Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

misowi84
15.02.2018 2 z 5

Pátá kniha od Jojo a zároveň první, která mi vůbec nesedla. Trápil jsem se od samého začátku. Ne a ne se začíst a vžít do příběhu. Bylo to pro mě takové utrpení.
Knize jsem dal dokonce druhou šanci a po půl roce se k ní vrátil. Bohužel však neúspěšně. Předchozí čtyři knihy jsem miloval, takže to nic nemění na kvalitě spisovatelky. Přesto si pravděpodobně toto káčátko, ve své sbírce ponechám..

Zuzvil
13.02.2018 3 z 5

3,5 hvězdičky. Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a asi bych řekla, že nejslabší, i když ke konci jsem začínala být více či méně (spíše více :-) spokojená. Co mám na autorce ráda, a tedy i na jejich knížkách je vykreslení postav, to je bravurní. Občas (v této knížce obzvlášť) mi vadí start, který je takový hodně rozvláčný a až čtenář ví, tak lépe pochopí. Co opět musím dát autorce k plusu je, že pokaždé vytvoří originální příběh, ani kapánek si její díla nejsou podobná, takzvaně přes kopírák. Knížka se čte dobře, je zajímavá, ale znovu ji číst nepotřebuji.

MíšaK.
01.02.2018 4 z 5

Knížka se i přes hodně stránek a popisu četla naprosto skvěle. Autorka umí psát záživně, i přesto, že zápletka není kdoví jak složitá.

Bookberry
29.01.2018 5 z 5

Skvělá oddechovka! :)

Mišmiš
29.01.2018 3 z 5

Tuto autorku mám velice ráda, ale jak je napsáno už dříve, byla pro mě tato kniha velkým zklamáním a hodně slabým průměrem.
Příběh byl takový vleklý, předvídatelný a nemít knihu do výzvy odložím ji. Připomínalo mi to klasické harlequinky.
Každopádně určitě to není od ní poslední kniha :-)

blazkoma
23.01.2018 2 z 5

Mám ráda Jojo a její knihy, ale tahle nebyla pro mě. Po 'Než jsem tě poznala' byla tato kniha zkrátka zklamáním.

Michalka98
19.01.2018 5 z 5

Jsem naprosto nadšená! Stejně jako v případě knihy Poslední dopis od tvé lásky jsem i tady byla ohromena příběhem a vyprávěním autorky. A musím říct, že se neztotožňuji s názorem většiny, protože mně tato kniha přišla o kousek lepší než Poslední dopis od tvé lásky. Do knihy jsem se okamžitě začetla, přečetla jsem ji za dva dny a myslím, že kdybych měla více času "zhltla" bych ji za jeden den. Doporučuji!!

LucyDvorska
18.01.2018 5 z 5

Krásná kniha. Prostředí zátoky s velrybami a delfíny je úžasný nápad. Krásně se to četlo a konec mne naprosto dojal. Dlouho se mi nestalo, že by mi při čtení nějaké knihy ukápla ta slzička. No jsem prostě romantička srdcem i duší, takže mne to opravdu dojalo. Dávám 5 hvězd :)

verense
17.01.2018 3 z 5

Autorku už mám vyhlédnutou delší dobu, tohle byla moje první kniha od ní. Vzhledem ke komentářům jsem neměla nějaké přehnaná očekávání, a myslím, že to bylo dobře. Není to špatná kniha, kterou byste znechuceně odhodili jako ztrátu času, spíš bych ji zařadila mezi takové ty oddychové, které si s sebou zabalíte na letní dovolenou, když nechcete číst nějaký bezduchý škvár. Je zde postupně odhalované tajemství, dost romantiky, krásné líčení přírody, trochu dramatu a 100% happyending, který by se v reálném životě takhle hladce nepřihodil. Osobně mám trochu problém pochopit některé Lisiny myšlenkové pochody a jednání, a těžko se kdy octnu v její kůži, abych mohla srovnávat (díkybohu). Tudíž mi nezbývá než se vrhnout na autorčina díla a doufat, že některé ve mně zanechá hlubší a trvalejší dojem, než Stříbrná zátoka.

Voltík
11.01.2018 5 z 5

Spoustu lidí považuje tuto knihu možná za nejslabší od Jojo, ale mě se zatím po Než jsem tě poznala líbila nejvíce. Silver Bay a místní obyvatelé mi zkrátka nějak přirostli k srdci, ač jsem ze čtení měla trochu strach, když jse si pročítala zdejší komentáře. Ale obavy se naštěstí nepotvrdily. Akorát je možná škoda, že autorka nezvolila trochu reálnější konec. Mám ráda pohádkově šťastné konce, ale tady mi to přišlo přece jen přespříliš.

prestiggio
07.01.2018 3 z 5

Aj ked mam tuto spisovatelku rada, tuto knihu radim k tym slabsim. Do citania som sa musela nutit. Ku koncu bolo par dojemnych momentov, ale ako celok ma extra velmi nenadchla.

asam
30.12.2017 4 z 5

Přiznám se, že nemusím sladké romány - romány pro ženy. Už dopředu jsem věděla do čeho se pouštím. O knížkách spisovatelky jsem četla mnoho recenzí a kritik. Kladných. A souhlasím s nimi. Dávám za pravdu těm, co říkají, že autorka dovede v románech překvapit, že zná a dovede vystihnout charaktery osob. Knížka je o lásce a to nejen mezi lidmi, ale hlavně o lásce k přírodě. A za tu přírodu, delfíny a velryby dávám 4 hvězdičky.

Nikol1010
27.12.2017 3 z 5

Četla jsem po knize Než jsem tě poznala a hodně jsem od ní očekávala, bohužel mě zklamala, pro mě průměrná. Již bych ji znova nečetla

Evaho73
06.12.2017 5 z 5

Osobne vnímam túto knihu ako vyznanie sa autorky ku láske k prírode, zvieratám a celému životnému prostrediu vôbec....
Krásny príbeh s hlbokým odkazom !!!
Autorka poukázala, že aj veľryby dokážu cítiť a spievať ako my ľudia, ale i napriek tomu sú to vysoko ohrozené živočíchy, hlavne škodlivým vplyvom životného prostredia, ktoré zväčša devastuje naše ľudské pokolenie. Pokiaľ "nevystupíme z davu" a nezmeníme náš konzumný spôsob života, ktorým ničíme aj celú našu planétu, dopadneme ako tie veľryby....
Príbeh bol navyše obohatený o vykúpujúcu lásku, ktorá mu dodala ešte viac podmanivosti pre čitateľa.

85098211
06.12.2017 3 z 5

Záměrně jsem si tuto autorčinu knihu vybrala jako první, prozatím jsem od ní totiž nic nečetla. A chtěla jsem začít - soudě podle hodnocení zde - s tou nejslabší. A opravdu jsem nebyla moc nadšená, i když kniha není ani vyloženě špatná. Spíš jenom průměrná. Problém byl i v tom, že mne ani nijak zvlášť nezaujalo zvolené téma výstavby letoviska. Snad bude tedy další kniha od autorky opravdu lepší...

Enolain
25.11.2017 2 z 5

Nejslabsi knizka od autorky.. dobre se cte..ale nema 'stavu" ..zbytecne dlouha... nejak jsem se nezzila s hrdiny, zadne emoce ve me knizka nevyvolala...

nikiem
08.11.2017 3 z 5

Tato kniha už není tak krásný příběh od spisovatelky Jojo Moyesové. Zezačátku jsem měla pocit, že tam je snad všechno špatně. Zvláštní Lisa. Mike, který je skvělý byznysmen...ale potkal Lisu, její dceru a Kathleen a začne s nimi prožívat jejich utrpení. Kniha se, ale dala číst velmi lehce a opravdu jsem chtěla vědět co se jim stalo tak zlého, že se Lisa chová, tak jak se chová. Nakonec pěkné a kniha mi tedy ani trochu nepřišla přeslazená.

Schary
05.11.2017 3 z 5

Kniha jsem přečetla...a ze všech, co jsem od autorky četla byla nejslabší...Některé věci mi tam přišly přitažené za vlasy např. že by příběh jedné ženy mohl zvrátit výstavbu hotelového komplexu, nebo bych chtěla vidět chlapa, který se tak lehce vzdá své nové mazdy :)...ten můj by se spíš vzdal mě v prospěch té mazdy :((

HanaMalina
02.11.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, pouze jsem měla ze začátku problém se jmény postav. Jako oddechová kniha výborná volba.

eva.haf
23.10.2017 3 z 5

Začátek vás nesmí odradit, pak se to zlepší. Velká romantika, mužský hrdina až neskutečně ideální. Rozuzlení jsem vytušila hned jak jsem se konečně dozvěděla, co se Lize vlastně stalo. Také to, jak se vyřeší kauza kolem nechtěné stavby, bylo dost jasné, nevím, proč to Mikemu nedošlo.