Tokio

Tokio https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25392/bmid_tokio-gSi-25392.jpg 4 201 50

Grey přijíždí do Tokia s cílem nalézt vzácný kousek filmu, po dlouhá desetiletí pokládaný za ztracený. Přijme práci hostesky v luxusním nočním klubu pro japonské obchodníky a bohaté gangstery, a tím je proti své vůli vtažena do polosvěta, kde je násilí na denním pořádku. Její život se ocitá v ohrožení...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The devil of Nanking , 2001

josska
26.08.2017 4 z 5

knížky od spisovatelky jsem četla skoro všechny a tahle mě překvapila že byla uplně jiná,ale bavila,napínavá

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Nemám ráda přehnanou brutalitu ,ale Mo to ráda odpouštím,píše dobře a poutavě.

Hanina61
09.08.2016 5 z 5

Až dosud jsem od Mo Hayder přečetla pět knih knih, všechny s Jackem Cafferym. Pak přišla tahle, úplně jiná a naprosto fascinující, z velké části díky prostředí, ve kterém se odehrává. Okamžitě mě vtáhla do děje, do příběhu, vlastně dvou, smutných, krutých, zoufalých a beznadějných, a přesto plných naděje v aspoň malé světýlko na konci. Do příběhu dvou naprosto odlišných postav spojených přes propast času prazvláštním poutem osudu. O tom, co se tehdy odehrálo v Nankingu, jsem dosud neměla ani tušení... teď už vím,... a je pravda, že z článků, které jsem si o něm vyhledala, jsem některé nebyla schopná přečíst do konce. Nechce se mi věřit, že by člověk byl ve své podstatě až taková zrůda, ale bohužel tomu tak je... :-(

konicekbily
17.04.2016 3 z 5

Zajímal mne pohled autorky na japonskou okupaci Číny. Tokijské události byly popisovány na můj vkus příliš dramaticky, hrůzy ve vzpomínkách byly realistické.

PetK
15.02.2016 4 z 5

Tokio a Ostrov sviní se značně vymykají (alespoň dle mého názoru) z klasických příběhů Mo Hayder. Hrůza a napětí je vyvoláváno jinými prostředky. Tokio je čtivá kniha, nevšední příběh, který propojuje příběhy z války se současností. Kdo má rád knihy, které mají napětí, ale zároveň jsou lehce divné a ujeté, bude nadšen :-)

motolka
03.02.2016 4 z 5

Perverzní, šokující, zvrácená, brutální, ale neskutečně zajímavá, zvláštní a napínavá knížka. Nejen současnost, kterou prožívá hrdinka románu, ale i minulost, na kterou vzpomíná Š'Čchung-ming. Pokaždé, když jedna linie děje vrcholí, tak jí autorka utne a přesune se k druhé linii děje, která opět pokračuje a dál vrcholí a udržuje čtenáře v napětí. Člověk ani neví, zda chce zůstat v současnosti a dočíst, co se právě děje nebo se opět vrátit do minulosti a dozvědět se, co se vlastně stalo tenkrát.

Autorka úžasně vystihla, že zvrácenosti, které se děly v Nankingu mohou dál žít i v současnosti. Že to není dobou, ale v lidech.

O masakru v Nankingu jsem neměla do přečtení této knížky ani ponětí. Opět mě to přesvědčilo, že lidé jsou horší než zvířata. Že brutalita a zvrácenost některých lidí nemá obdoby.

Během čtení, jsem začala tušit, co asi hrdinka najde ... sice jsem se úplně nemýlila, ale bylo to ještě strašlivější, než jsem tušila.

Určitě si od této spisovatelky přečtu i její další knížky. Snad nezklamou.

ptoček
30.01.2016 5 z 5

Tak tohle bylo něco...dlouho jsem Tokio odkládala, nezaujal mě popis, ani první stránky, nakonec, po přečtení všech knih Mo, jsem si řekla, že Tokio konečně musím přečíst...začátek pro mě celkem nudný, trvalo mi než jsem se zacetla, ale pak...nemohla jsem přestat číst, potřebovala jsem vědět jak to dopadne, jak s Jepici, tak v druhe dějové linii s Nankingem, četla jsem i za pochodu, u vaření, dlouho do noci a konec, ten mě dostal. Bez studu přiznávám že jsem u něj bulela. Tahle knížka mě regulérně vyděsila, konec rozbulel, donutila mě zjistit si více o masakru v Nankingu. Pro mě překvapivě nejlepší knížka Mo, která musí v každém něco zanechat

Lenka.Vílka
20.10.2015 5 z 5

Pokud bych před sebou měla v ruce knihu tímhle obsahem od pro mě neznámého autora, asi bych se pro ni nerozhodla. Ale tohle je Mo Hayder! Tak jsem se začetla. A nakonec to vůbec špatné nebylo. Vážně ne.

Iren80
11.09.2015 4 z 5

Kniha mě v první polovině nudila, uvažovala jsem o odložení knihy. Druhá polovina mě ale vtáhla do děje a samotný závěr velmi překvapil. S odstupem času musím tuto knihu hodnotit velmi kladně, ale raději se opět vrátím ke knihám od Keplera.

Michaél74
15.07.2015 4 z 5

Mrazivé, děsivé, místy brutální, ale i poetické a dojemné. Kniha mě zaujala mnohem více než druhý samostatný román autorky, Ostrov sviní. Tempo vyprávění je pomalé, kdy už mě to v druhé polovině trochu začalo nudit, ale výborný silný závěr dojem vylepšil.

HŠ
29.05.2015 2 z 5

Velké zklamání. Předvídatelné, nenapínavé. Asi nejsem ta správná cílová skupina.

Pet007
09.05.2015 4 z 5

Nevěděla jsem nic Nankingském masakru a kniha mne donutila si o tom něco přečíst. Je to děsivý příběh o lidské krutosti a nejhorší na tom je, že se to opravdu stalo.

sabca
27.10.2014 5 z 5

Nepřečíst si tuto knihu, nevěděla bych jaké hrůzy napáchaly Japonci v Číně. Kniha napínavá od začátku do konce. Doporučuji.

madwo
13.09.2014 5 z 5

Pět hvězd za napínavou detektivku, ve které se dozvíte taky něco z šílené historie Číny a Japonska. Díky autorce za to, že napsala takhle skvělou knížku a tím připomněla, co se tam v roce 1937 stalo.

DJANKA
02.09.2014 4 z 5

První knížka od této autorky, kterou jsem si na základě vašich doporučení přečetla. Musím říct, že začátek mě nijak nenadchl. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a já nebudu chtít od knihy odejít. Přeci jsem se dočkala, o co pomaleji o to více intenzivněji mě vtáhla do děje. Kniha je opravdu napínavá a zajímavá.

K.M.
21.08.2014 5 z 5

Moje první kniha od Mo a musím říct že lepší detektivku jsem viděla pouze v Sherlocku Holmesovi.

blanickaa1
13.07.2014 5 z 5

Ať si říká kdo chce, co chce, tahle spisovatelka to prostě umí. Dokáže vtáhnout do děje, během čtení mi nejednou naskočila husí kůže. Zaslouží si plný počet a čestné místo v knihovně.

MaLoMe
09.07.2014 5 z 5

Najnovšia knižka od Mo Hayder - Panenka sa promuje ako šokujúci triller. Pritom už v roku 2001, vo svojej prvotine nasadila latku svojej spojovateľskej tvorby mimoriadne vysoko. Román Tokio je vynikajúci. Nedajte sa pomýliť tým, že je v kategórii detektívnych žánrov. Jedna línia knihy je síce patranie, avšak nie v pravom zmysle detektívneho žánru. Hayder veľmi citlivo a potupne odhaľuje príbeh, ktorý sa odohráva v dvoch 60 rokov od vzdialených obdobiach. Pátranie prebieha po niečom abstraktnom a až posledné strany knihy odhaľujú, že sa nepátra po niekom, ale skôr po niečom.
Osobné tragédie dvoch hlavných postáv sa od začiatku postupne približujú až sa na samotnom konci pretnú. Predchádza tomu 300 úžasne napísaných strán knihy, od ktorej sa jednoducho nedá odtrhnúť. Kniha v sebe nesie obrovské morálne posolstvo postavené na tragédii obyčajných ľudí. Ešte dlho mi bude v hlave blúdiť táto veta z knihy: "Zlo není totéž co nevědomost". Pretože dala šancu prežiť hlavnej hrdinke knihy.

ovpana
06.07.2014 5 z 5

Ze začátku nic moc,měla jsem chut i knihu odložit,ale jsem ráda,že jsem to neudělala. Dozvědet se jaké zvěrstva japonci páchali bylo dost drsné a kruté....Konec jsem přečetla jedním dechem.

gama
04.06.2014 4 z 5

Dobrá četba, napínavý děj!

thrillery tajemství kanibalismus Tokio Nankingský masakr jakuza

Mo Hayder