Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1732 1732

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

romca3001
14.02.2017

Musíš říct, že z počátku mě kniha moc nezaujala. Do čtvrtiny knihy jsem se v podstatě nudila. Ale postupně začala být kniha zajímavější a zajímavější až jsem jí opět propadla a musela jí co nejdříve přečíst :D. Velmi mě zaujal popis úžasné přírody v Austrálii a moc pěkný konec :).

AdaVinculin
09.02.2017 5 z 5

Opět pohlazení na duši od Jojo ;-) Nádherný příběh ,tajemství, nedá Vám to spát dokud nezjistíte co se stalo :-) Za mě tedy opravdu úžasné!!

1sluníčko
08.02.2017 5 z 5

Nádherná,už se těším na další...

J.books
04.02.2017 odpad!

Absolutně nenadchlo, podle mě průměrný román o ničem , ani jsem nemohla dočíst jak mě kniha nebavila :/ Škoda.

lenka70
29.01.2017 5 z 5

překrásný životní příběh.......na břehu moře...

Barbara182
28.01.2017 3 z 5

Čtivá knížka, ale vlastně jen další ženský román, který nezanechá nijak hlubokou stopu. Od Jojo Moyesové jsem toho prostě čekala trošku víc :-( Navíc mi kvůli všem těm tajnostem ohledně minulosti přišlo, že postavy postrádají na plastičnosti, a konec knihy mě jednoduše zklamal, připadal mi nereálně překombinovaný :-(

alka1609
16.01.2017 4 z 5

Začátek knihy nudný, než se překoná určitý počet stránek a pak už to jede. Krásně popisovaná příroda, velryby, delfíni. Pěkná knížka, trošku odlišná od ostatních JM, ale můžu jen doporučit.

aknitramk
14.01.2017 4 z 5

Jojo opět nezklamala. Konec mě opět dostal, vřele doporučuji...

rajen
11.01.2017 3 z 5

Velmi sladká a velmi čtivá. To jsou asi tak hlavní dvě charakteristiky této knihy. Příběh skoro jako z harlequinky, ale opravdu pěkně popsaný. Nic hlubokého bych v něm nehledala. A to mě u této autorky překvapilo. Četla jsem od ní zatím jen Než jsem tě poznala a ta byla o hodně lepší, i když taky tak trochu brnkačka na city. Nicméně psát umí a rozhodně tuto knihu nekritizuji, je to prostě taková klasická romantická oddechovka. Pro ty, co to rádi sladší.

silvie5281
11.01.2017 3 z 5

Tak .. Právě jsem knihu dočetla a ..
Děj je zasazen do nádherné přírody, která spolu s velrybami, zasmušilostí prostředí, přírodními úkazy, jež jsou typické, přesto ukazuji, jak je člověk nicotný a kolikrát si vlastní vinou ještě situaci během těchto ukázů ztěžuje (ano, myslím bludné sítě), vykresluje ideální misto, kam se uchýlí žena s tak tragickou minulostí. V tomhle skládám Jojo hold.
Ambiciózní mladý developer, který spatří krasu tohohle, spokojenost a bezpečnost obyvatel a velryb vymění za peníze - tady už to začíná připomínat příběhy z harlequinek.
Nemám problém s romantikou, ale konec sr mi strašně tahnul. Kdyby byl ukončen o sto stránek rychleji, možná by to nebyla tak za vlasy přiřazena slaďárna, pro mě by však kouzlo neztratila.
Každopádně příběh úžasne napsany a čtivý.

sonča94
04.01.2017 3 z 5

Na začátku knihy asi tak do 80 stránek, jsem se musela přemáhat ať to čtu dál. Kniha mě vůbec nebavila, a ani jsem se nevyznala v postavách. Po těch 80 stranách to začalo být napínavé a dávat smysl. Nakonec jsem se do toho začetla a závěr knihy jsem přímo hltala. Doporučuji vydržet těch ,,pár,, nudných stránek a dočíst do konce :)

Hella
04.01.2017 3 z 5

Na můj neromantický vkus slaďárna jako hrom, ale přesto jsem autorce ochotna přiznat, že psát, a to navíc velmi čtivě, opravdu umí.

Gabetina
01.01.2017 4 z 5

Za mě super! Krásný romantický příběh s krásnými popisy přírody. Bylo to čtivý a bylo to sladký. Od Moyes má první kniha ale ráda se vrhnu i na jeji další díla. Líbilo a doporučuju ))

Alenae
30.12.2016 1 z 5

ani jsem nedočetla...

niknikita
28.12.2016 5 z 5

Ano, takové knihy můžu dnes a denně.A navíc musím ocenit přístup autorky k autentičnosti příběhu ve spojení s životem velkých mořských živočichů. Bylo to dojemné a poučné, přitom bez velkého patosu... a bylo to krásné.

Grety
14.12.2016 4 z 5

Příjemná slaďárna nejen pro dlouhé zimní večery. Už od začátku víte, jak to dopadne ale stejně se Vám to líbí..Okořeněné pěkným popisem Australského pobřeží.

katerina2660
09.12.2016 5 z 5

Včera jsem četla dlouho do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout a MUSELA jsem vědět, jak to dopadne.... Jak píše níže kacenka7206 - ani já ze začátku nebyla úplně z knihy nadšená, trochu mi dělalo problém, že každou kapitolu vypráví jiná osoba ze svého úhlu i když děj stále pokračuje... nicméně když si člověk zvykne, tak ok. Knížka je krásná, určitě doporučuji, finále absolutní bomba, velké zvraty, ale nakonec všechno dobře dopadne..... Je to třetí knížka od této autorky a těším se na další.

kacenka7206
07.12.2016 4 z 5

Ze začátku bylo těžké se přinutit vůbec to číst, ale čím dál jsem byla, tím bylo těší se od toho odlepit. Konec mi zlomil a zase slepil srdce. Velmi citlivá kniha. Doporučuji.

whiolet
29.11.2016 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Autorka nezklamala

petrulkaa
29.11.2016

Velmi pěkné pohodové čtení s pěkným líčením přírody. Moje první kniha od této autorky, už se těším na další.