Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4312 4312

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

432830
02.03.2021 3 z 5

Pro treti hvezdicku jsem se nakonec rozhodla jen a pouze proto, ze se jedna o skutecny pribeh. Mam za sebou jiz pomerne slusnou radku knih s koncentracnickou tematikou a Tater patri jednoznacne mezi slabsi prumer. Prihlizim k poznamce autorky, kde se Lale vyznava ze sveho pocitu viny a hlavne ze sve lasky ke Gite. V tom tedy spatruji smysl dila. Jinak me dej az tak neoslovil a to hlavne vzhledem k vybornym recenzim, ktere se na mne odevsad valily.

Dominka09
27.02.2021 5 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha za poslední rok - ne jen kvůli ději (asi každý víme co se v Osvětimi dělo a není potřeba to více rozvádět), ale kniha se mi hrozně dobře četla a v podstatě jsem se nemohla “odlepit”.

kokina74
23.02.2021 5 z 5

Velmi dobře autorkou zpracovaný příběh podle skutečné události.

EliBla
22.02.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od začátku tím, že je napsaná podle skutečného příběhu pana Lalea. Popisuje svoji cestu přežití v koncentračním táboře. Bez své lásky Gity by nenašel sílu k přežití.

cherubinka
21.02.2021 4 z 5

Román podle skutečné události.
Tato věta zcela vystihuje obsah.
Fakta, fikce, něco bez obalu, něco ne.

Dobře napsané. Místy trochu plytké. Velmi čtivé.

lubomir2914
21.02.2021 odpad!

Čekal jsem vylíčení reality, nikoliv pohádku.

katerina.marko
19.02.2021 5 z 5

Další ze silných a neuvěřitelných lidských osudů. Krásná kniha

Péťa087
19.02.2021 4 z 5

Těžko uvěřit takovému příběhu. Knihu jsem přečetla za dva dny, je velmi poutavá. Lale měl ve své době opravdu štěstí.

Valdora
16.02.2021 4 z 5

Pokaždé, co si přečtu nějaký příběh z doby Druhé světové války, z koncentráku apod., si říkám, že musím být vděčná za to co mám.

oka3408
16.02.2021 2 z 5

Já nevim,četla jsem již několik knih na toto téma,ale příběh na mě působil rozporuplně. Jestli opravdu ty roky v Osvetimi Lale zvladnul takto,tak byl dítě štesteny.

helenkan
15.02.2021 3 z 5

Poslední dobou jsem toho přečetla na téma válek a koncentráků dost. (Musím si dát pauzu.) Tohle je aspoň vyprávěno osobou, která měla v té hrůze co zažívali trošičku ,,štěstí". Jestli se to tak dá nazvat. A zda je ten příběh hezký? To se nedá říct, protože co je na téhle době pěkného. Knížka se ale čte dobře a měl by si jí přečíst každý.

PetK
14.02.2021

Poslouchala jsem, brzy odložila. Připadalo mi to bez náboje a čím dál víc jsem tušila "romantický" pohled na holokaust, tím víc mi to lezlo na nervy. To už je mi milejší naprosto upřímně brutální Karika a jeho Na smrť.

18LenkA12
14.02.2021 5 z 5

Silný a dojemný příběh, který se čte jedním dechem. Bylo krásné sledovat jak se hlavní hrdina stará o ostatní hlavně o svou lásku a sebe tak upozaďuje v nelehké době, kdy především každý myslel na sebe. Neumím si představit jak těžké to bylo v této nelehké době žít a díky knížkám s tématikou holocaustu si dokážu udělat aspoň nějaký obrázek o životě, i když realita byla určitě těžší.

Mulanka
05.02.2021 5 z 5

Drsný příběh, pravdivý.. čte se jedním dechem

ivka67
05.02.2021 5 z 5

Kniha na mě velmi silně zapůsobila,nebyl to jen smyšlený příběh,ale příběh člověka který vše co bylo napsáno prožil.

Vendy1993
04.02.2021 5 z 5

Celkově moje druhá přečtená knížka s osvětimskou tématikou....velmi silný příběh. Je pozoruhodné jak dokázal Lale přežít a ještě se snažil pomáhat lidem okolo sebe i když to ne vždy šlo...nemám slov a jsem ráda že jak on tak Gita přežili, našli se a nakonec spolu i žili.

E.lisabeth
03.02.2021

Dalsi z knih, ktere nejdou hodnotit hvezdama... Takovahle temata ohodnotit nedokazu. Ale cetla se mi dobre a rychle, styl mi vyhovoval a pro jednou to byla kniha z pohledu tech,, privilegovanejsich'', takze jiny pohled na vec.

veverrka11
03.02.2021 5 z 5

Velmi pěkný a hlavně silný příběh se sympatickými hrdiny. Ukazuje, jak i na místě, kde vládne smrt a strach může vzniknout silné přátelství a láska. Asi tak do poloviny knihy jsem si myslela, že jde o fikci. O to větší bylo mé překvapení, že je kniha napsána podle skutečného příběhu. Doslov syna mi pak vehnal slzy do očí.

stanza
30.01.2021 5 z 5

S citem vyprávěný příběh skutečné lásky z Osvětimi, trochu přikrášlený poslouchán jako audiokniha v příjemném podání Martina Siničáka.

Amifa
29.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha - čteno jedním dechem