Třetí dívka

Třetí dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56566/bmid_treti-divka-VUw-56566.jpeg 4 440 55

Hercule Poirot série

V detektivním románu z londýnského prostředí navštíví Hercula Poirota mladá dívka, prohlásí, že spáchala vraždu, a zmizí. Detektiv dlouho poté dívku hledá, pátrá po vraždě, a pak ve spolupráci se svou starší přítelkyní, spisovatelkou detektivních románů paní Oliverovou, v níž autorka humorně zpodobuje sama sebe, nalézá vraždy dvě a onu dívku zbavuje podezření.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Third Girl , 1968

iveta3689
27.11.2017 3 z 5

Líbila se, je dobrá, ale snadno zaměnitelná.

Eventful
03.09.2017 4 z 5

Moje první setkání s Agathou Christie. Pohodová starší detektivka. Líbí se mi, jak Agatha píše, její místy vtipný a ironický humor to hezky okořenil. Příjemné počtení :)

Fixa08
06.08.2017 4 z 5

Knihu jsem našla na chatě a protože jsem neměla už co číst, tak se do ní pustila. Musím říct, že mě vůbec nezklamala. Hercule Poirot byl výborný jako vždy, přesto dávám 4*, už jsem četla od Agathy určitě lepší detektivky.

Air15
27.06.2016 4 z 5

Zajímavá poirotovka. Líbil se mi motiv, kdy nebylo jasné, jestli Porot má vůbec co vyšetřovat a jestli k nějaké vraždě vůbec došlo, nebo se to vše odehrálo v hlavě pomateného člověka.

adelinka
25.02.2016 5 z 5

dobrý príbeh, kde Hercula Poirota prekvapí mladá žena so slovami, že asi niekoho zabila a odíde....Heculovi pri riešení prípadu pomáha priateľka - spisovateľka detektívnych románov....

Spýťa
05.12.2015 4 z 5

Méně záživnější kniha, děj je opravdu velmi zamotaný, ale jsem velkým příznivcem všech detektivek s Ariadnou Oliverovou, tak se mi kniha líbila :-)

Turmee
12.06.2015 5 z 5

Další skvělý příběh od Agathy. Poirota zbožňuju, ty jeho manýry a ten knír! Tahle knížka byla zajímavá svou psychologickou nejasností. Je ta holka blázen nebo ne? Komu se dá věřit? A proč si myslíš, že spáchala vraždu, když nikdo kolem neumřel?
Úžasná oddechovka na horké letní dny.

Warronika
03.07.2014 4 z 5

No, musím napsat, že kniha se mi četla maličko hůř než ostatní romány od A. Christie, které jsem zatím přečetla. Nápad se mi líbil a v závěru jsem byla i nadšená, ale musím souhlasit s Katy007, že ve mě příběh budil pocit nezrealizovatelnosti. I tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, a že jsem poznala slečnu Olivierovou.

Katy007
22.11.2013 4 z 5

Když přežijete zdlouhavý začátek, doprovázený Poirotovým naoko nicneděláním, a krapet otravnou paní Oliverovou, a prokoušete se do druhé poloviny knihy, máte vyhráno. Chytrý a nečekaný závěr, který ve mně však zanechal nepatrný pocit nezrealizovatelnosti, přesto potěšil a zvýšil mé mínění o knize. Opravdu, nejzábavnější pro mě bylo posledních třicet stran, kdy se konečně začalo něco dít.

fialka voňavá
08.06.2013 4 z 5

Hlavní hrdinka této knihy Norma žije v bytě v Anglii, příjde za Hercule Poirotem, že asi spáchala vraždu. Toto je začátek příběhu. Když bylo Normě 5 let, její otec odešel s mladou ženou do Afriky, její matka zemřela. příběh je zapleten a velmi napínavě vykreslen, tak asi jako každá detektivní kniha slavné autorky Agathy Christie. Doporučila bych jí milovníkům detektivek.

milunka4
11.04.2013 4 z 5

Poirot opět nezklamal, i když tentokráte jsme si na pořádnou zápletku počkali o něco déle.

Leenah
06.03.2013 4 z 5

Agathu Christie mám celkově ráda, v této knize mi ovšem přijde, že se až příliš dlouho čeká na pořádnou zápletku.

derminator
01.08.2012 4 z 5

Dost dobře napsaná detektivka až se dech tají ale uhodl jsem kdo je vrah dávám 65%.

sachista
07.07.2012 4 z 5

Po mnoha letech jsem se pustil do další lahůdky královny detektivek, kterou jsem dosud neochutnal. Tentokrát jsem byl překvapen, protože se mi nezdá, že jde o typickou "poirotovinu". Téměř celou knihu jako by neměl co vyšetřovat, až se mu celá skládačka spojí právě na konci. Nedá se říct, že bych byl tolik nadšen jako u jeho jiných případů, ale rozuzlení jsem tradičně neuhodnul.

regg23
15.01.2012

Jaká pak slečna Marplová? Četl to vůbec autor onoho "komentáře"? Tou Poirotovou dávnou přítelkyní je slečna Adriane Olivierová.