Tokio

Tokio https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25392/bmid_tokio-gSi-25392.jpg 4 201 50

Grey přijíždí do Tokia s cílem nalézt vzácný kousek filmu, po dlouhá desetiletí pokládaný za ztracený. Přijme práci hostesky v luxusním nočním klubu pro japonské obchodníky a bohaté gangstery, a tím je proti své vůli vtažena do polosvěta, kde je násilí na denním pořádku. Její život se ocitá v ohrožení...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The devil of Nanking , 2001

eiramka
12.02.2014 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak napínavou knihu! Autorka vtáhne čtenáře do děje už na první stránce...a nepustí:) Sledujeme dvě dějové linie - deník zachycující události v Nankingu v roce 1937 (o kterých se do dnešního dne moc nemluví a neví) a příběh mladé Angličanky Grey, která přijíždí do Tokya za svým vlastním cílem - najít důkaz o vlastní příčetnosti. Autorka skvěle stupňuje napětí, tušení zla je stále přítomno, postavy jsou skvěle vykresleny.
Zajímavý byl také doslov - jak těžké je do dnešního dne o těchto událostech v Japonsku mluvit, jak celá jedna generace byla podrobností tohoto "ušetřena" - zajímavá paralela k našim dějinám a schopností se vyrovnat s vlastní minulostí.

hranika
14.12.2013 5 z 5

Skvěle vystavěný příběh, s trochu šíleným rozuzlením. Četl se mi jedním dechem a jsem ráda, že takové události (masakr v Nankingu) zůstávají zaznamenány aby se na ně nezapomnělo. Od autorky to byla moje první kniha a sáhla jsem po ní v knihovně kvůli názvu a mé slabosti pro Japonsko. Snad mě nezklamou její další tituly.

valentýna
24.11.2013

Fakt bezva styl psaní, detektivka s historickým podtextem, o událostech v Nankingu veřejnost dlouho nevěděla a nesmělo se o nich ani mluvit......

c.svetlana
01.10.2013 5 z 5

Obsah knizky ve mne i po letech zustava, resp. ta hruza, kterou autorka dokaze vyvolat i bez kapky krve...uprimne se mi chvilkama i delalo nevolno. Super cteni!

jarka80
12.04.2013 5 z 5

Je to velmi zvláštní kniha. Některé pasáže ve mně zanechaly silný dojem... Opět tato autorka píše napínavě od začátku až do konce. Doporučuji.

Freedyn
23.12.2012 4 z 5

4 hvězdy - i když byly části psané z Nankingu důležité, po pár kapitolách jsem je moc nečetla..a ano - přeskakovala..

ribejzka
05.06.2012 5 z 5

Začala jsem číst s nedůvěrou ani nevím proč, byla skvělá i když je to hodně drsný příběh =)

panta rhei
31.03.2012 5 z 5

Prvni od teto autorky, co jsem cetla, a zustala jsem nadsena - napinave az mrazive, poutave a - jak to jen rict - nevsedni? Asi ano.
Uz je v domaci knihovnicce a rozhodne se na ni nepráší.

Luca287
04.03.2012 4 z 5

Abych řekla pravdu, přečetla jsem s napětím, zajímavé, ale Ptáčník byl lepší, proto 4 hvězdičky...

asam
24.07.2011 5 z 5

Nejsem expert na tento žánr, ale četla jsem s napětím.Od začátku do konce vás děj udržuje v napětí. Doporučuji.

thrillery tajemství kanibalismus Tokio Nankingský masakr jakuza

Mo Hayder