Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1459 405

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Zuzkanka
18.04.2020 2 z 5

To byl takovej beckovej, možná ceckovej film.. Dočetla jsem to, protože mě zajímalo, jak ta slatanina skončí. Doufám, že Duch domu Ashburnu bude snesitelnejsi, protože mě začíná mrzet, že jsem ty knížky kupovala. Ze začátku to bylo fajn, napínavý, ale celý ten dej byl moc uspechany a prostě se mi to nelíbilo..byla tam hromada nesrovnalosti, zbytečných poznámek, který nedávaly smysl.. Jsem si už jen říkala, že těch 60 stran dorazím, že mě to nezabije.

renefer
14.04.2020 4 z 5

Klasická duchařina. Staré sídlo plné záhad, hrobka v zarostlé zahradě, mělký hrob a sem tam nějaký duch. Jenom kdyby hlavní postava - Daniel, nebyl tak zoufale tupý. Hrozně mě to při čtení rozčilovalo.

richard2425
12.04.2020 3 z 5

První kniha se mi líbila mnohem více. Tato se tak zvláštně táhla

Ellinek
08.04.2020 4 z 5

Knihy do Darcy se mi nedaří vnímat jako klasické horory. V první čtvrtině mě krásně vykreslená atmosféra zneklidňovala, ale jakmile člověk pojmenuje to neznámé, to napětí opadne. Takže už jsem se pak nemusela ohlížet ke dveřím za každým prasknutím dřeva. :D

Abych pravdu řekla, Darcy svoje zápletky vystavuje pokaždé stejně, takže člověk ani nemůže být překvapený, byť se ho autorka snaží svést z cesty. Craven Manor se mi ale líbil mnohem více než dům Ashburnů. Ten byl pro mě úplně mimo a já se většinou podivovala nad tou absurditou chodícího zombíka. Craven Manor mě naopak v mnohém okouzlil. Myšlenka zahradničení na roky zanedbávané zahradě, sympatický a příjemný hlavní hrdina a vůbec samotné sídlo a jeho okolí. Ne, nebyla jsem překvapená ani vyděšená, ale knihu jsem přečetla za půl dne, protože jsem se nemohla odtrhnout. Celé sídlo a jeho atmosféra mě pohltily a když mi bylo jasné, kdo je tady zlý a kdo ten vrahoun, s radostí jsem četla dál. A autorčin oblíbený motiv kočky začínám mít ráda i jako člověk, co si s kočkami vůbec nerozumí. :D

Jak jsem již zmiňovala, stěží považuji autorčiny knihy za hororové, ale nemůžu jí upřít, že umí vystavět atmosféru a nechat ji plynout celým příběhem. To je vlastně to nejlepší, co za na Darcyině sérii užívám nejvíc. Ponořím se do atmosféry, v mysli se přemístím na místa, která umí skvěle vylíčit, užívám si jejich tajemnou atmosféru a doslova jí proletím až na konec knihy. I když vím, co se stane, kdo je zlý a kdo hodný, znám autorčinu šablonu, stejně si užívám hlavně tu atmosféru. Tu Darcy umí naladit skutečně skvěle a právě v tomhle jsou pro mě její díla výjimečná. Už mám na cestě třetí díl a velice se na něj těším. A musím říct, že ty obálky se mi hrozně líbí. Vždycky tak úderně ladí v jedné barvě s příběhem. :)

TerkaM
04.04.2020 4 z 5

Příběh je velice temný a napínavý a pokud máte rádi knihy, u jejichž čtení vám bude běhat mráz po zádech, myslím si, že se vám Tajemství sídla Craven Manor bude líbit. A já budu pokračovat dalšími nepřečtenými knihami od této autorky. :)

buldozer5
02.04.2020 4 z 5

Autorka opět nezklamala, přesně takový oddechový horor je na čtení v karanténě ideální.
V knize se žádné děsivé scény neobjevují, ale příběh si udržuje svou atmosféru, hlavně tím, že se příběh převážně odehrává v tajuplném sídle, kde si člověk může nechat fantazii, ať ho zanese kam chce.
Hlavní postava byla sympatická, člověk se snadno dokázal vžít do jejích problémů a tím pádem jí také fandil.
Knížku bych rozhodně doporučil a těším se na další díla autorky!

verka5083
01.04.2020 3 z 5

Opět krásná duchařská kniha, plná napětí. Bohužel musím říct, že se mi víc líbil první díl. Mnohem víc se líbil v prvním díle nápad s tetou. Ale určitě mohu první i druhý díl doporučit.

Ivinka.v87
31.03.2020 5 z 5

Super knížka ne až tak strašidelná ale příběh mě zaujal!

Falda
28.03.2020 4 z 5

Kniha se opět velmi dobře četla. Příběh mě dokázal odtrhnout od věcí, co se dějí venku, což jsem potřebovala. Na druhou stranu, kniha Duch domu A. byla víc strašidelnější. Což ale této knize určitě neubírá na čtivosti.

Monkas1
14.03.2020 5 z 5

Knížka se mi líbí i obal knihy super doporučuji.

sgjoli
14.03.2020 2 z 5

Bohužel musím říct, že jsem poněkud zklamaná. Už jsem od autorky četla její předchozí knihu Duch domu Ashburnů, takže jsem tušila, co mám zhruba čekat. Pravdou ale je, že už ani ta první kniha mi nepřišla jako kdovíjaká perla, jenže tohle mne bavilo ještě míň. Od hororů čekám, že se budu bát, nebo budu napjatá, nebo budu minimálně cítit nějaké vnitřní pnutí, které by se strachu aspoň trochu podobalo. Ale to se bohužel v žádné míře nekonalo.
Zdá se mi, že Darcy Coates píše své knihy hodně šablonovitě, podle dost podobného mustru, což je podle mne na škodu. Autorka se tak jen těžko vyhne tomu, že se bude v některých věcech opakovat. Výsledkem je tak i to, že mi tato kniha přišla kvůli tomu dost předvídatelná. A pro mne tak v řadě momentů dost nudná.
Nemohu autorce upřít to, že umí psát docela čtivě a čtenář má díky tomu pocit, že mu kniha dost rychle ubíhá před očima. A i konec přináší určité akční momenty. Ale jelikož se má jednat o horor, chybí mi tu to hlavní - ty emoce, které má člověk s horory spjaté.
Pokud s horory teprve začínáte, mohla by vás tahle kniha zaujmout trochu více než mne. Ale pokud už z tohoto žánru máte něco načteno a jste již trochu otrlejší, asi vám toho tahle kniha moc nedá.

MikiJura
08.03.2020 4 z 5

Po první knize, která se mi hrozně líbila jsem bez váhání sáhla po téhle a lepší věc jsem nemohla udělat. Kniha mě chytal už od prvních řádků, takže jsem ji měla za den přečtenou. Do samotného konce mě už potom nepustila.
Daniel je velmi sympatická postava, s kterou je velmi snadné se ztotožnit. Najít si k němu cestu a oblíbit si ho. Daniel i tajemný Bran jsou velmi sympatické postavy. Jenom mě trochu mrzelo, že už tak v polovině knihy máte jasno, kdo je ten hodný a kdo zlý. Sice konečná zápletka jen tak někoho nenapadne, ale budete tušit, kdo přežije a zůstane v sídle. Sice je tam pokus o to čtenáře znejistět, ale za mě ten pokus nebyl moc povedený. Kvůli tomu strhávám půl hvězdičky. Očividná chyba pro každého, která nešla přehlédnout tam snad byla jenom záměna stolu a židle při zapření dveří, jinak v pořádku.
Příběh za mě sice není hororem, spíš takovým tajemným duchařským příběhem, avšak opravdu povedeným. Je to velmi milé čtení, když chcete být napnutí, trochu nejistí a bát se o hlavní postavu, ale nemyslím si, že je tohle příběh, u kterého se budete klepat pod dekou i za bílého dne. Pokud byste chtěli něco takového, tak byste měli sáhnout spíš po Duchu domu Ashburnů. Rozhodně je tohle však kniha stojící za přečtení. Takže jen a jen doporučuji.

Hanys_
07.03.2020 1 z 5

Horrorové vůbec. Spíš taková mysteriozní povídka o starém domě, ve kterém žije pár Casperů a na novém nájemníkovi je zjistit, který z nich by mohl být ten zlý. Čekal jsem víc.

Pavlnka
05.03.2020 4 z 5

Nebylo to tak špatné, jak avizuje zdejší hodnocení, ale taky to není nervy drásající horor. Pro zpestření dobrá volba.

IvetKl
01.03.2020 4 z 5

Po prvním díle, které bylo pro mě velké zklamání, jsem i přesto zkusila druhý díl a za mě jednoznačně lepší. Možná tajemna trochu méně, ale děj nebyl tak předvídatelný, naopak jsem hltala to, jak to dopadne.

iveetka
27.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než Duch domu Ashburnů. Za mě spokojenost a žádné zklamání.

Lucie846
25.02.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila, ale duch domů Ashburnu se mě líbil víc

Upíříměsíc
20.02.2020 2 z 5

První půlka 4 *, druha půlka 1*.. Skoda.. Nejlepší byla Danielova první noc v zahradním domku..dobre navozena strašidelná atmosféra..!

Evžen82
18.02.2020 4 z 5

Duchařské příběhy mám ráda, tento přečtený za den. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha se mi dokonce líbila víc než Duch domu Ashburnů, a to svým laskavějším vyzněním, žádný velký krvák, milí duchové... Zkrátka odpočinková četba.

Tweety0207
17.02.2020 4 z 5

Kniha sa mi vcelku páčila , neoznacila by som to za ducharinu aspoň podľa môjho meritka to nemalo žiadne grády, prvá časť bola v tomto lepšia. Ale bolo to pútavé a originálne.