Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4312 1133

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

Vladísek
17.09.2018 5 z 5

Po Návratu z pekla a Haně další kniha na téma války, která mě totálně pohltila. Příběh tak silný, že se snad ani nechce věřit, co všechno lidé v koncentračních táborech museli dennodenně zažívat za hrůzy. Stále se utvrzuji v tom, že dnešní děti školou povinné by měly tyto a jiné podobné knihy číst v rámci školní povinné četby. Knihu jednoznačně doporučuji!

Trustty
16.09.2018 5 z 5

Tahle kniha se opravdu povedla. Je napsaná srozumitelně a velmi čtivě. Příběh dvou lidí, kteří se do sebe zamilují v pekle a tohle peklo spolu překonají.
Zní to blbě, ale bylo to fajn čtení, pokud se zaměřím na Lale a Gitu a opomenu, kde se jejich láska zrodila.
Doporučuji

mario.nette
16.09.2018 5 z 5

Precteno za jedno odpoledne. Za me super!

Becky99
16.09.2018 5 z 5

Příběh není pro každého, jelikož se odehrává za jedné z nejhroznějších dob a ne každý má na život v koncentračním táboře žaludek. Nicméně si myslím, že pokud na takové knihy nemáte žaludek, jednoduše je nečtěte. Kniha je skvělá a s postavami se ztotožníte lépe, když víte, že je napsána podle výpovědi žida pocházejícího ze Slovenska, který v Osvětimském koncentračním táboře skutečně pracoval jako tatér. Kniha není nijak přehnaně drastická a hlavní téma není nelidské zacházení s židy, ale láska. Příběh mě zaujal v prvé řadě tím, že je něco takové za ostnatým drátem vůbec možné. Na jednu stranu se pořád jedná o koncetrační tábor a kniha odkazuje na nemorální chování nacistů, ale když se na celou knihu podíváte z druhé strany, zjistíte, že i v takové době a na takovém místě, se do sebe mohli dva vězni zamilovat a zůstat spolu až do smrti.

Matita310
15.09.2018 5 z 5

Další pravdivý příběh, ze kterého mrazí. Osobně mám knihy o holokaustu hodně ráda. Člověk nechápe, jak se něco takového zde mohlo dít a více si potom váží věcí, které má. Kniha je velice čtivě napsaná. Doporučuji přečíst všem a je jedno, zda to bude vaše první kniha na toto téma či nikoli.

Askarinka
13.09.2018 5 z 5

Zase jeden z příběhů na který se nezapomíná. Na toto téma jsem přečetla hodně knih, zas a znovu mě utvrzují v tom jak silná je touha a schopnost člověka přežít... Přizpůsobit se... Už nežije moc lidí, kteří by nám mohli o téhle těžké době povyprávět...A proto je potřeba si tuhle dobu připomínat v jejich vzpomínkách, aby se nemohlo nic podobného opakovat...Jsem vděčná za jejich svědectví a každá kniha ve mě zanechá nesmazatelnou stopu... Obdivuji ty co to všechno měli vůli přežít a žít dál...

Ivan F
13.09.2018 2 z 5

Nezdielam nadšenie z tejto knihy. Nie kvôli príbehu, ktorý niekto prežil a zveril sa s ním. Ale kvôli autorke a jej neschopnosti napísať knihu tak, aby nevyznela ako povinné čítanie pre prvý ročník stredných škôl. Tri roky sa rozprávala s Lalem a nakoniec dala príbehu takúto podpriemernú literárnu formu? To naozaj najskôr napísala scenár, ktorý bol dvanásť rokov niekde pohodený? Za ten čas sa dal príbeh vybrúsiť do skutočne cenného diamantu. Lenže brusička to nezvládla a tak tu máme diamant bez lesku. Výborný príbeh, ktorý autorka sprasila. Veľká škoda, že sa Lale nezveril so svojím príbehom niekomu inému, niekomu, kto ovláda pero majstrovsky a nie je pisateľom fejetónov. Mrzí ma a ešte dlho bude, že to takto dopadlo - príbeh si zaslúžil omnoho, omnoho viac.

Terez25
13.09.2018 5 z 5

Překrásná knížka o naději, lásce, ale i o největších hrůzách, jakých se vůbec kdy člověk na člověku dopustil. Lale byl dobrota sama a v jednom kuse mě dojímaly jeho činy a absolutně nesobecké chování. Kniha v každém případě stojí za přečtení.

ERIK 2
11.09.2018 5 z 5

Dočetl jsem tuto knihu a můžu říct,že to co dělali Němci bylo fakt hrozné,ale na druhou stranu to samé dělali po válce Rusové,akorát ne tak okatě.Aby se neřeklo.Vidíme to chování Rusů i v dnešní době a mám možnost se s jejich mentalitou potkávat den co den a řeknu někteří jsou fakt prasata.No a co naší osloboditelé Američani to samé jak Rusové akorát v modrém podání.Chování pod uroveň no ale vím že se najdou i slušní lidé mezi nimi ale to je fakt chabé procento.Čtivý román doporučuji ale nechválím ani Rusy ani Američany ani Němce.

Teri_Nka
07.09.2018 5 z 5

Knih na toto tema jsem přečetla už docela dost ale tato kniha me hodně překvapila. Knihu jsem přečetla jedním dechem příběh Lale mě velmi zaujal. Myslím ze se k této knize budu pravidelne vracet proto ji rozhodne doporučuji.

jakub5497
07.09.2018 3 z 5

Pěkný příběh, průměrná kniha. Kniha je, jak na konci píše autorka původně scénář. Především v 1/3 knihy ,,vidíte" jak se zatahuje opona a za ní vyměňují kulisy. Děj je na sebe jaksi lepen. Kniha je psaná jednoduchým jazykem, je srozumitelná, nejde do hloubky. Postavy jakoby věděli, co se stane. Knihu bych doporučil hlavně čtenářům, kteří nejsou srozumění s tématikou holocaustu, který je v knize navíc naznačen opravdu velmi lehce. Kniha je podle mě tedy vhodná pro mladistvé, jako první knižní seznámení s hrůzami II. světové války.

8490
06.09.2018 5 z 5

Knih na toto téma jsem přečetla již mnoho, takže jsem nečekala, že se dozvím něco nového. Každopádně jsem byla nadšená. Líbilo se mi, že byla napsaná formou románu, dalo jí to jiný nádech. Někomu to může vadit. Může si myslet, že to autorka zlehčuje, ale na mě to tak nepůsobilo. Proč by v té hrůze, kterou tam prožívali, nemohli mít takovou lásku? Podle mého názoru je tato kniha vhodná pro ty čtenáře, kteří s touto tématikou teprve začínají.

Sjuzz
06.09.2018 4 z 5

Táto kniha je iná, oproti ostatným z tejto “kategórie”, táto patrila medzi tie ľahšie.
Samozrejme, veľa zlého, smrť, hlad....ale v tomto príbehu sa našiel aj optimizmus a láska, taká tá skutočná.
Páčilo sa mi, ako sa hlavný hrdina vedel vynájsť a každú šancu na záchranu chytil silno za pačesy???????? Každý jeden z týchto neskutočne krutých pravdivých príbehov je neobyčajný a na žiadnu takúto knihu nenapíšem že je zlá, nikdy.
Prečítala som ju rýchlo, za dva večery ktoré mi dieťa doprialo, padla....škoda že tak rýchlo neutekal čas aj Lalemu a Gite....

zdehan
06.09.2018 5 z 5

Kniha byla krásně napsaná ale smutná,velmi dobře se četla já přečetla za jeden den.

Lucinky
05.09.2018

I přes velmi smutné téma se kniha velmi dobře čte. Doporučuji

bookcase
03.09.2018 5 z 5

Krásný příběh, smutný, ale i přesto plný naděje.

Hvězdinka
02.09.2018 2 z 5

Zklamani. Asi prilis velke ocekavani. Jako povinna cetba pro zakladni skoly vyborne, ale jinak pro me prilis povrchni...

Veronika248
02.09.2018 3 z 5

Za mne lehke zklamani cekala jsem od knihy vice na to jaky je o ni zajem... Ale je to mnou mam na toto tema precteno spousty knih a toto je v propracovanosti opravdu pro ty co se o tuto cast nasich dejin nijak nezajimaji pro ne je to neco noveho a ty zverstva jsou zde podany opravdu lehounce s nadech cervene knihovny az se mi tomu nechce moc verit ze se vypravi skutecny pribeh ... Za mne mi vic v pocitech , informacich a slzach dala vice knizka mengeleho devce a nebo v sedych tonech ...

PetuliX
02.09.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle, byla skvěle napsaná, děj byl chronologický a fakta byla propojena s vyprávěním. Člověk si ani nechce představit, že se takové věci děly. Byl to silný příběh, kdy nelze pochybovat o tom, že se nic takového nestalo.V knize je popsán jak děj v koncentračním táboře, tak pocity různých lidí. Nejdůležitější pro ně bylo v něco věřit, děkovat každému novému ránu na živu a žít pro svou lásku. Právě láska napomohla víře v přežití hlavním hrdinům, kteří se po válce vzali, žili spolu a dokonce zplodili syna. Ani život po válce pro ně nebyl nejjednodušší..... ale jinak vypadá až moc jako "procházka rájem"
Jako cílovku vidím tak základní školu, kde je válka představena "něžně", ale jinak dospělé to pravděpodobně dost zklame...

evtap
02.09.2018 5 z 5

V Osvětimi a Březince jsem byla před několika lety. Člověk tam nevěří vlastním očím, jak obrovitá a propracovaná to byla mašinerie a díky této knize to vidí i zevnitř z pohledu tamějších "obyvatel". Klobouk dolů před těmi, kdo to dokázali přežít.