Pistolník ekniha

Pistolník obálka knihy
Mé hodnocení:

V první knize Pistolník představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí s chlapcem ze Země. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435605/pistolnik-W5i-435605.png 3.91791

Temná věž / Temná veža 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Beta-Dobrovský

The Gunslinger, 1982

Kniha Pistolník

TaNya_

Yeh yeh yay! Cesta k Dark tower tady začíná a s posledním dílem i vlastně končí. Mistrovský dílo vzešlo z nekonečné fantazie.

thezelda

Po slibném rozjezdu trošku zklamání. Kniha je na můj vkus příliš "surrealistická" (a nikoli filozofická, jak někteří píší - filozofický je tam možná poslední monolog muže v černém o vesmíru...ne všechno, co je nesrozumitelné/nepochopitelné, musí být zrovna filozofie - také to prostě může být nesmysl!). Souhlasím s komentářem, který tvrdí, že nám autor vlastně nedává moc důvodů, proč Rolandovi fandit - zvláště když se ke konci vyprofiluje jako opovržení hodný hajzl (alespoň v mých očích). Kladu si otázku, proč vlastně tento rozsáhlý epos číst dál? Možná snad jen ze zvědavosti, zda druhý díl nevrhne více světla do surrealisticky laděného chaosu v díle prvním...

Kizuizi

Patřím do skupiny nadšených čtenářů Stephena Kinga, ovšem tato série pro mě zůstávala jistým tabu. Nevěděla jsem o čem je, a i když mě lákala, nebylo to až tak naléhavé. A pak přišla reedice a ty nové obálky mě tak uchvátily, že jsem se rozhodla mít je doma. Sice sérii zatím nemám celou, ale pořád na ní koukám a prostě jsem to nevydržela a do toho prvního, hodně diskutovaného dílu, jsem se pustila.
No, jako dobrý, ale! Já vážně nevím, jak se k tomu vyjádřit. Ne že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale bylo to takové jiné, divné, zvláštní... Sice to je King, ale zároveň není. Kdyby to byla má první autorova kniha, asi bych po další už nesáhla. (A to by byla velká škoda!) Hodnotím tuto knihu jako průměr, protože to není až tak hrozné (a naštěstí ani nijak extra dlouhé), ale ani to není nic zázračného.
Ale nenechte se odradit a určitě se pusťte do dalších dílů!

Radiq

Knihu jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu interpretovanou Liborem Teršem. Nejdřív jsem si na něho, jeho hlas a přednes nemohl zvyknout. Čte dost pomalu, tajemně a u přímé řeči často vůbec není poznat, kdo vlastně mluví, pokud vůbec někdo mluví a není to jen něčí tok myšlenek. Ono celkově je to dost složité čtivo (poslešivo) a zorientovat se v tom světě, kde je možné snad úplně všechno (i to neuvěřitelné), je umění. Proto chápu, že zprostředkovat to nějak srozumitelně posluchači je dost nadlidský výkon, a tak se na Terše nemůžu moc zlobit. Nudným na celé knize mi přijde ta přehnaná popisnost a složité věty, které mi často nedávají smysl. Snažil jsem se věnovat pozornost každé drobnosti, aby mi náhodou neunikla nějaká souvislost, ale většinou jsem si spíše říkal: co to má všechno jako znamenat? Celkově je to takové jakési zdlouhavé, moc se tam toho neděje a pak je najednou konec. Říkal jsem si, že knihu bych číst nechtěl a že by mě asi nebavila. Ale jsem načatej. Chci se o tom světě dozvědět více, chci zjistit více podrobností a nechci už být tak zmatený. Proto mě čekají Tři vyvolení.

MíšaS.

Tak konečně po 20. letech co čtu Kinga jsem se odhodlala i na toto putování k Temné věži.
Podle mě je to skvělý začátek k ostatním knihám. Pomalu se rozjíždíte a děláte si obrázek o světě a postavách. Přečteno bylo za pár dní a teď už jsem ponořená v druhém díle. Já jsem spokojená. Dostala jsem, co jsem čekala.

rencovav
19.12.2020

Bohužel musím dát dvě hvězdičky. Asi by si to zasloužilo průměrné tři - je to taková průměrná knížka - ale v podání Libora Terše se to prostě nedalo. Tedy, nic proti němu, je skvělý, ale prostě ho mám spojeného se zloduchy z animáků a nemohla jsem se skrz jeho hlas na příběh příliš soustředit. A protože jsem se nesoustředila, brzy jsem se začala ztrácet... Možná je to vůči knížce nefér, ale nemůžu si pomoct.

Tarja666
16.11.2020

(+ SPOILER) Série Temná věž mě nalákala spojením westernu a fantasy. Tato kombinace mi přišla tak zvláštní, až jsem si prostě musela ze zvědavosti Pistolníka pořídit. Zároveň jsem také ještě neměla tu čest s některou z Kingových knih, takže o to více natěšená jsem na knihu byla. Jelikož jsem si tak trochu pročítala komentáře a hodnocení, věděla jsem, že kniha nejspíš nebude úplně klasický začátek fantasy. A to také opravdu nebyla.

Co Pistolníkovi určitě nemohu upřít, byla jeho čtivost. Ačkoliv příběh neobsahoval mnoho akce, děj hezky plynul a než se čtenář naděje, je na konci této útlé knížečky. Zážitek bych řekla, že to byl zajímavý, ale ve finále zatím nevím, co si o Rolandovi myslet. Po docela dlouhé době se mi stalo to, že mi hlavní postava vlastně vůbec nepřirostla k srdci, a tak nějak jsem postrádala důvod, proč bych Rolandovi vlastně měla fandit. Dokonce v jedné scéně jsem k němu měla docela negativní postoj. I přesto jsem ale byla zvědavá, jak to vlastně dopadne a zda se Pistolníkovi podaří odhalit tajemného muže v černém.

Jako nejlepší scénu bych ohodnotila boj se zombieky v podzemí. Tam mě kniha opravdu vtáhla do děje a musím říct, že mi atmosférou docela připomněla Metro 2033.

Spíše než odpovědi ale v tomto díle člověk najde spoustu dalších otazníků. Takže mi nezbývá, než si přečíst další díl. Jsem na něj dost zvědavá. Snad mi v něm bude Roland sympatičtější než v Pistolníkovi.

derrry
29.10.2020

Vyrazila mi dech. Bez tohohle až mediativního dílu by celá série byla o ničem. Brala jsem to spíše jako filozofický traktát, kdy žádná volba není správná, ale cesta musí být zvolena a Roland neustále volí. Protože jsou i jiné světy než tento a byl/nebyl jednou jeden chlapec.