Pistolník ekniha

V první knize Pistolník představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí s chlapcem ze Země. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435605/big_pistolnik-W5i-435605.png 3.91931

Temná věž / Temná veža 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský

The Gunslinger, 1982

Kniha Pistolník

Astonius

Celou sérii mám už přečtenou a nyní jsem se vrátila k Rolandovi ve formě audioknihy. Zážitek to byl trochu odlišný, je to prostě jiné, když si člověk čte svým vlastním tempem v hlavě nebo poslouchá, jak mu předčítá někdo jiný. Můj názor na knihu to nezměnilo, i s vědomím všeho, co bude následovat v dalších dílech, bylo zajímavé znovu si poslechnout, čím to začalo a jaký Roland vlastně v tomhle prvním díle byl. No a text je stále stejný a pro mě bezchybný. Musim ale po pravdě napsat, že mám trochu problém s výběrem interpreta. Absolutně nic nemám proti panu Teršovi, ani proti jeho přednesu, prostě se mi ale nehodí jeho hlas na čtení zrovna této knihy. Je to můj subjektivní názor a možná je to hloupost, ale představovala bych si hlubší mužský hlas a i když jsem si říkala, proč to řeším, musím říct, že čím déle jsem poslouchala, tím víc jsem si to uvědomovala. Tohle byl hlas, který si umím představit při čtení nějakých komických lehkých záležitostí, ale pro temný tajuplný příběh pistolníka by to chtělo i hluboký ponurý hlas, kterému bych toho osamělého střelce věřila víc :-)

SemperStudeo

Zajímavý, ale psychoticky divný a nepochopitelný příběh, kde se kříží western a fantasy.

Hannibal92

Bylo to lepsi, nez jsem cekal. Takovy kratky uvod do noveho sveta, ve kterem se potkava doba snad od stredoveku az po soucasnost, ktery je temer totozny a pritom uplne jiny nez ten nas a ve kterem zeny od muzu chteji sex vymenou za informace. Pokud tohle je nejhure hodnoceny dil serie, tak se uz tesim na dalsi.

Patrik02

Tak, jako spousta, jsem i já viděl film, který se mi, navzdory ohlasům kritiků i samotného mistra, líbil. A teď došlo i na knihy. Pistolník je knihou podivnou a dá se říct, že mnoho odpovědí nám nedává. Uvede Vás do světa, seznámí s pistolníkem samotným a několika postavami z jeho minulosti i přítomnosti. Potkáte tajemného chlapce Jakea, který sem tam pronese zvláštní a neznámé slovo a také s mužem v černém, postavou, kolem které je aura tajemna přímo hmatatelná. A přestože kniha zdaleka nedosahuje nejlepších Kingových děl, já ji (alespoň prozatím) hodnotím víceméně kladně a budu čekat, kam se celá série pohne.

Tomas@S
30.12.2021

Po přečtení komiksu Temná věž a shlédnutí filmu stejného jména jsem nemohl odolat a vyhledal jsem v knihovně první díl série. První kapitoly se mi fakt líbily, napínavý strhující děj. Bohužel střední část knihy už byla trochu rozbředlá až na líčení souboje, to bylo hodně dobře. A závěr byl fakt divný, docela jsem se ztrácel. Nicméně chci pokračovat a už mám nachystaný druhý podstatně objemnější díl. Ještě si neodpustím srovnání s filmem, který není špatný, ale s knihou má velmi málo společného. Vzali si z toho jen pár věci, které se jim hodily a udělali z toho takovou přímočarou sci-fi akční podívanou. To naopak komiks daleko více vystihoval atmosféru knihy.

ondra295
07.12.2021

Pomalý začátek a jedna z nejhorších dílů Temné věže. Přesto to byla skvělá knížka, která mě bavila - a i to něco svědčí o celkové kvalitě této série. Je to díl, který asi napsán být musel, protože takové "seznámení" s pistolníkem bylo nutné. Děje tam bylo relativně málo a po dočtení vlastně vůbec nevíte, co čekat od dalších dílů - až další díly ukazují, jak důležité byly nějaké maličkosti, které byly zmíněny zde.

Aykiru
07.12.2021

Na Pistolníkovi je patrné, že se jedná o úvod do poměrně rozsáhlého eposu Temná věž, a jako takový skýtá všechny klady i nedostatky prvních dílů dlouhých sérií. Je proto nutné k němu přistupovat nikoliv jako k uzavřenému příběhu, který vyjeví všechny svá tajemství naráz, ale jako k vyprávění do něhož vstupujeme v půlce, neznalí počátku ani konce.
Jestli od Pistolníka očekává oddechové čtení, budete nejspíš zklamáni. Inspirace starými westerny je patrná a příběh je zdánlivě jednoduchý a umožňuje čtenáři povrchní čtení, jenže příběh samotný zbavený otázek a mysterií, bohužel nevyzní. Pokud se však rozhodnete pro poctivé čtení, naleznete příběh, který vám opravdu umožní objevovat.
Při četbě knihy také zakusíte pocit čehosi známého, co tu bylo a minulo, jako sen, který zmizí s vulgárním hlasem budíku. Mohou za to zdánlivě přehlédnutelné prvky, které navozují pocit „domova“ a zároveň melancholie doprovázející jeho ztrátu (mluvím na příklad o písni Hej Jude, nebo starých strojích nacházejících se ve světě, který by je neměl (?) znát). Atmosféra zpoza zapomenutého snu, která je pro Pistolníka příznačná s četbou dalších dílů (obávám se) vyvane.
I přestože je Pistolník jednou z „nejmladších“ Kingových knih, je na ní již opatrné autorovo mistrovství, které se postupem času bude jen rozvíjet. I proto mám už na nočním stolku připravený další díl.

pepe837
05.12.2021