Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1467 409

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

mysak518
27.06.2021 5 z 5

Spisovatelka nezklamala kniha mě mě bavila až do konce za mě plný počet

knihyKeMne
27.06.2021 4 z 5

To bude v každém díle nějaká kočka? Je to ale milé, autorka zná kočičí chování dobře, i když kočky jsou jen vedlejšími postavami :-)

Tahle série je pro mě taková červená knihovna duchařských knih. Příjemný naivní příběh s prvky až pohádky, který se dobře čte, jakkoli nepřirozeně působí.

Morisius
27.06.2021 2 z 5

Tento příběh mě nijak velmi neohromil, ale díky zajímavým nápadům autorky stálo za to to dočíst.
Pohodová bubákovská kniha na večer, která se dobře čte.

Vesper001
17.06.2021 3 z 5

Po Duchovi domu Ashburnů jsem už trochu věděla, co můžu čekat, nevěděla jsem však, že všechny knihy z této série jsou si podobné jako řadové domky. Linie je vždy tatáž – strašidelný dům + strašidlo + statisté. Je fakt, že nejen dětští čtenáři mají rádi stejné pohádky pořád dokola. :) Darcy Coates píše čtivě, a že prodává jeden příběh v různých podobách, nijak nezastírá. Ostatně i oblíbené tričko si někdy pořídíte v různých barvách.

Basta1912
05.06.2021 5 z 5

První z příběhů, který jsem od autorky četla. Čekala jsem nějakou blbinu, protože knižní horory nebývají uplně povedené, strašidelné nebo alespoň napínavé (Rituál, Bába motyka, Pronásledovaní atd.). Byla jsem příjemně překvapená, i když je to spíš taková duchařská pohádka s dobrým koncem :) Přečtu si určitě i další

lenkaabooks
01.06.2021 3 z 5

Pokud tohle měl být horor, tak tedy nevím. Mně to spíš přišlo jako pohádka. Na starém sídle duch? Fajn, budeme se kamarádit. Četlo se to dobře, Daniel byl takový milý a dobrosrdečný a poctivý kluk, no jak z pohádky. Zkusím ještě jednu knihu od autorky a pokud bude laděna stejně, víc jich číst nepotřebuji.

magica6099
26.05.2021 5 z 5

Druhá kniha, zfoukla jsem ji za den a jsem nadšena. :) U Ashburnů jsem se bála, ale zde mi to prislo spis takové pohádkové, romantické? Žádný velký horor. Sedlo mi to, příjemná oddychovka. Hlavní hrdina sympatický, moc se mi to líbilo, jdu na další knihu.

janina66
26.05.2021 3 z 5

Horory jinak nečtu. Ale touto knihou jsem se bavila. Ovšem až na čtení Tomáše Lísala, což byl děs a hrůza.

666Jitka
20.05.2021 3 z 5

Moje druhá kniha od D.C. - přesto, že obsahuje několik do očí bijících chyb, se mi dobře četla. Příběh nezačal vůbec špatně, dokázal mě navnadit a byla jsem zvědavá, co bude dál. Hlavní hrdina, byť až moc důvěřivý a naivní, mi byl sympatický, některé další postavy příběhu též, a tak by to mělo být. Párkrát jsem se trochu bála, ale poslední třetina knihy to bylo trochu moc - prostomyslné, přestřelené a pohádkový konec, ten mi na horor přišel tedy dost podivný.

jancapen
16.05.2021 4 z 5

Toto bylo moje první setkání s Darcy Coates i se strašidelnými domy a musím říct, že mě začátek hodně navnadil. Ačkoliv kniha spadá do hororového žánru, jedná se spíš, jak už tu bylo mnohokrát řečeno, o pohádku pro dospělé s nádechem fantasy. Nicméně tajemná atmosféra zde byla vykreslena parádně a především ze začátku u mě proběhlo i mrazení v zádech. Závěr knihy mi bohužel celkové mínění trošku zhoršil, přišlo mi, že se děj ke konci poměrně táhl a zápletka se dost zkomplikovala. I přesto ale hodnotím knihu nadprůměrně a ráda si od autorky něco dalšího přečtu.

Adrim
15.05.2021 3 z 5

Hezké vyprávění, ale spíše bych to přirovnal k pohádce, než k hororu.

Luciluc
14.05.2021 3 z 5

Druhý díl série Stašidelné domy byl slabší než první Duch domu Ashburnů. Trochu mi vadil opakující se motiv - milovník koček a člověk na pokraji chudoby, který nemá kam jinam jít a nezbývá mu než zvolit ubytování ve strašidelném sídle (ale chápu, jinak by neměl "motivaci" tam zůstávat a nebyl by příběh...). Chyběly mi informace o hlavní postavě, kolik bylo Danielovi let (neurčitě zmíněno až v úplném závěru), jak přibližně vypadal, co se stalo s jeho rodinou.
Postavy, až na Kylea a Elizu, mi byly sympatické (Daniel, Bran, Joel, paní Kirshnerová, Annalise Myricksová). Už to bohužel nebylo tak čtivé a napínavé jako předchozí díl, zápletka byla docela dobrá, ale závěrečná část, hlavní boj s Elizou, mě ani moc nebavil. Konec byl jeden velký happy end. I když to "nebylo úplně ono", od přečtení dalšího dílu mě to neodradilo. 3,5 *

Kami.Hacken
05.05.2021 3 z 5

Opět velmi napínavě popsáno, knihy teto autorky mi sedí.
Velmi mrazivé, ale místy jsem se i zasmála a na konci mi bylo opravdu smutno, jak to skončí - ale žádný spoiler! Určitě stojí za přečtení

neubam02
04.05.2021 4 z 5

Obdivuji Daniela, že v domě vydržel tak dlouho. Já bych hned po prvním ťukání utekla, i kdyby mi někdo nabízel největší bohatství světa. Daniel mi přišel až přehnaně hodný, slušný, možná drobet hloupý... Líbilo se mi, že čtenář vlastně zprvu neví, co se přesně děje. Je ten duch zlý? Je hodný? Doporučuji všem milovníkům hororů, tajemna, záhadna, napětí...

Martiiiik
27.04.2021 3 z 5

Za mě typická Darcy.. Pár momentíků, kdy přeběhl mráz, ale jinak nic dvakrát strašidelného.. :-D A ten konec mě dostal.. Žili šťastně až navěky ikdyž už nežili.. :-D Ale proč ne :-D

Sarfias
26.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tento díl není tak strašidelný jako první. Je v něm pár podobností, uvidíme, jaké budou knihy další. Nicméně respekt autorčině fantasii a také se mi líbí, že nakonec zvítězí dobro v tom smyslu, že duchové nejsou jen zlí, ale mohou to být i přátelé, se kterými se dá bydlet. To se mi velice líbí :-)

Nixa
25.04.2021 4 z 5

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Kniha se mi četla dobře, byla neskutečně čtivá. Hlavní hrdina mi byl sympatický tím jak měl dobré srdce a i když sám nic moc neměl, tak všem pomáhal. Chvilkama jsem měla i husí kůži, jen teda se mi moc nelíbilo ,,co" vlastně v opuštěném domě straší.

Warty
23.04.2021 4 z 5

Další podařený duchařský kousek se šťastným koncem. Četlo se to parádně a místy to bylo opravdu napínavé. Za mě fajn oddychovka.

stanislav0373
23.04.2021 3 z 5

Inu, ani mě se nevyhnulo pobláznění Darcy Coates a její duchařiny. A jelikož jsem statečný mladý muž, nezbylo mi nic jiného, než si ve výprodeji jednu pořídit a zakusit příjemné mrazení v zádech...

Čtení je to příjemné, rychlé, místy naivní, ale jinak nic, kvůli čemu bych si ihned pořizoval další knihu.

Na deštivé jarní odpoledne, třeba na chatě bez elektřiny dobrá volba.

Arlienen
20.04.2021 4 z 5

Upřímně, jsem překvapená, že má kniha jen 75%. Kniha Tajemství sídla Craven Manor je první, kterou jsem četla od autorky D. C. Já většinou knihy s duchařskou tématikou moc často nevyhledávám, protože nemám ráda, když se u čtení bojím a pak se to projevuje na mém spánku. Ale tato kniha se mi velice líbila. Byla čtivá, příběh plynul svižně a bylo to napínavé až běda.
Hlavní hrdina Daniel byl sympaťák. Byl to přesně tak kluk, kterému přejete, aby našel štěstí a hlavně se dožil konce knížky.....
Nebudu spoiletovat. Rozhodně musím říct, že se to autorce povedlo a už aby měli v knihovně další díl!