Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1469 409

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Murasaki
11.07.2020 4 z 5

Do knížky jsem šla s očekáváním pořádné duchařiny, díky které se budu bát jít v noci na záchod. Do třetiny knihy tomu tak bylo, ale po odhalování tajemství obyvatel sídla to tomu ději ubralo na reálnosti a už jsem se tolik nebála. Ovšem mi to vůbec nebránilo v tom si knížku užít až do konce. Z toho konce mám ale takové rozporuplné pocity. Hlavní hrdina mi byl ale sympatický. Jen teda bych se asi nevrhla do takové práce. Každopádně, pokud jste fanoušky hororů, rozhodně by vás tato kniha neměla minout. Tento díl se mi ze tří dílů dostal do ruky jako první, tudíž nemohu porovnávat třeba s první knihou Duchem domu Ashburnů.

evin84
09.07.2020 4 z 5

Hororem bych knihu určitě nenazvala ale byla ctiva a vtahla mě do děje od začátku. Takže za mě je to plus a dávám kladné hodnocení.

Bauriska
02.07.2020 2 z 5

Pro mě byl bohužel tento příběh slátanina. Něco mezi hororem a snad pohádkou, ale nezáživný, nudný. Navíc mi vadilo, že základní prvky jsou stejné jako u knihy Duch domu Ashburnů.
Jediná světlá chvíle přišla s nečekaným zvratem informací v půli knihy, která mě nabudila k dalšímu čtení. Ovšem jak rychle nadšení přišlo, tak rychle odeznělo. Přesto na autorku nezanevřu a zkusím další z jejích knih.

NymphMaeve
01.07.2020 4 z 5

Úžasný a čtivý příběh od začátku do konce. Tentokrát je hlavní postavou mladý muž, s čímž se mi hůře sžívalo, ale napínavost děje to přehlušila. Tajemno a záhady se objevují celkem brzy a i detaily se dozvídáme docela rychle po sobě. Chladnokrevné přijímání nadpřirozených věcí mi od hlavního hrdiny přijde velice nepřirozené až naivní. Těžko si představit, že bych reagovala podobně. I přesto však mi Annalise a Bran přirostli k srdci a oblíbila jsem si je. I proto jsme určitým věcem nevěřila od chvíle, co jsem si je přečetla. Autorka je skvělá vypravěčka a umí si udržet pozornost čtenáře. Na druhou stranu se mi Duch domu Asburnů líbil víc, i když konce jsou si docela podobné. Moc se těším na Přízraky domu Carrowů.

edith79
30.06.2020 4 z 5

Další knížka autorky v krátké době a i tahle mě bavila. Opět moc dobře popsaná atmosféra starého sídla. Člověk ho doslova vidí před očima. Hlavní hrdina mi tentokrát sedl už od začátku. Závěr jsem sice čekala trochu jiný, ale to mu neubralo na napětí. Prostě autorka nezklamala ani nepřekvapila. Jen mám trochu pocit, že je lehce posedlá kočkami.

suiteki
30.06.2020 4 z 5

První kniha kterou jsem od autorky přečetla a určite ne poslední. Velmi mile me překvapila a jen nerada jsem ji odkládala. Líbili se mi popisy rozpadlého panství a napětí, které knihu provázelo. Konec byl také super.

DarthElle
28.06.2020 3 z 5

Rozhodně slabší než Duch domu Ashburnů ve všech směrem. Horší postavy, žádné napětí ani strach, horší děj, ve kterém jsem se spíš zamotala jako do klubíčka než aby mi to vše začalo dávat smysl. Daniel byl hrozně nesebevědomý naivka, ač se to dalo docela chápat, potom, co si prožil na ulici. Autorka kromě duchařských domů má i v oblibě extrémně chudé protagonisty a především kočky. Kočka, všude samá kočka. S tím měněním názorů a neustálým přemýšlením, komu věřit, mě štval, jelikož mi bylo jasné na čí straně je pravda. A především je už zažité, že spousta rodin nevypadá tak, jak se na první pohled tváří a že za zavřenými dveřmi může být vše jinak. Zbytek postav byl celkem v pohodě, ale kdo mě deptal nejvíc, byl Kyle. Hroznej ... no, to slovo ještě nevymysleli, ale je to on a jen on a tři tečky.
Číst se to rozhodně dalo, ale je to průměrné. Snad ten třetí díl to zase vyšvihne výš.

Turante
25.06.2020 3 z 5

Trošku slabší díl skrz duchařskou tématiku, ale na druhou stranu samotný příběh vás vtáhne a doufáte v dobrý konec :D

NikolaVyb
25.06.2020 2 z 5

Horor není žánr, který bych běžné vyhledávala. Ale o této knize se hodně mluví, já chtěla být v obraze a tak jsem sebrala odvahu a půjčila si ji v knihovně. Jak žánr napovídá, stále jsem čekala, kdy se bude dít něco, co mi bude nahánět husí kůži. A pak byl konec.
Nebyl to špatný příběh, svým způsobem byl vlastně dobrý. Ale nebyl to hororový příběh. Nic mi nenahánělo strach. Některé pasáže mě štvaly, číst stále dokola popis prachu, plevele a listí mi nepřišlo pro příběh důležité. Za mě průměr.

mysterygirl
20.06.2020 5 z 5

Mě se to naopak moc líbilo, bylo to strašidelný, napětím jsem nedychala a trochu ve stylu Haruki Murskamiho - to fantasticno

Finn69
18.06.2020 odpad!

Normálně tu nehodnotím knihy které znám jen jako audio. Tady ale cítím povinnost vás varovat.

lucka5460
16.06.2020 5 z 5

Tak uz jsem precetla vsechny 3 dily a myslim, ze bych tuto zaradila na 2. Misto. Co se tyce strachu, tak ten se bohuzel jaksi nedostavil, ale pribeh se mi opravdu moc libil.

pifffka
15.06.2020

Největší plus této knihy asi je (jak někdo píše pode mnou), že autorka miluje kočičky a to je na horor trošku málo.

karol.cadex
10.06.2020 2 z 5

Strašný. Žádná akce. Žádný emoce. Nic. Tu knihu musel psát naprogramovanej robot, jinak si to neumím vysvětlit.
A nejen, že Daniel dle anotace zoufale shání práci, ale Daniel zoufalec je. Úplně blbej.
Dům je strašidelný asi jako vybydlená nádražní budka, do který chodí bezdomovci na velkou.
Nejvíc vtipný moment pro mě představovala pasáž, která měla čtenáře k smrti vyděsit, kdy na Daniela koukaly oranžové oči!!! Co to asi tak mohlo být!!! A za dvacet stran duch!!! Znenadání!!!
Nemám k tomu víc co dodat.

Wisha
09.06.2020 4 z 5

Právě jsem dočetla a musím říct, že nezklamala. Sice nebyla až tak moc děsivá jako Přízraky domu Carrowů, tam jsem opravdu měla husí kůži celou dobu, ale i tady jsem se několikrát otřásla. Jak už tu někdo zmínil, klepání po celém domku a následný obličej v okně bylo náročné číst, jelikož jsem u toho nadskakovala a stále jsem se ohlížela, jestli za mnou někdo nestojí :)) Stejně tak jsem se rozklepala, když Bran napsal Danielovi dopis, jestli s ním povečeří v jídelně. Upřímně řečeno, Bran byl od začátku knihy můj největší oblíbenec a trochu jsem se sama sebe lekla, jestli jsem normální, když cítím tak velké sympatie k někomu jako on :) Doufala jsem, že kniha skončí tak, jak skončila, takže jsem spokojená. Jednu hvězdičku ubírám čistě jen pro to, že se s duchy setkáme už na začátku a víceméně už pak celou knihu tušíme, jak to dopadne.

Arkagas
07.06.2020 2 z 5

Tak jo, po přečtení Duch domu Ashburnů jsem dala šanci i téhle. Za mě je tahle kniha rozhodně lepší než Duch domu Ashburnů a to proto, že je tady příběh víc propracovaný, jedná se konečně o duchařinu jak má být a zároveň o vyprávění člověka, který nemá kam jinam jít a tak je odkázán s těmito duchy žít. Zatím co Duch domu Ashburnů jel na vlně "je to nechutné a máte se bát", tady autorka zvolila příjemné pomalé tempo, které Vás vtáhne do děje a nepustí, nebudete se možná bát, ale za to Vás udrží v napětí. Sázka na jistotu jsou krátké kapitoly, které rychle ubíhají. Přečteno za jeden den.

mario.nette
07.06.2020 5 z 5

Tohle bylo taky super! Mozna lepsi nez prvni kniha. Navic, pani autorka miluje kocicky a je to v knihach videt. Ten konec ❤️ a Daniela jsem mela rada, moc.

recept
07.06.2020 odpad!

Príbeh by sa dal čítať deťom pred spaním, žiadna strašidelná atmosféra a i tá tajomnosť veľmi rýchlo vyprchá. Myšlienky a činy hlavného hrdinu sú hodné žiaka pomocnej školy a už v polke knihy sa nútim aby som to vôbec dočítal.

YenMaja
06.06.2020 3 z 5

Já nevím, tato kniha ve mně nezanechala žádný pocit. U ostatních dvou knih autorky se mi líbilo, jak se přítomnost nadpřirozena postupně zvyšovala a napětí tak stoupalo, také jsem se u těchto knih bála a měla husí kůži. Craven Manor mě zklamal. Příběh byl dobře vymyšlený, líbil se mi, hlavní postavy byly sympatické, ale zasloužily víc. SPOILER. Hned na začátku jsme se seznámili s Analise a skočili do paranormálních aktivit rovnou po hlavě, pak už se to vezlo na stejné vlně celou knihu až téměř do konce. Jediné plus byl dějový zvrat, kdy vlastně nevíte, komu fandit a kdo je ten "bad guy". Finále jsem četla znuděná, jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne a jestli Analise najde klid. S domem Ashburnů a sídla Carrow a jejich hmatatelnou atmosférou se nedá srovnat.

Zmitko.m
02.06.2020 5 z 5

Byla to má první kniha tohoto druhu i této série, kterou jsem četl.....Musím říci, že to byla parádní kniha a místy byla opravdu zneklidňující a mrazivá..Například, když se klepání první noc posouvalo po celém Danielově domku....Obzvláště jsem si oblíbil Daniela, Brana a Analisu. Kniha se mi líbila hodně, přečetl jsem ji za 3 dny........A poslední vtipný koment na závěr: "Ten kocour...se mi směje" :-) :-).................Jdu na další knihu série :-)