Střet králů

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359899/stret-kralu-qvp-359899.jpg 4.72934

Píseň ledu a ohně (2.)

A Clash of Kings (1997)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Kniha Střet králů

Mi--LADA

Slabší díl než jednička "Hra o trůny", ale pořád má řadu velice silných momentů. Mohlo by například ubýt těch nikam-nevedoucích dialogů před bitvou, jako například že "sir X napadne z boku nepřátelského sira A", stejně už se v těch stovkách jmen, které mnohdy nemají žádný význam pro příběh, skoro nevyznám. - Naopak mohl být větší prostor například pro Aryu, jejíž osudy jsou dost zajímavé a pěkně plasticky vylíčené. Nebo pro zloduchy Boltonovic nebo tajemného J.H´akara, kteří jsou výraznými postavami oživujícími děj. Některé příběhy mohly být více a emocionálněji rozvedené, jiné jsou nadbytečné, ale pořád se jedná o nadprůměrné dílo, které mě zaujalo a mnohdy si napětím div prsty neukoušu.:) Oproti takřka dokonalé a skvělé jedničce musím dát o hvězdičku méně.

shrek12

První díl byl naprosto skvělý,ale druhý byl podle mého názoru nudný. Těším se na třetí a doufá,že nebude tak nudný

Aniday

jsem v tom až po uši 8)

HalleyM

Druhý díl byl pro mě trochu oříšek, který mi trval dlouho rozlousknout. Na jedné straně jsem v sobě měla nechuť číst dál, protože to bylo táhlé, plné bitev.. Na druhé straně je to stále příběh, který nutně potřebuji dočíst a nedokážu si představit, že bych to tímto dílem měla utnout.
4 hvězdičky dávám, protože rozmanitost a spletitost příběhu je opravdu unikátní a George R. R. Martin je génius.

aalma

Pro mě absolutní jednička.Hned jsem se začetla a dál to šlo samo. Seriál jsem samozřejmě též viděla,tak stále srovnávám. Výborná kniha.

Enny06

Ze začátku jsem se knihou musela prokousávat, ale pak jsem hltala stránku po stránce. Už se těším na třetí díl.

Mabie

Kniha je daleko lepší než byl první díl - není už tak rozvláčná a popisná, se zástupy nejrůznějších šlechtických rodů. Člověk se už trochu zorientoval v té záplavě rodů s jejich erby, jmény, hrady i s množstvím vazeb mezi jednotlivými osobami a buď propadl příběhu a nebo knihu už navždy odloží.
Autor má tak trochu obscesi - jakmile dostatečně přiblíží sympatického hrdinu čtenářům, nechá ho buď zemřít a nebo aspoň pořádně trpět. Pravda je, že postavy jsou vykreslené velice plasticky a věrohodně a že si každý najde své favority a nebo si najde zrůdy, které nenávidí k smrti.
Celkově je to hlavně o sexu a zabíjení :-)

Dominika13

Nejspíše se budu téměř u všech dílů Písně ledu a ohně opakovat, ale u některých knih vás zkrátka nenapadají stále jiná a originální slova chvály. Poklona autorovi, pro mě Panu spisovateli. Neskutečná propracovanost historická, zeměpisná, velké množství postav a v žádném případě na úkor kvality jejich charakteru a tak dále, a tak dále. :-)