To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1668 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

Vyllandra
28.08.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtiva. Osobně jsem ji četla v pro mě těžkém období a o to víc mě téma zasáhlo. Skvělé zpracované. Jen v druhé polovině mě štvalo střídání tehdy a teď. Přišlo mi tam navíc, důležité už bylo jen teď. Ale to je můj názor.

TaLu
25.08.2020 5 z 5

Velmi ráda uděluji nejvyšší hodnocení knize, která mě naplnila směsí emocí a příběh jsem vstřebávala každou volnou chvíli.
Autorka to umí se slovy. Naplní nás jimi, jako bychom byly prázdný džbán, který ona ponoří do osvěžující ledové vody. Mrazí nás i osvěží. Pokud v sobě máme nezhojenou ránu, dotek zabolí přívalem emocí. A chladí hojivou silou.
Silný příběh lásky, která se potýká s bolestí, kterou nemohl nikdo ze zúčastněných tušit dopředu.
Jsou situace, které přetvářejí vnímání, zamíchají žebříčkem hodnot a zastřou to, čemu jsme neochvějně věřili. Moc se mi líbilo, jak tuto životní zkoušku autorka zpracovala. Postavy příběhu mi byly blízké. Připomněla jsem si dobu před svatbou, kdy nám kdosi "zkušenější" říkal, na co bychom se měli připravit. Již tenkráte mi bylo jasné, že připravit se dopředu nelze. Lze si jen přát projít tím vším v pravdě. Lze jen věřit, že naše láska to unese. Že my to uneseme. Že nikdy a v ničem nezapomeneme na lásku našeho života. A pokud se ztratíme, že nás láska znovu najde. Naděje. Láska. Víra. Že život žitý je darem, i když to zrovna necítíme.
Autorce a jejím knihám udělám místo ve své knihovničce, abych si mohla při opětném čtení vypsat její myšlenky, jež mi zněly důvěrně známě.

Meluzínka
23.08.2020 3 z 5

Tato kniha se mi libila od autorky asi nejmene ale stale pise zajimava temata.Hlavni hrdinku na jednu stranu chapu.Touha po diteti je velka ale az takove city skarede k manzelovy bylo od ni hnusne.Manzela si zamilujete od zacatku do konce.Skoda ze takovych muzu moc na svete neni????

Angiee88
22.08.2020 5 z 5

Prostě Colleen, zbožňují všechny její knížky a nemohu se dočkat na další :)

dom.ini
16.08.2020 5 z 5

Tak tato knizka ve me zanechala opravdovy dojem. Nebyla dokonala, nebyla nejak zvlast prevrata, ale pocity se zde autorce podarilo vystihnout tak presvedcive, ze jsem se do nich dokazala naprosto presne vcitit. A myslenku o dulezitosti komunikace, uprimnosti a nepredjimani predala. Graham byl sice postava trochu moc z cervene knihovny a opravdu pochybuji ze takovy muz existuje, ale asi mi to v teto knizce nevadilo. Jako cteni pro zeny rozhodne doporucuji.

temna.vila
15.08.2020 4 z 5

Běžně ženskou literaturu nečtu, protože mě zas tolik nebaví, ale Colleen Hoover je mou oblíbenou autorkou a její knihy čtu ráda právě proto, že se věnuje choulostivým a citlivým tématům. To nejlepší v nás je pro mě nejlepší knihou, jako jsem od ní doposud četla. Velmi silně na mě působilo, jak autorka popisovala všechny události, které vedly k stále většímu rozkolu v manželství, které se pro oba stalo téměř nesnesitelným. Bylo pro mě smutné sledovat příčiny pozdějších situací a jejich následky. Autorce jsem věřila každé slovo.

hanča34
13.08.2020 5 z 5

Tato kniha mně opět dostala. Asi čím jsem starší, tím více jsem romantická a nostalgická.

3268
11.08.2020 5 z 5

Pro mě jde o autorčinu nejlepší knihu. Četla jsem ji opakovaně a vždycky mě neskutečně bavila. Je to dojemný a reálný příběh, který dle mého názoru zasáhne každého, kdo někdy byl ve vztahu. Líbí se mi ten kontrast mezi růžovým vztahem v začátcích a později realitou manželství. Samozřejmě nesmím opomenout neobyčejnou čtivost knížky, která je u Colleen standardem.

kofola33
06.08.2020 5 z 5

Pred touto knihou jsem precetla sladkobolnou romantiku Mozna jednou, a tak jsem si rekla, ze zkusim jeste jednu. Jo, libilo se mi to, libilo se mi to prolinani s minulosti, kdy si oba vzpominali, jake to bylo predtim a uvedomovali, jake to je ted. Byl to pekny pribeh, opet velice ctivy, me romanticke ja je na toto leto nasyceno a jdu zas na ty svoje vrahounky.

PetiJelinkova
06.08.2020 5 z 5

"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."
Moc krásný příběh od začátku až do konce. Strašně jsem se bála, že to nedopadne dobře nakonec happyend na mě trochu přeslazený, ale i tak nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. :)

knihovna22
05.08.2020 2 z 5

Jedním slovem - sladkobolné. A Graham na Zemi nejspíš přiletěl z Venuše :-)

veriszv
04.08.2020 3 z 5

Příběh Quinn a Grahama kterým pomalu rozebírá manželství neplodnost. V příběhu se střídají dvě dějové linky, kdy v jedné sledujeme jak jejich láska vzniká a ve druhé jak se rozpadá, což ve čtenáři ještě víc umocňuje ten pocit smutku, protože tenhle vztah měl takovej potenciál!
Popravdě, nebyla jsem z téhle knihy tak nadšená, jako všichni ostatní. Možná je to tím, že se nedokážu vcítit do toho, že bych se svým manželem přestala mluvit, a nebo je to jiným pohledem na věc, ale Quinn mě strašně rozčilovala.
No, to je jedno. Pokud si odmyslíme tohle, tak je to originální, vtipný, hluboký, místy možná až trochu moc sladký, ale to ke knihám Colleen Hoover už tak nějak patří, že vážné téma vykompenzuje pořádnou dávkou cukru. Takže úplně nadšená jsem nebyla, ale nelituju, že jsem ji přečetla.

TerezaaBaarova
02.08.2020 5 z 5

Emoce stříkaly proudem! Dojemné, krásné, smutné, skoro happyend, hodně skoro...
Asi v půlce, jsem začala slzet, potom už jsem plakala až do konce. Proud mých slz nešel zastavit. Je 3:41 ráno. Musela jsem prostě vědět, jak to dopadne!!!
Byl to můj první počin od této autorky...byl to mazec, a až zase budu mít chuť na nějaké milostné, romantické drama, určitě sáhnu po další její knize.

Luccinda
29.07.2020 5 z 5

To nejlepší v nás je v pořadí čtvrtá knížka od Colleen Hoover, kterou jsem přečetla, a určitě se bude řadit k mým nejoblíbenějším. Jak už je u autorky zvykem, i v této knížce se rozhodla zpracovat silné a citlivé téma, což je v kombinaci s nádherně napsanou romantickou linkou to, co mě na jejích románech baví nejvíce. To nejlepší v nás vypráví příběh Quinn a Grahama, jejichž manželství se pomalu rozpadá z jednoho jediného důvodu – nemůžou spolu mít dítě. Quinn si po celou dobu jejich snažení dává za vinu svou neplodnost, Grahama zase užírá událost z jeho minulosti, kvůli které si nemohou zažádat o adopci. Oba dva se čím dál víc utápí ve vlastním smutku a výčitkách, což zapříčiňuje tíživou atmosféru celé knížky.

Colleen Hoover opět dokázala vystihnout pocity a myšlenky hlavních hrdinů tak, že jsem se do nich mohla naplno vcítit. Přestože jsem si nikdy neprošla ani dlouhodobým vztahem, ani neúspěšnými pokusy o dítě, prožívala jsem příběh od začátku až do konce. Knížka ve mně vyvolala spoustu emocí a donutila mě přemýšlet o smyslu a síle manželství, o mateřství a neplodnosti. Přečteno jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím další knížky téhle skvělé autorky!

petusska01
28.07.2020 3 z 5

Knihu som čítala dlhšie ako by sa patrilo, najmä kvôli tomu že to nebol ľahký príbeh a riešilo sa tam viac rovín problémov vo vzťahu a vzťahoch v rodine. Knihu však určite odporúčam, má hĺbku a v konečnom dôsledku si každý príde na svoje aj milovník drámy aj milovník romantiky aj viac menej happyendov. Nečakajte však ľahký milostný príbeh, príbeh súčastnosti v knihe je ozaj náročný.

FejKýý
27.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Strašně dlouho jsem se bála že tento příběh dopadne špatně, uff, jsem ráda že ne. Příběh to byl silný, hodněkrát mě to dojalo a hodněkrát jsem se málem i rozbrečela. Ale nevím proč.. měla jsem strašný problém se začíst, vlastně minimálně půl knihy. A hlavní ženská postava mě tam taky hodně vadila, jak se chovala v přítomných kapitolách. Chyba podle mě i byla, že jsem čekala od knihy více. Všichni kolem jí strašně chválili. Dávám 3,75*/5*.

mala.bloncka
23.07.2020 5 z 5

Tak to byla nádhera! Citlivé a pro mě aktuální téma plodnosti. Nejednou mě kniha vehnala slzy do očí. Doporučuju!

ovecka535
23.07.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, velice poutavý příběh dvou lidí, kteří řeší vážný problém

klaragregorova
20.07.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od Colleen! S touto jsem už četla všechny kromě nejnovější "Pravda, nebo lež" a rozhodně nezklamala. Knihy, které začaly vycházet pod Ikarem, se věnují závažnějším tématům a je tomu tak i u této. Hlavním tématem je zde neplodnost. Vážné a aktuální téma. Kniha je krásně napsaná, čtivá, chvílemi veselá a chvílemi smutná (většími chvílemi). Tuto knihu by si měli přečíst úplně všichni. Možná už by se pak neobjevovaly otázky typu „Tak kdy už budete mít dítě?“. DOPORUČUJI!
@klara_gregorova

klarenzi
17.07.2020 3 z 5

Druhá kniha od Colleen. Dvě dějové roviny. První je na začátku vztahu, kdy je vše růžové a s hvězdičkama. Druhá je po dlouhé snaze otěhotnět, manželské krizi a neplodnosti.
Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla, její manžel byl moc fajn, ale místy to pro mě prostě nebylo reálné. Jejich pocity občas hraničily s červenou knihovnou, a to teda nebylo nic pro mě. Říkala jsem si: “No tak už by to s těma “miluju tě” stačilo, ne?”
Příběh jako takový mě ale i tak bavil, myšlenku měl, hloubku taky. Ale čekala jsem to zkrátka lepší. Takže 3,5/5
@klaryctena