Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1730 1730

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

p.pavlina
03.08.2017 3 z 5

Kniha se mi jako celek líbila a prostředí ve kterém se děj odehrává je pro mě neznámý, ale o to je zajímavější. Jen se mi ze začátku zdál děj takový utahaný a těžkopádný. Ovšem zhruba od poloviny jsem se do toho tak začetla, že jsem nemohla přestat :) Za mě tedy jen to, že tato autorka má i poutavější příběhy.

Barbarella13
22.07.2017 4 z 5

Knížka na odpočinek, člověk by sem tam i slzičku uronil. Na postavě Mika bylo poznat, že knihu napsala žena.

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Na můj vkus příliš mnoho sentimentu, ale knihy Jojo Moyes jsou na sentimentu založené, takže bylo jasné, že zde tomu nebude jinak :-) Příliš mě knížka nezaujala, sem tam jsem se musela přemlouvat, abych pokračovala.

ReziEngli
20.07.2017 5 z 5

Opět skvělý příběh, procítěný ... :) Miluju její knihy!

Marcik7
18.07.2017

první věc, kterou od Moyes čtu, líbí se mi to nakousnuté tajemství, popis přírody i lidských vztahů a jsem zvědavá na její další knihy

lencin
17.07.2017 3 z 5

Nebylo to špatné,ale jiné její knihy mě oslovily víc.

konformita
08.07.2017 3 z 5

Paní Moyes mě zklamala. Ale můžou za to také přemrštěná očekávání po Posledním dopisu a Než jsem tě poznala. Kdybych ty dvě nečetla, dám za 5. Takže kdyby byly ryby.

Devorah
04.07.2017 3 z 5

Pro mě opět jedna z těch slabších knížek do Jojo Moyes. Na ukrácení cesty ve vlaku naprosto ideální, ale dějově poněkud pokulhává. Na dobu dovolených nejspíš ideální, ale hvězdných výšin typu Dívka, jíž jsi tu zanechal opravdu nedosahuje.

Miisulaa
28.06.2017 5 z 5

Já nemám slov, už po druhé mi tahle úžasná spisovatelka vehnala slzy do očí..... Začátek nic moc, ale když jsem se dostala dál, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Misule.sv
28.06.2017 3 z 5

Knihy této autorky mám velice ráda, tato kniha mi ze začátku přišla velice nudná, občas jsem i stránky přeskakovala. Druhá polovina knihy se ,,rozjela,, a už jsem ji přečetla jedním dechem. Přesto byla Stříbrná zátoka asi nejslabší ze všech od Jojo Moyes.

Eloorka
20.06.2017 4 z 5

Kniha začíná jako velká nuda, když přežijeme začátek začne se nám ukazovat zajímavý příběh. Nejvíce mě zaujal na začátku popis krajiny a zvířat. Udivila mě nějaká fakt o nich. V polovině knížky jsem se již přestala nudit a kniha se začala číst jedním dechem. Konec byl překvapující a dojemný. Nevím, jestli bych jí chtěla číst znovu, ale bylo to fajn čtení. Oproti "Než jsem tě poznala" je tato kniha slabší.

Ivona21
18.06.2017

Kniha od výborné spisovatelky.První polovina byla trochu krkolomná, ale potom jsem to četla jedním dechem.Na víkendové čtení určitě doporučuji, ale nesmíte se nechat odradit tím začátkem...:)

pink_ivy
17.06.2017 3 z 5

Pokud mám být zcela upřímná, tak pro mě byla Stříbrná zátoka velkým zklamáním. Dlouho jsem uvažovala, kterou knížku bych si od Jojo měla přečíst jako další a z anotací mě zaujala pouze tato, takže jsem ji dala šanci a bohužel.

Nedokázala jsem se do knížky vůbec vžít, postavám jsem nepřišla na chuť a jejich osudy mi víceméně byly ukradené. Silver Bay mě sice svým způsobem okouzlilo, jenže příběh pro mě nebyl dostatečně zajímavý. Navíc mi nevyhovovalo, že se střídalo několik vypravěčů. Někdy vám do dokáže přiblížit postavy, jenže tady to prostě nějak nefungovalo. Velké tajemství, které nám bylo odtajněno skoro až na konci, nebylo nijak zvlášť překvapující a velký plot twist jsem odhalila dobrých padesát stránek předtím, než se to skutečně stalo.

Jako oddechové čtení je to ale celkem fajn. 3*

katst
16.06.2017 2 z 5

Kniha mi přijde slabší, děj je hodně převídatelný. Ne a ne se správně začíst...
Moyesová má rozhodně lepší knihy.

kudrdlinka
14.06.2017 4 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od autorky četla. Určitě není špatná, čte se dobře - krásné prostředí, zajímavý příběh, tajemství z minulosti, romantika, ale nemůžu říct, že bych se od knihy nemohla odtrhnout, asi až ke konci. Jsem zvědavá na další knihy J. M., jestli budou lepší.

amenufus
06.06.2017 4 z 5

Tedy řeknu Vám, že start knížky byl hodně pozvolný, až jsem si říkala, že mě asi nic nepřekvapí a že bude trochu nuda. Druhá polovina se mnou však docela zamávala a nedala jinak, než dočíst jedním dechem. Takže líbila a moc :)

misicenka
28.05.2017 5 z 5

Další skvost od Jojo :-)

akdar72
19.05.2017 5 z 5

Prostě opět nádhera!!!!!

Acquenta
18.05.2017 5 z 5

Jojo prostě umí...je to opravdu jedna z těch nejlepších spisovatelek, co znám a každá její kniha mě úplně pohltí. V této knize se dokáže vžít jak do role mladé ženy, tak i do muže a také do malé holčičky. Kniha je okouzlující, jsem smutná, že jsem ji dočetla...

Princezna22
13.05.2017 5 z 5

Paaani to byla naprosto nádherná knížka. Prostředí Austrálie, velriby a vše ostatní naprosto nádhera... Příběh je to strašně pěkný,čtivý! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a musela ji prostě kdekoliv,kdykoliv číst ( vše ostatní šlo stranou) ... úplně jsem se přenesla na loďku a vyjela se dívat na velriby. Úžasné. :-)