Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4299 1133

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

wimim
17.08.2018 5 z 5

Tak prave docteno..Kdyz jsem si vybirala tuto knihu myslela jsem si, ze to bude pro me dalsi psychicke drama.Cetla jsem dost knizek zamerene na holokaust..naposledy Mengeleho devce a to mi dalo vážně zabrat, proto jsem mela obavy, ze to bude opet narocna kniha na mou psychiku, ale i pres to jsem do ní sla. Knihu jsem cetla ve slovenštině coz mi vubec nevadilo. Muzu rict, ze jsem byla prekvapena, ze v knize nejsou hruzy holokaustu popsany tak do podrobna jako v jinych knihach. Kniha vypravy pravdivy pribeh o lásce dvou lidi, kteri se potkali v Osvetimi a diky svoji lasce neztratili vyru a nadej. Knihu doporucuji vsem i tem co nemaji radi tematiku valky. Budete prijemne prekvapeni..

petra.hlavacov
14.08.2018 5 z 5

Kniha se četla lehce a skoro sama. Stěží se dalo přerušit rozečtený příběh. S Lalem a Gitou jsem "prožívala" každý den v "Továrně na smrt" a modlila se, až odtamtud budou pryč a jestli vůbec strasti dané doby přežijí!

Kája_95
11.08.2018 5 z 5

Perfenktní kniha, která chytne za srdce. Příběh tatéra a lásky, kterou si v koncentračním táboře našel. Kniha je psána čtivě a jelikož je děj podle skutečné události, tak se člověk do knížky ponoří a nestačí se sám divit, co všechno se v koncentračním táboře dělo, a že vůbec něco takového bylo dopuštěno. Příběh chytí za srdce, člověk se zamyslí sám nad sebou, jak si v dnešní době na všechno stěžujeme, přitom tehdy neměli na výběr ... dostali pouze vodu - polévku a kousek chleba. Svobodu neměli žádnou. Doporučuji navštívit koncentrační tábor Osvětim, protože z vlastní zkušenosti jsem podle děje poznávala jednotlivá místa, která jsem mohla na vlastní oči sama vidět. Doporučuji tuto knihu všem.

katicaj
11.08.2018 5 z 5

Dojemný, romantický, ale i děsivý příběh, který se četl prakticky sám. Mám ráda příběhy z této doby i příběhy podle skutečné události. Jsem totiž toho názoru, ze lidé se o o těch hrůzách musí dozvědět, aby se poučili. Jsem ráda, ze vznikají takové knihy.

Verry148
09.08.2018

Tatér z Osvětimi je skutečný příběh dvou obyčejných lidí, kteří žili v mimořádné době, kteří byli zbaveni nejen svobody, ale i své důstojnosti, svých jmen, své identit. Žili podle hesla: "Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den" -slova autorky
Musím říct, že toto byla opravdu silná knížka. Lale a Gita měli obrovské štěstí, ale když si uvědomíte kolik lidí v Osvětimi zemřelo je to opravdu k pláči. V této knížce je tábor v Osvětimi popsaný do detailu. Přece jenom tam Lale (Ludvík) strávil 3 roky svého života. Myslím si, že tento příběh na mě působí tak "depresivně" hlavně kvůli tomu, že je to podle skutečné události. A vypráví to osoba která v Osvětimi byla. Lidí museli zažít hodně hladu, zimi a bolesti. A díky Ludvíkovi alespoň nějakým mužům prodloužil život tím, že jim nosil jídlo. Ale pak samomzdřejmě byl on sám potrestán. Ludvík měl opravdu štěstí, že ho vzali jako tatéra. Tak byl alespoň trochu chráněný.
Pokud se chcete dozvědět jak se v Osvětimi k lidem chovali. Tak si určitě přečtěte tuto knížku je to vážně síla !

veronika0382
06.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi je skutečný příběh dvou obyčejných lidí, kteří žili v mimořádné době, kteří byli zbaveni nejen svobody, ale i své důstojnosti, svých jmen, své identity… Více v mojí recenzi zde v záložkách :-) Veru, Knihy na cestách

snoopylady
06.08.2018 5 z 5

Uff, to byla síla. Knížek z této doby a tohoto prostředí jsem přečetla nepočítaně, přesto je každá originální se svým vlastním příběhem.
Kniha dle skutečných událostí se četla úplně sama.
Nezbývá než věřit, že se lidé z dějin poučí...

kytarka
31.07.2018 5 z 5

Lale byl přivezen v dobytčáku do koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Stal se z něj tatér, který všechny kdo tímto krutým místem označkoval navždy, nechtěl ale neměl na vybranou. Poznal takto svou lásku Gitu. Nádherný zamilovaný příběh, který se stal v té nejhnusnější době na tom nejhorším místě, ale opravdu se stal. Je to neuvěřitelné jak byli stateční a vše zvládli. U čtení jsem měla slzy v očích, tuhle knihu opravdu doporučuji! Je skvělá, to že to je podložené na pravdě už tak skvělé není. A proto jsem ráda, že jsou tady pořád nové a nové knihy na toto téma, nemělo by se zapomenout na tuto krutou dobu a měly by jsme si ji připomínat, tak aby se neopakovala.

monika1576
31.07.2018 5 z 5

Velice dojemný příběh dvou mladých lidí, kteří spolu prožili krásné věci na místech a v časech, kde to bylo nepředstavitelný.

martina2704
30.07.2018 5 z 5

Krásná knížka o krásných věcech na ne úplně krásném místě. Příběh je založený na skutečných osudech Lalea a Gity, kteří se do sebe zamilovali v Osvětimi. A autorce se podařilo skvěle tento příběh zachytit, je to čtivé, kruté a i přes to plné naděje a lásky.

Sali88
29.07.2018 5 z 5

Skutečný příběh o židovské muži Laleovi, který byl za 2.světové války tatérem, který měl vězňům tetovat čísla, kterými byli označeni. Příběh plný hrůz, které se v táborech děly, ale zároveň příběh plný naděje, která i přes všechna úskalí, která zažil, Lalea neopouštěla. Příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

cevyl
26.07.2018 5 z 5

Úžasný příběh, který je k zamyšlení. Vřele doporučuji, dlouho mne žádná kniha takto neoslovila.

Ďumbierka
17.07.2018 4 z 5

Je to silný príbeh. Páči sa mi, že je to tak hmatateľne reálne. Pre mňa možno len škoda, že prišiel v dobe presýtenej príbehmi z druhej svetovej vojny. No chcela som ho prečítať a neľutujem. Už po prvých riadkoch a pár kapitolách som cítila tú lásku, ktorá tam naozaj je, je krásne, že im to spolu vydržalo aj po všetkých hrôzach a je až neuveriteľné, akí boli ľudia v tých časoch silní. Kniha sa číta sama, na to, že ide o vojnový príbeh, naozaj krásne odsýpa. A zrazu ste na konci.... som zvedavá aj na filmové spracovanie. Láska a vojna, to j epodľa mňa večná téma, ja si rada čítam o takých príbehoch a nie som určite jediná.