Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1467 409

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Karolina90
25.09.2021 4 z 5

Četla jsem Ashburn a Carrow, ale Craven Manor je zatím nejlepší. Je to asi tím, že to přeci jen není typický horror, který čtenář čeká.

anishta
19.09.2021 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tohle nebylo vůbec hororové, naopak. Přišlo mi to více jako moderní pohádka, asi ne pro nejmenší, ale pohádka. Jako pohádka dobrý.

andrea7459
12.09.2021 5 z 5

Napínavý příběh, skvělé vykreslené prostředí i atmosféra. Kniha mě velmi bavila.

Ishir
05.09.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první.

Johny_H.
27.08.2021 5 z 5

Opět autorka nezklamala a příběh jsem si užil naplno. Jo jsou zde pasáže které by se dali zkrátit a některé zase prodloužit, ale je to velmi povedený duchařský příběh na 5/5

Dandulka
26.08.2021 5 z 5

I lfyz mi trvalo trochu dele tuto knihu precist, nakonec byla vyborna. Zajimavy ducharsky namet.

tetanurae
24.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Duchové, mrtvoly, barabizna a tajemno!!!
Dokonalý výčet vlastností, kterými tato Australanka vyživuje své knihy a vábí tím milovníky duchařiny z celého světa.

Daniel je mladý hoch, přesto však nemá rodiče ani jiné příbuzné, až na Kylea, který prahne po majetku, a starou dobrosrdečnou sousedku, paní Kirschner.
Když se po mnoha neúspěších sehnat si práci objeví v Danielově schránce tajuplný dopis, mladík se domnívá, že jde o žert. Záhy však zjišťuje, že nabídka práce zahradníka pro záhadné panství Craven Manor je skutečná.
Proč mu však majitel sídla platí mzdu zlaťáky a sám se odmítá ukázat???

Darcy Coates je jednoznačně autorkou, která umí přidržet čtenáře ve strnulém stavu, zejména zdařilým zakončováním kapitol, a její literatura právem náleží ke klenotům duchařiny.
Dále jí pak patří poklona za to, že dokáže tvořit poutavý příběh bez toho, že by se uchylovala k perverzním scénám, jak si mnozí béčkoví autoři horroru neumějí odpustit. Bohužel její styl je tak trošku na úrovni studenta gymnázia a nedaří se tak navodit pocit věrohodnosti. Co se týče zařazení díla do žánru horror, tak to je pouhá mystifikace. Jde o lehce mrazivou pohádku se zákonitě dobrým koncem. I tak jde ovšem o vysoce propracovaný počin, natolik poutavý, že si zaslouží pozornost každého ,,noirově" založeného čtenáře.

Celkové hodnocení 85% -hluback-

TerezaMondeková
22.08.2021 4 z 5

Popis téhle knihy mě zas tolik nezaujal, ale nakonec jsem se do knihy pustila. Z knihy jsem byla překvapená. Začátek mi sice nepřipadal tak poutavý jako u ostatních dílů, trošku pomaleji se to rozjíždělo, ale pak se mi pod rukama stránky jenom otáčely. Překvapení, napětí, nebezpečí, zajímavý příběh...
Ale měla jsem během knihy trochu dilema. Do jisté chvíle jsem nevěděla, kdo vlastně mluví pravdu, kdo za vším opravdu stojí. Tentokrát jsem opravdu nevěděla komu mám věřit. Epilog byl hezky napsaný a bylo to pěkné zakončení. Díl se mi rozhodně líbil, ale v porovnání s ostatními mi přišel slabší.

Michellesixx
22.08.2021 5 z 5

Tahle kniha je naprosto okouzlující a totálně mě nadchla. Jak už tu padlo, je to spíše taková pohádka, ale strašidelná. Hlavně ze začátku, když jsem to četla ve velkém domě sama večer, tak jsem se opravdu docela bála. Začátek je podle mě perfektní. Vše je tajemné, věci se dějou bez příčiny. Autorka dokáže úžasně pracovat s projevem emocí strachu, to fakt nemá chybu. Jak dokáže vyjádřit, co hlavní postava cítí, to je fakt něco. Začátek je si myslím lepší než konec. Ten je už takový hodně zmatený a musí se hooodně pracovat s představivostí. Než se prokoušete trochu dál, vše je tajemné, ale najednou to vše začne dávat smysl a stane se to lehce předvídatelné. Kromě konce, ten jsem myslela, že dopadne jinak. Ale opravdu vážně super a moc doporučuji!

nela3812
16.08.2021 3 z 5

Samotný příběh a jeho vývoj byl sice místy očekávaný, ale i přesto stále čtivý a zajímavý. Moc se mi líbila postava Daniela, který byl sice v zoufalé situaci, ale stále si zachovával selský rozum a choval se racionálně. Do situací se pouštěl s rozmyslem a toho si velmi cením, protože se obecně v knihách setkáváme spíše s „bezhlavými“ hlavními hrdiny.

Ovšem, od knížky jsem očekávala něco úplně jiného, než jsem dostala. Čekala jsem strašidelný horor, po kterém se budu bát vylézt z pod peřiny, nicméně tomu tak v tomto případě opravdu nebylo. Vím, že dle mnoha recenzí se jedná o slabší díl, ale i přesto jsem doufala, že mě z příběhu bude mnohem více mrazit.

Napětí knize nemohu upřít, ale děj nevzbuzuje takový strach, jaký bych z anotace očekávala. Ale myslím, že pokud by knihu zfilmovali, dostalo by to úplně jiný rozměr. Našla jsem několik scén, které kdyby doplnila hudba správný úhel kamery, určitě by na mě působili úplně jinak a dostavil by se tolik očekávaný strach.

Hodnotím pouze 3/5, ale mám doma připravený již další díl, do kterého se chci pustit a dát autorce a této sérii ještě šanci.

LidkaDino
14.08.2021 4 z 5

Dávám o jednu hvězdu méně, protože na napínavost prvního dílu nemá. Ale bylo to velice zajímavé, do poslední chvíle se nevědělo, jak to s nimi na sídle vlastně je.

marie8567
08.08.2021 5 z 5

Pěkná oddechovka :-) Pokud si chcete přečíst něco,, lehčího"tak tohle je přesně to pravé. Chvilky napětí, ale i trochu fantasie a samozřejmě nadprirozeno. Moc pěkná kniha

Rozarka69
05.08.2021 5 z 5

Daniel mě uchvátil svojí povahou. Mílý kluk, který je zodpovědný a nebojí si připustit strach. I po prvním duchařském díle jsem překvapena. Kočky už k tomu tajemnu tak nějak patří..

cca
13.07.2021 4 z 5

Určitě bych knihu nenazvala hororem. Je to spíše taková pohádka s hororovými prvky... A tak jsem to i brala. Jako pohádková jednohubka to pro mě splnilo účel, bavila jsem se, a navíc to bylo něco nového, knihy s tématikou duchařiny obvykle nečtu.

Kathy77
07.07.2021 3 z 5

Tato kniha byla u mě třetí čtenou, ze série "Strašidelných domů a je čas dát si pauzu. Čtení poměrně napínavé, dějově zajímavý příběh, ale přece jen jsem čekala víc. Místy taková jakoby pohádka s hlavním hrdinou a velkým klaďasem Danielem, který si neustále lámal hlavu s tím, aby opravdu nikomu neublížil a zachoval se správně. Ráda bych se bála, ale tentokrát se nepovedlo. Marwickové byli (za mě) prozatím nejlepší ;-)

Magrata15
06.07.2021 5 z 5

Takže jsem se dala na čtení duchařiny a pokračuji druhým dílem ze série "Strašidelné domy".
I tenhle příběh se mi líbil, byl napínavý a odehrálo se několik zvratů, kdy jsem nevěděla, čemu věřit a na čí stranu se přiklonit.
Takže za mě fajn a radím - raději nečíst v noci!

Reader-Hel
04.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Pomalejší rozjezd, ale ne zase o tolik. Popisování míst není zrovna mojí parketou, neboť u něj strávím velké množství času s představou a lehce se ztratím. Ale tady mi to nevadilo. Postavy Daniela a Brana mi byly od začátku milé, toužila jsem být součástí příběhu. I když Daniel byl trošku hloupatý, jeho protivného bratrance jsem prokoukla hned. Bohužel i zničení onoho nadpřirozena jsem odhadla také dřív, než se stalo. Konec mě i rozesmál
Ale jinak je to další napínavé čtení, ale Ashburn byl lepší

Lily189
02.07.2021 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale abych řekla pravdu, nijak moc se mi nelíbila. Čtivá byla, ale čekala jsem duchařský příběh, kterému by se dalo věřit, v tomto případě byl začátek velice slibný, ale pak se to zvrtlo. Celému příběhu se nedalo ani trochu věřit a místy jsem se musela smát. Autorčin styl psaní chválím, ale příběhy by to chtělo více vychytat. Líbily se mi i popisy míst, které mi alespoň pomohly představit si místa v knize.

saryk93
01.07.2021 4 z 5

Kniha se výborně četla, byla napínavá, poutavá. Skvěle promyšlený horor, na kterém mi vadily snad jen časté a detailní popisy sídla, zahrady apod., ale chápu, že to bylo potřeba, aby si čtenář dokázal místo představit. Mírně překombinovaný a přehnaný závěr mě také lehounce zklamal, ale jinak mě kniha velmi bavila. A chválím i krásný přebal knihy. Určitě se k autorce ještě vrátím.

Komaeda
30.06.2021 3 z 5

(SPOILER) *lehké spoilery*
Nebyl to horor, ale spíš roztomilá pohádka. Nebavilo mě, že se tam objevovali duchové a nadpřirozené obludy. Chtěla jsem dům plný podivných zvuků, ale místo toho mám průsvitné postavy.
Bylo to ale napsané mistrovsky a velmi napínavě, tak jsem si to užila.