Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/big_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 41610

Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay, 2007

Kniha Stříbrná zátoka

Péťa Z.

(+ SPOILER) Začetla jsem se až napodruhé po delší pauze. Nakonec se mi knížka celkem líbila.

Jsem jen trochu zklamaná, že autorka tak otočila charakter Grega. Fandila jsem mu víc než Mikeovi. Představovala jsem si ho jako správného a přímého chlapa, který miloval Lisu a její dceru, pro kterou by dýchal.

Lisa se k němu chovala jako nevděčná potvora... Čím déle jsem četla, tím méně uvěřitelná mi přišla její postava.
Depresí zlomená, nemluvná samotářka, která se za celou dobu, co žila u tety, nenechala ani vyfotit, se proměnila v upovídanou, usmívající se ženu, která se najednou hodlá postavit před davy fotografů a novinářů...

Zajímalo by mě, jak to tedy bylo s tím žralokem tygřím. Kdo ho ulovil? Jestli opravdu Greg, nikdo z těch všech lidí mu ani nepoděkoval. Těžko by Hannah dokázala odvrátit záměry investorů, kdyby nebylo tohoto úlovku.

Konec byl takový nakvap. Chování jinak inteligentní Nessy, která Mikeovi dokázala tolik pomoct s jiným řešením projektu, dokázala mu odpustit to, co provedl, bylo najednou vyhrocené. Jakoby to autorka už nechtěla dotáhnout. Prostě potřebovala šťastný konec, tak vykreslila Vanessu jako blbku, která neví, co chce.

Ale abych vyzdvihla i ty kladné stránky, musím zmínit postavu starého pána. Tu jsem si zamilovala. Nino a Kathleen mě bavili nejvíc. :-)

A je tu pár hezkých okamžiků, kdy si připadáte opravdu jako hrdinové v příběhu.
Bludná síť. Vyjevení minulosti Lisy. Popisy krajiny a zvuků přírody.

Tahle kniha má slanou chuť moře, skrze pokojová okna starého rodinného hotelu prosvítají paprsky slunce a mořský vánek s sebou nese velrybí píseň, kterou bych chtěla taky zaslechnout...

Kacatko86

Na knize se mi líbilo to postupné odhalování příběhu, jako dílky skládačky, když do sebe konečně zapadnou a před vámi se objeví celý obraz a vy konečně chápete. Líbil se mi ten hořkosladký a bolestný příběh, který nám autorka předložila, příběh o poznání a poznávání, odhalení procitnutí, lásce, bolesti, naději, životě i umírání. Hvězdičku strhávám za závěr knihy, který mi celý dojem z knihy zkazil, pro mě neuvěřitelný happy end.

padajicidvere

(+ SPOILER) Tohle je přesně ten typ knihy, díky které si přestávám kupovat jakoukoliv se značkou bestseller..

Od autorky jsem popravdě čekala přece jen víc. Začátek knihy měl takový náboj, že jsem se upřímně těšila na celý příběh. Vyprávění podle K. jsem si zamilovala a vždy jsem se těšila na její příběh. A to bylo asi tak všechno.

Nemohla jsem se dočkat poznávání mezi L. a M., jak se bude vyvíjet jejich vztah atd., ale kde to všechno vlastně bylo? Nechápu co přesně se mezi nimi stalo, že se začali mít rádi. Ignorovala ho, vyspala se s G., zachránil ji dceru (dobře, má u ní plus), křičela na něj..jaksi mi uniká proces zamilování. Stejně tak u něj. Celý život poměrně netečný ke vztahu k jiným, včetně své snoubenky, a narazí na smutnou L. a její malou. Ano, scéna se světlicí byla skvělá, i pro mě by byla hrdinka. A dál?

To, že se hodlá L. sama udat, aby tím tak zároveň upoutala pozornost na situaci v zátoce. Vážně si myslela, že po jejím příběhu se někdo bude ještě zajímat o velryby a co ji zajímá? Takové téma jako domácí násilí, vražda/zabití, útěk, tajemství..kam se na to ti kytovci hrabou..

Srdceryvný příběh to opravdu byl, o tom žádná, ale paradoxně působil spíš vzdáleně, že na mě nijak nezapůsobil. A i přes přenádherný popis velrybí písně a skotačících delfínů, mě nepřesvědčila, že Austrálie je kouzelná. Kde byli všichni ti obří pavouci, všetečný hmyz, plazi..?

Lenisk@

Klasická oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí. Od J. Moyes jsem četla lepší knihy, to přiznávám, ale na této se mi líbilo ono tajemství, kvůli kterému jsem četla dál a dál.

Sumatrae

Pribeh, postavy i prostredi mi byly moc sympaticke, ale i tak jsem se do knihy nemohla zacist.... Zacetla jsem se az tak v posledni petine knihy Je to prijemna oddechovka, ale i tak jsem se k jejimu vraceni musela trosicku nutit

Loire

Na to, že autorku úplně zbožňuji, tak mě tahle kniha velmi zklamala. Za mě je tahle kniha nejslabším dílem. Vůbec se mi nepodařilo do knížky začíst a četla jsem ji s donucením. Jestli jsem se do ní začetla pár stránek před koncem knížky, ale bohužel mě tahle kniha velmi zklamala, ale né každý den je posvícení a jsem ráda, že mě ostatní knížky nezklamali.

Terez9119

Ne, tahle autorka není pro mě. Bylo to zdlouhavé a příliš srdceryvné. A nesnáším chlapy, kteří podvádí svoje partnerky. Ať už jsou jakékoli, takže Mike si moje sympatie nemohl získat, ať už se pak choval jakkoli.

iva1154

Kniha se mi dobře četla a je ideální k tomu, když si chcete odpočinout od jakýchkoliv těžkých témat. Takové místo jako je zátoka Silver Bay bych určitě někdy v životě chtěla navštívit.