To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424870/bmid_to-nejlepsi-v-nas-dzJ-424870.png 4 1674 1674

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív… Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, dost možná jejich vztah nenávratně zničí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

All Your Perfects , 2018

Ivet1990
18.11.2019 5 z 5

Nevím co bych o této knize řekla co ještě nebylo napsáno v komentářích. Můžu se jen opakovat, že kniha opravdu stojí za přečtení. Čte se jedním dechem a člověk se nemůže odtrhnout dokud se nedostane na poslední stránku knihy. Je plná emocí a plná silných okamžiků, které člověka chytnou za srdce. Od autorky jsem zatím četla jen pár knih, ale už teď vím to, že autorka jako málo kdo píše svým srdcem a do každé knihy co napíše dává kousek sebe. Kdyby to šlo tak dám mnohem víc než jen 5*, protože tato kniha je zatím to nejlepší co jsem kdy četla a zároveň je to poprvé co si po přečtení knihy v sobě odnáším nejen emoce, které tou knihou jsou úplně nasáklé, ale hlavně to, že komunikace ve vztahu může být mocné kouzlo.
Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu.

Mabella
17.11.2019 5 z 5

Len táto autorka dokáže, že prežívam trápenie postáv tak, akoby mi sedel slon na hrudi. Krásny príbeh.
P.S. Pre všetkých, ktorým sa príbeh páčil... prečítajte si jej knihu Finding Cinderella. Až potom pochopíte narážku na študentku Seven, ktorá bola na konci spomenutá. Mne prešli až zimomriavky po tele, keď som si domyslela to prepojenie.

Hanisek
17.11.2019 5 z 5

Tohle se povedlo. Myslím, že sílu toho příběhu nejvíc pochopí ti, co něco takového prožívají nebo prožili.

eva3992
17.11.2019 5 z 5

Příběh Quinn a Grahama, které osud svede dohromady za podivných okolností. V knize sledujeme dvě časové roviny - v minulosti ten nejvíc romantický vztah a v současnosti, kdy se jejich manželství ocitá v krizi.
No a co k tomu víc napsat? Prostě Colleen umí. Původně jsem si myslela, že dám nižší hodnocení, protože mě kniha v první části nenadchla, ale po přečtení celého příběhu to do sebe všechno tak zapadlo a nechalo ve mě spoustu pocitů a emocí, že je jasné, že pět hvězdiček si zaslouží.
Moc mě baví styl, jak autorka píše. Knížka je čtivá, že vás vtáhne do děje a nepustí. Její konce, kdy prostě potřebujete hromadu kapesníků, miluji.
Tím, že už mi dávno není dvacet, mě možná příběh dostal o něco víc, protože spoustu věcí, které byly v knize, jsem si zažila. Knížku bych doporučila pro věk 20+, aby se člověk dokázal lépe vcítit do hlavní hrdinky.
Colleen je prostě jen jedna a musím dohnat resty a dočíst si od ní všechny knížky.

Dandelina
17.11.2019 1 z 5

Veľmi som sa na túto autorku tešila pretože má výborné hodnotenia ale táto knižka bola pre mňa sklamaním. Musím to napísať keď vidím tie superlatívne hodnotenia. Príbeh bol veľmi presladený až nereálny a chovanie a reakcie postav dosť neadekvátne a nepochopiteľné. Musela som sa nútiť aby som to dočítala. Veľa zbytočnej omáčky okolo. Ta hviezda je za ten záver. Za odkaz ktorý chcela autorka tou knihou vyjadriť. To jediné bolo pekné. Ale obišlo by sa to i bez toho toho všetkého pozlátka okolo, ktoré zniživalo úroveň knihy.

maya.mm
16.11.2019 5 z 5

Tolik pocitu v jedne knize,proste krasa :)
Urcite veci jsem prozivala s Quinn,nemohla jsem chvilkama cist dal... Hrozne moc jsem jim fandila a bala jsem se jak to dopadne.Kdyz jsem cetla dopisy,zrejme jsem se do Grahama taky zamilovala :D Na autorce mam rada hlavne to,jak dokaze popsat situace a hlavne pocity,urcite se s nekterou situaci kazdy z nas kdo knihu cte setkal,ja teda ano,no musim rict ze jsem mela husi kuzi,prozivala jsem to s hlavni hrdinkou a zaroven znovu sama se sebou.Dlouho si knizku budu pamatovat a podle toho vzdycky poznam,ze kniha byla necim vyjmecna :)

blonďatá.luc
16.11.2019 5 z 5

Colleen, jak jen to děláš? Pořád si říkám, že už snad nemůžeš přijít s ničím novým, a Ty s něčím novým přijdeš. A ne jen tak s něčím obyčejným - ale s knihou, která mě rozloží na milióny malinkých kousíčků... Během čtení jsem byla jak na horské dráze, chvíle smutku střídaly nejisté úsměvy a rozpačité doufání v lepší zítřky. Myslím si, že knihu jen tak z hlavy nedostanu, a jsem si zcela jistá, že se k ní ještě mnohokrát vrátím. Graham, hlavní hrdina, byl takový slaďoušek, který to v životě neměl úplně (vlastně spíše vůbec) jednoduché. S hlavní hrdinkou jsem soucítila, ani ona to neměla jednoduché, a to, čím si spolu s Grahamem musela procházet... nedokážu si moc představit, že bych něco takového měla zažívat, přesto si myslím, že bych jednala jinak než ona. Na druhou stranu je její chování pochopitelné a opodstatněné. Knihu jsem dočetla dneska ráno a pořád jí mám plnou hlavu - strašně moc se mi líbí střídání minulosti se současností, které nás dostává do hloubky jejich vztahu, ukazuje nám, jak svou lásku postupně stavěli, pěkně "kámen po kameni". Líbí se mi, jak se autorka nebojí takových vážných témat, o kterých se sice ve společnosti mluví, ale jen v omezené míře. Líbí se mi, jak čtenářům ukazuje, že ať se situace může zdát sebehorší, může se člověk dočkat svého "happy endu". A co se mi líbí úplně nejvíc je fakt, že ať píše o čemkoliv, přiková své čtenáře ke knize a nepustí je až do posledního písmenka.

Sabča92
14.11.2019 5 z 5

Další nová Colleen, která opět nezklamala. V To nejlepší v nás se řeší velmi aktuální téma, které řeší mnoho párů. Musím se přiznat, že čtení o Quinnině problému ve mně budilo velmi silné pocity, jelikož moje maminka řešila stejný problém několik let. Quinn a Graham nejsou dokonalí hrdinové, ale kteří lidé jsou? Žádní. Možná v tom tkví kouzlo tohoto příběhu, neboť působí natolik reálně, že mi celá kniha lámala srdce. Několikrát jsem si u ní pobrečela. Opět tleskám Colleen za nesmírně čtivě napsaný příběh, který mi zlomil srdce na milion kousků. Jak je možné, že na tak malém obsahu je tolik emocí? Příběh o tom, že každý jsme strůjci svého osudu, a že i když jsou některé věci v životě nemožné, jiné jsou stále k dispozici. Doporučuji všem mladým a zamilovaným čtenářkám, které věří v budoucnost svého vztahu.

Elsasbooks
14.11.2019 4 z 5

Pro mě trošku slabší než Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a Život jedna báseň. Knížka byla zase čtivě napsaná a stránky letěly rychlostí blesku. Bohužel mě ale občas strašně rozčilovalo chování hlavní hrdinky a Grahama. Kdyby spolu více komunikovali, tak by se jejich manželství nemuselo vyhrotit až do takového extrému.

Nuttelka
12.11.2019 5 z 5

Teda... uf, tohle musím zas chvíli vstřebat.
Takový pocit úzkosti, co mi rvalo srdce, jsem snad u knihy ještě neměla. A ne jen proto, že se mě to i částečně dotýká, ale svou reálností. Strašně jsem se bála toho, jak kniha skončí, jak to s Quinn a Grahamem dopadne a teda díky bohu, díky Colleen, mé poslední slzy byly slzy štěstí ❤
Úplně mě rozebraly dopisy pro Quinn od Grahama, taková láska se jen tak nevidí, hodně jsem si poplakala.
Colleen jsi pro mě top a těším se na další tvé knihy, které u nás budou vycházet.

Bar16
12.11.2019 5 z 5

Tušila jsem, že se Colleen stane mou oblíbenou autorkou a tato kniha mi to jen potvrdila. Není potřeba psát slohy - kniha byla skvělá. Doslova jsem ji zhltla a navíc mi to téma bylo hodně blízké... A donutilo mě se zamyslet nad životem. Doporučuji!

Kikina182
11.11.2019 5 z 5

Colleen Hoover je podle mě sázka na jistotu a její nejnovější kniha mi to jen a jen potvrdila. To nejlepší v nás je trochu netradičně psáno ve dvou časových linií, ale rozhodně to byl skvělý tah. Díky tomu jsem byla napnutá až do samotného konce. A samotní příběh je jako obvykle neskutečně emotivní, srdcervoucí a úžasně napsaný! Navíc v téhle knize byly opravdu skvělé a občas i vtipné hlášky, které mě donutily k zamyšlení nad zajímavými věcmi a vytvořily mi úsměv na tváři. Nejnadšenější jsem ale z konce, který je jiný, než by kdokoli čekal, ale podle mě je perfektní a řekla bych, že částečně i právě proto. Rozhodně doporučuji. Colleen nikdy nezklame!

Šánka
11.11.2019 5 z 5

Tak jo no, Colleen se to zase jednou povedlo dohnat mě k slzám.....
Tohle není jen nějaká love story, tady ten přesah je, nějaké poselství si určitě najdete a je o čem přemýšlet. Ne vždy si závěr čtu znovu, tady jsem to i přes slzy udělala. Ten příběh je tak nádherný, tak smutný, tak reálný, plný lásky, ale i té nenaplněné touhy a zoufalství, ale vlastně i naděje. Téma je v současné době hodně aktuální a bohužel se se s tímto problémem potýká hodně párů.
Doporučuji a nebojte se, pokud zrovna nejste cílovka, ten příběh vás stejně dostane.....

hanavka
11.11.2019 5 z 5

Moje první knížka od Colleen Hoover. Sedla mi do mého momentálního rozpoložení a celých 288 stran jsem doslova zhltnula během necelých pěti hodin. Zvládla bych to za čtyři a půl, kdybych si ke konci nechtěla prostě jen tak lidsky poplakat. Knížka u mě zůstane a jsem si jistá, že k některým pasážím se budu jen tak pro potěchu vracet.

Jediné, co mě mrzí, je pár neskutečných hrubek v textu a překladu. Asi se na vydání spěchalo...

Anežka524
10.11.2019 4 z 5

Bylo to dobré!
S Colleen Hoover mám jako s autorkou zvláštní vztah, některé její knihy se mí líbí moc, některé vůbec. Jsem moc ráda, že tato kniha se řadí k těm oblíbeným. V podstatě není nic, co bych knize vytkla. Byla tak akorát dlouhá, byla čtivě napsaná a postavy, ač s hodně chybami jsem si oblíbila. Jejich přemýšlení, chování, a pocity byly tak opravdově vykreslené, že jsem to vše prožívala s nimi. Není to zrovna lehké čtení, je to vlastně dost depresivní, i přes to ale tuto knihu doporučuji.

Efča59
10.11.2019 5 z 5

Krásné, smutné a jednoduché zároveň. Ideální na to, abyste se dostali že čtecí krize. Naděje, že i když vše není tak, jak bychom si přáli, může to být úžasné.

vandalindakova
09.11.2019 5 z 5

Na začátku musím říct, že tato kniha ze mě emočně vyždímala každou kapku. Tento příběh mě opravdu zasáhl a přesvědčil, že Colleen má u mě ještě šanci, zvlášť když se jedná o New adult vycházející pod Ikarem. S tím také souvisí fakt, že probírané téma dle mého názoru mnohem více zasáhne lidi, kteří mají dlouhodobý vztah nebo s ním mají zkušenost, a také věkově 20+. Tím nechci vůbec říct, že mladší bez vztahu to nepochopí a není to pro ně, ale už jsem se i s touto zkušeností setkala.

Probírané téma jsem dopředu neznala, a musím říct, že tím více mě to v knize zasáhlo. Stránky jsem četla s otevřenou pusou a knihu přečetla za pouhých 24 hodin! Což se u mě stává velmi zřídka. Z minulosti jsem byla naprosto naměkko, protože je tam zobrazen takový ten dokonalý vztah, romantika a dojetí. Tady u těchto částí jsem si říkala: ,,Bože, ať tohle nekončí!". Naopak u současné části jsem valila oči z důlku, protože to bylo tak silné!!! Kde se vlastně popisuje, jak se jejich vztah pomalu rozpadá a jen tak s tím nic nejde udělat.

Postavy (těmi mám na mysli Quinn a )jsem chápala obě dvě. Každý na tom všem měl svou pravdu a každý to prožíval trochu jinak. Ale přesto to bylo tak brutálně reálné. Celou dobu jsem jim fandila a pořád doufala, že to snad dobře dopadne. Navíc bylo skvělé, že autorka v knize vyobrazila situačně okolí, tím myslím to, co se dělo okolo Quinn a , a jak to na ně oba působilo. To celé přikládalo polínko do kamen a vytvářelo dojem naprosté reálnosti knihy.

Konec byl totálně dojemný a ano obrečela jsem ho. Příští článek čekejte na téma: Jak brečet ve vlaku aniž by si toho kdokoliv všiml (:D). Celkově se mi líbil stejně jako vlastně celá kniha, které dávám plné hodnocení a pomyslnou nálepku jedné z nejlepších knih roku! A rozhodně za mě zatím nej kniha autorky.

aliisalounu
09.11.2019 5 z 5

Colleen vážně umí. Četla jsem skoro všechny její knihy, které byly vydány v češtině a všechny do jedné mě dostaly. Každá je něčím jiná, vyjímečná. Tahle byla strašně krásná a smutná zároveň, úplně mi vyrazila dech.

zdehan
08.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila byla taková odechovka ale pěkná.

Wabinka
07.11.2019 5 z 5

Moc krásná kniha o manželské krizi,i když se oba stále mají rádi.Graham byl sice na můj vkus až hodně dokonalý,ale vůbec mi to nevadilo.A ty dopisy...,ach,krása.