na ty nejlepší christieovky to u mě nemá, ale špatné to není.

Ran
19.01.2019 5 z 5

Čtení této knihy jsem si velmi užila a jsem ráda, že příběh měl dobrý konec.

PPardinio
20.09.2018 3 z 5

Autorku mám rád a za poslední rok jsem tak přečetl hodně jejích knih. Tato mě ale moc neseděla. Navíc vodítko s obrazem bylo příliš jasné.

kika 13
25.08.2018 5 z 5

Tento žánr z pera známé autorky nikdy nezklame.

85098211
27.05.2018 5 z 5

Vynikající detektivka, ve které se na scéně opět objevuje Hercule Poirot. A i když jsem už přečetla spoustu knih s tímto detektivem, nikdy jsem si nijak zvlášť nepovšimla jeho ješitnosti. Ta je v této knize ale prezentována hned poměrně na začátku a doslova očividně - no a zrovna tohle mi tak trochu vadilo... Ale protože je jinak příběh skvělý, zápletka bezvadně vystavěná a nádherně komplikovaná, dávám knize mé milované autorky zase hodnocení nejvyšší ;-).

chlo0opek
31.03.2018 2 z 5

Ačkoliv se jedná o knihu od slavné Agathy, po přečtení musím uznat, že ani tohle nijak nezměnilo fakt, že kniha samotná příliš čtivá a zajímavá zkrátka nebyla. Když jsem knihu nečetl, nijak zvlášť jsem neměl nutkavou potřebu pokračovat ve čtení, příběh tak nějak nezajímavě plynul a nejvíc zklamal závěr - ať již rozhřešením samotným, tak i objasňováním skrze "natvrdlou" paní Oliverovou (to bylo také tak trochu laciné...) Naštěstí byla tato kniha krátká, takže nakonec se to vydržet přece jen dalo...
Když o tom tak přemýšlím, možná s touto autorkou nebudem naladěni na stejnou notu. Vždyť i kniha, kterou jsem od ní četl minule, mě nijak nenadchla. A to se jednalo o Deset malých černoušků, kteří zde přitom figurují na předních příčkách žebříčku těch nej knih...

vivienna
15.02.2018 4 z 5

...ze začátku kniha trochu zdlouhavá, potom však děj dostal spád a já do poslední chvíle nevěděla, jak to dopadne...A důvodem ke čtení byla čtenářská výzva, první originál vyšel v roce mého narození:-)

Abnička
15.01.2018 5 z 5

Další kniha ze série od Aghaty, kterou jsem si zamilovala.
Děj je velice nápaditý a mne samotnou, by nikdy takové “rozuzlení” nenapadlo.
Kniha si určitě zaslouží 5*!