Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

jluky
06.02.2015 5 z 5

Na začiatku som sa trošku strácala a rozmýšľala som, či knihu neodložím. ....ale s príchodom Micka som sa od knihy nemohla dostať ... Takže wow!!! Príroda, postavy - ich charaktery, vzťahy - všetko písané autorkou s nesmiernou znalosťou ľudskej duše, láskou a hĺbkou.
Po dvoch prvých knihách /Než jsem tě poznala a Poslední dopis.../ som bola plná očakávania..... Som rada, že to bolo niečo iné /to napokon odráža rozmanitosť a vyspelosť autorky/. Takže bolo to SUPER!!!! a ja sa už teším na Dívku, kterou jsi opustil... a všetky ďalšie knihy od tejto autorky.

Charlesska
02.02.2015 3 z 5

Kniha se mi nelíbila tolik jako předchozí romány Jojo Moyes. Děj je průhledný, plytký, postavy schematické, přesně víte, co na další stránce přijde, jen v samém závěru se objevilo jedno pro mě "nečekané" překvapení.

LucyNej
31.01.2015 5 z 5

Zrovna jen docetla a jsem nadšená. Popisy přírody a okolí z Austrálie je úžasné. A příběh samotný je jen tresnickou na dortu.

LadyElisa
26.01.2015 5 z 5

Nádhera, prostě nemám slov a celý ten příběh jsem hltala se zatajeným dechem. Jojo Moyes nezklamala a těším se další knihu. :)

dubakm
26.01.2015 5 z 5

,,Oni by pochopili, že tenhle příběh vypráví o prchavé rovnováze věcí,o pravdě, kterou se zdráhame přijmout, kdykoli se nám dostane požehnání spatřit tyhle obří tvory, ale vlastně kdykoli, když otevřeme svá srdce-že někdy můžeme zničit něco nádherného jen tím, že jsme poblíž. A že někdy prostě nemáme na vybranou. Ne, když chceme doopravdy žít. "
Je jedna věc, která tehle knize škodí, a to je čtenářske porovnávaní s Než jsem tě poznala. Ale tohle není příběh o jedinci, stojícim před Hamletovskou otázkou- Být či nebýt. Příběh Stříbrné zátoky je příběhem dotýkajícim se mnoha postav (přímo i nepřímo) a stavějíci do popředí i otázky soužití lidí a vodní fauny. Tady musím říct, že popis toho, co vše způsobila JEDNA bludná síť byl tedy hodně autentický. A přidávam se k Baboušovi , popis Silver Bay a okolí jsem si vychutnávala, škoda, že z okna jsem nedohlédla na ty velryby a delfíny.
Kniha Stříbrná zátoka je přetkaná životními příběhy lidí, kteří rány od života neberou jako nutné zlo, ale jako něco, co je nutí jít vpřed za svými sny a činí je to silnějšími a lepšími. Samozřejmě kniha není dokonalá, nezalíbí se každému, ale za přečtení rozhodně stojí.

Paja85
25.01.2015 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, předchozí dvě knížky od této spisovatelky pro mě byly příjemné překvapení. Mé očekávání tudíž bylo obrovské a bylo v podstatě splněno. Ze začátku byla knížka na můj vkus jen trochu zdlouhavá, ale s každou novou stránkou nabírala kniha spád a směr. Od druhé poloviny nasedáte na rychlík z kterého vysednete až v poslední kapitole. Kniha má šokující tajemství a ne jen jedno, je nádherná svým prostředím a láskou, která na vás z ní dolehne až divoké australské přírody. Knihu bych s klidem doporučila pro svou kamarádku, maminku i babičku :)

Adris
23.01.2015 3 z 5

Krásně popsané prostředí ale trochu jsem se nudila. Málo akce na můj vkus.
Moje recenze:

Babouš
18.01.2015 5 z 5

Nádherné prostředí nespoutané australské divočiny s bouřlivými mořskými vlnami, majestátními velrybami a uprostřed toho pár lidí. Autorka umí perfektně vykreslit postavy, kniha je psána velice citlivě a z pohledu různých postav. Nejzajímavější byl kontrast anglického gentlemana Mikea s prostředím ošuntělých a špinavých námořníků.

helenkan
16.01.2015 5 z 5

Dneska mi zrovna přišla,už se těšim až se začtu.:))))