Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

AjkaHynkova
14.02.2019 5 z 5

Krásný příběh. Na konci jsem se neubránila slzám.

kečup60
12.02.2019 3 z 5

Oddechové čtení z prostředí které je mi hodně vzdálené a proto zajímavé

mekkejla
29.01.2019 4 z 5

Je to červená knihovna, ale je to fajn. Člověk někdy potřebuje vypnout. Kulisy australské přírody a moře plného delfínů a velryb byly podle mě skvělé zpestření. Hlavní zápletka byla sice krapet přitažená za vlasy, ale to už tak nějak patří k žánru ????

Yorika
26.01.2019 2 z 5

Pohádka pro romantické ženy.Ano.Je to stále jen červená knihovna i když se tváří jako smysluplná literatura.

Pajina68
21.01.2019 5 z 5

Ze začátku mne kniha nijak moc nezaujala, lodě a moře nejsou zrovna moje záliba. Ale ke konci děj dostal spád a nakonec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla.

jajcak
18.01.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, i když její konec mě napadl už někdy v průběhu. Hezky se čte.

zdenaR
11.01.2019 3 z 5

Příjemný příběh, jako oddechové čtení určitě doporučuji :)))

Amy27
10.01.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Přála jsem si úplně být tam se všemi hlavními hrdiny a navštěvovat velryby.
"asi SPOILER"
Musela jsem ubrat hvězdičku kvůli (pro mě) nesmyslné a snad nemožné zápletce s mladší dcerou.
Ale moc pohodové čtění. :)

emve
09.01.2019 4 z 5

Moc hezký romantický příběh. Je o mladém muži, který probudil k životu sebe i ženu, kterou poznal. O staré ženě, která si dlouho bránila být šťastná, ale nakonec si připustila, že nikdy není pozdě. O mladé statečné dívce, velrybách a delfínech... Román, který pomalu plynul, než jej skrytá zápletka nastartovala prudce vpřed. A hlavně román, který se mi moc líbil. :)

Sajmoonek
03.01.2019 4 z 5

Ach jo, to bylo zase tak krásný... Na to, že rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nebo ho dokonce bavily romány (myslím ty zamilované), tahle autorka si mě nějak dokázala získat a s každou další přečtenou knihou mě opět usvědčuje v tom, že když to někdo umí, tak prostě není co řešit, no. Těším se na další knížky!

Adelix
22.12.2018 5 z 5

Poutavý romantický příběh.

Pavlusa007
14.12.2018 4 z 5

Celkem inteligentni i vtipna cervena knihovna.

Kalima206
12.12.2018 5 z 5

Ta ženská mě zase dostala! Když to tak musím napsat. Na mě trošku pomalejší rozjezd a možná až zbytečně moc hlavních postav, ale jak se to poté rozjelo, tak sem se nemohla od knihy odtrhnout! A ten závěr! Tak ten byl naprosto strhující :D aji slza mi ukápla, prostě fakt mě to dostalo! Určitě doporučuji

Kobinka
29.11.2018 5 z 5

příjemné čtení

lite
19.11.2018

Kniha se mi líbila. Byla pro mě plná zvratů a nečekaného konce. Podle mě patří k jejím lepším knihám.

LaPetja
17.11.2018 3 z 5

Oceňuji pojetí vyprávění příběhu, a to z pohledu jednotlivých postav. Nejvíce jsem si oblíbila rozpustilou Hannah, která na měla zdravý náhled na svět. Do jejího světa a Stříbrné zátoky se z popudu peněz přikradl byznysman Mike, který v Autrálii naštěstí pochopí, že peníze a dlouhonohá blondýna nejsou všechno. I přesto jsem se do prvních pár desítek stran nedokázala vůbec začíst, zlomilo se to až jen díky tomu, že jsem si představila ten svět, ve kterým Hannah žije a potají jí velmi záviděla. Další postavy mne celkem míjeli, bohužel jsem se do nich nevžila a snad mi bylo i jedno, jak to s nimi dopadne.

roman9276
16.11.2018 3 z 5

Prostředí Stříbrný zátoky, delfínů a velryb bylo naprosto kouzelný. Člověk má pocit, že by se tam nejradši nastěhoval do nějaký chajdy a chránil přírodu a velryby, takovej vliv tahle knížka má na mě. Bohužel s postavama už to bylo horší, nejenže samotnej konec je tak brutálně předvídatelnej, že by mě snad šokovalo jen, kdyby to dopadlo jinak, ale největší problém byl s postavama, do kterejch jsem se jaksi nedokázal vcítit a to knize dost ubralo.

pecinka21
29.10.2018 4 z 5

Hůře jsem se začetla ale druhá polovina knihy už byla lepší a konec mě překvapil a takové knihy mám zase ráda, příjemné čtení.

Páájinka
13.10.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha

todilka
10.10.2018 5 z 5

Tušila jsem po přečtení Než jsem tě poznala (i po shlédnutí filmu vyšperkovaného skvělým soundtrackem, padnoucím obsazením a omamným britským přízvukem), že Jojo Moyes a její příběhy se mi budou vždycky líbit. Stříbrná zátoka, moje druhá kniha od ní, nezklamala a ještě mi pásla do čtenářské výzvy :-) Krásný příběh o velrybách, delfínech a moři...nebo je to vlastně ve skutečnosti o něčem úplně jiném? ;-)
*čtenářská výzva 2018: Kniha s tematikou moře