Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 617 169

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

Klenotka
28.02.2023 4 z 5

Nízké hodnocení tady mě docela překvapuje. Za mě asi jedna z oblíbených od Darcy. Myslím, že musí hodně kombinovat, aby sérii udržela zajímavou, a paradoxně si myslím, že mužské hrdiny umí psát lépe - jako hlavní postavu.
Ženské postavy mi u ní už dost splývají, jsou si dost podobné, a hlavně všechny mají "typ" muže, který se také pořád opakuje.
Proto mám tuhle knihu od ní ráda. Jsme s Guyem vlastně 99% času, všechno vidíme jeho očima, postupně ho dům pohlcuje, stejně jako sledujeme i docela dobré psychologické důsledky. I jako jeden z mála hrdinů knih od Darcy reaguje normálně na nenormální situaci. Upřímně bych tohle i docela ráda viděla zfilmované, atmosféru to na to má.

Enrikea
27.02.2023 5 z 5

Začátek mi trvalo dlouho než jsem pochopila jistě věci.pak se to ale všechno vysvětlila jsk jsem četla dal.libila se mi i tak.ja bych v takovém domě nezůstala ani minutu.jen mi přišlo zvláštní jak mohl Guy tak silného ducha zabít bez zarikavacu?jenom tak.a nožem...no co už.ale i tak jsem se bala

wlado
15.02.2023 3 z 5

Nič moc. Od Darcy som čítal lepšie knihy. Táto bola moc prekombinovaná

kaka
12.02.2023 3 z 5

Tohle byla moje 7. kniha v pořadí ze série domů a líbila se mi bohužel zatím nejméně. Překombinovaný konec..

evin84
03.02.2023 3 z 5

Kniha se vcelku rozjela a četla se mi dobře. Ke konci mi to už přišlo ale překombinované a ujeté.

jarmila7388
15.01.2023 5 z 5

Kniha přečtená za pár hodin občas jsem vypla čtečku měla jsem strach.Fakt jsem nevěděla co je realita a co naháněcka z Amy.Prozatim druhá nejj kniha.Ale všechny všechny jsou dobré.

Pitbullka
14.01.2023 2 z 5

Začněme plusy, kniha se četla rychle a byla vcelku čtivá. Tím plusy končíme. Mínusy pro mě byly následující. Příběh byl jednoduchý, na můj vkus až moc. Kniha má být horor, no, tak to rozhodně nebyla. A ten konec měl být co? Absolutně nelogické. Celkově v knize bylo pár nesmyslů. Tohle byla třetí kniha ze série o strašidelných domech a zatím se mi ani jedna nelíbila a stále jsem neodhalila, proč má série takový úspěch.

Bediczek
12.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem nepochopil dvě věci:
1. rodina žila s Amy na půdě a nikdy je nenapadlo se tam podívat?
2. co se to sakra stalo na konci? Zabití ducha?

Jinak je to čtivé, občas trochu strašidelné. Taková jednohubka na dovolenou.

PS. Guy má teda fakt koule, já bych tam asi nedal ani jednu noc :-)

knizni.taurus
09.01.2023 3 z 5

Série Strašidelné domy je něco hororového tak akorát pro mě. Malá vsuvka: Posledně jsem se dívala na thriller/horor, přičemž někdo v recenzi psal, že to s hororem nemá nic společného. Já se začala bát už během prvních 20 minut filmu :D. Takže (paradoxně) i když ráda na horory koukám a čtu je, tak si potom nadávám, že to byl blbý nápad. :D

Každopádně zpět k Darcy. Tohle byla moje druhá kniha z této série a nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Ten samotný příběh domu mi přišel zajímavý. Historie předchozí rodiny byla značně creepy. Hodně super byly taky samotné ilustrace (některé mě i potrápily ve snech :D), které skvěle dokreslily danou situaci.

Co mi naopak trochu nesedlo je to, že hlavní postava byla většinu času sama, a tak je tady příliš málo dialogů a děj se tím pádem trochu táhne. Nicméně Guy je sympoš, a tak jsem s ním ten čas trávila ráda :)).

Jo a na konci jsem to vyústění příběhu moc nepochopila, jak se to (nechci prozrazovat co) teda stalo :D, ale to může být třeba jen moje nepozornost.

Jak jsem říkala, u mě je to teprve druhá přečtená kniha této série, a tak jsem zvědavá, jaké budou další díly. Na ty se už těším :).

Carolxc
28.12.2022 3 z 5

Mám za sebou další Darcy Coates a její strašidelné domy. Od autorky jsem věděla, co čekat a to jsem v podstatě dostala. Nerada se opakuji, ale u Darcy to nejde jinak. Ani v předchozích dílech jsem se příliš nebála a zde tomu nebylo jinak.
Strašení ducha není o nic jiné, než jsem četla v předchozích knihách a co vidí v hororových filmech. Ano, asi ve dvou částech jsem byla trochu znechucená, či mi bylo nepříjemně, když jsem si danou scénu přečetla, ale to bylo všechno.
To, ovšem neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Darcy se čte pořád dobře, ovšem pro mě je to oddechová četba. Nic, co by mi nutně utkvělo v paměti.
Ke konci knihy, kdy se nám odhalil duch za mě celý příběh byl těžko uvěřitelný a o to méně jsem se bála.
A ani koncem Darcy nepřekvapí a jede si ve starých kolejí, což mi možná v tomhle případě, ani nevadilo.
Guy byl sympatická postava a oblíbila jsem si ho.

Jsem každopádně zvědavá na další její knihu a ráda si přečtu další hororovou pohádku, jak ráda říkám

GYROTOURBILLON
06.12.2022 4 z 5

Tak jasně, každa kniha nemuže být vždy the best. Závěr trochu zaváněl spíš fantazi, což není můj obor.
Přesto vykreslení atmosféry nebylo špatné.
Určitě dám další knihu DC. Ale ano, chce to trochu pauzu od tohoto tématu.

orinka3
03.12.2022 2 z 5

Tak ono se tam toho tolik nedělo, bylo to pořád dokolečka to samé. Jenom závěr byl zajímavější, ovšem o husí kůži se u mě přesto mluvit nedá. Příjemné čtení pro sychravý večer, jenom by to mohlo mít nějakou zápletku.

gordon13
01.12.2022 4 z 5

Sedmá kniha ze série strašidelných domů mi celkem udělala radost. Bylo to nápaditější a strašidelnější čtení, stále u mě ovšem vede hned první kniha, ta mi přišla skutečně napínavá a děsivá!

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Kniha byla zajímavá, ale některé předchozí se mi líbili více. Začátek knihy byl trochu táhlejší a chvíli mi trvalo než jsem se v příběhu zorientovala. Líbilo se mi vedení příběhu ve dvou časových liniích. Nemůžu příběhu upřít čtivost, ale jelikož už je to několikátý díl strašidelných domů v řadě, tak mám pocit, že se celkově jednotlivé příběhy hodně podobají. Teď od Darcy rozhodně potřebuji pauzu. Je to fajn čtení, ale chce to něčím prokládat.

Luskal
22.11.2022 3 z 5

Za mě slabší z knih od D. Coates. Četla jsem ji docela dlouho, moc jsem si neoblibila hlavního hrdinu, ani mi nepřišlo, ze by na konci přišel nějaký dějových zvrat či odhalení. Konec byl zbytečně zrychlený.

NymphMaeve
16.11.2022 4 z 5

Další z mé milované série Strašidelné domy. Moc jsem se těšila, čím mne Darcy Coates zase překvapí a jaký námět vymyslela. Vyprávění z pohledu může není tak obvyklé a proto jsem ho vítala, i když pak mé spojení s hlavním hrdinou není takové, jako u žen. Docela rychle se začalo projevovat, co je v Rookwardu skryté a postupné poodkrývání detailů spolu s útržky minulosti působilo úžasně. Opět se mi od příběhu nedařilo odtrhnout a kdyby to šlo, přečtu knihu na jeden zátah. Autorka je mistrem v poutavém vyprávění a vytváření atmosféry strašidelných domů. Knihu jsem si užila, ale nedám plný počet, protože v sérii byly díly, co se mi líbily více. Větší rozsah by mi udělal taky radost, jinak ale skvělý prožitek i závěr.

Duchoslp
16.11.2022 3 z 5

Za sebe musím říct, že tohle byla nejhorší knížka z celé série. Možná mi úplně nesedla postava Guye, ale nemohla jsem se začíst. Tak snad ta příští bude lepší

Slepýš24
12.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Strašení v Rookwardu je druhou knihou, kterou jsem od autorky četla. Bohužel ale musím konstatovat, že zatímco Duch domu Ashburnů se mi poměrně líbil, tato kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Našla se zde totiž celá řada nápadů, prvků, které mi připadaly zajímavé, ale v něčem mě zároveň zklamaly.

Kniha se čte rychle, a to zejména díky krátkým kapitolám, které obvykle končí v tu nejvypjatější chvíli. To s sebou ale přináší i první problémy. Zaprvé kapitoly na sebe často přesně navazují, takže pokud člověk nečte vyloženě "na jeden zátah", musí se občas vrátit v textu, aby se zorientoval, co se děje (to je ale spíš problém čtenáře než autora :)). Zadruhé některé kapitoly sice končí zajímavým zvratem, ale nakonec se z toho obvykle vyklube nějaká banalita. Je to jenom laciný trik, jak navnadit čtenáře, aby četl dál. A to mě docela mrzí...

Neslavná je i psychologie postav. Jediným charakteristickým rysem hlavního hrdiny jsou záchvaty vzteku. Sice mě těší, že na konci tato neobvyklá vlastnost (porucha) sehrála tak důležitou roli a obhájila si tím svůj význam v knize, ale jinak? Takhle plochou postavu (a ještě ke všemu hlavní) jsem dlouho neviděla...

SPOILER
Hororu moc nepomohly ani díry v logice. Nápad a zápletka mě sice bavily, ale nějak jsem asi minula tu pasáž, v níž Guy zjistil, že má dceru. Věděl, že má dítě, ale neměl odvahu se na ně podívat, takže netušil, zda je to holčička nebo chlapeček. Také mi připadalo poněkud zvláštní, že o své matce uvažuje jako o Heather, i když ji tak neoslovuje (když s ní mluví). Rovněž mě zaráží, proč nikde nepadla ani věta o tom, že by někdo (např. rodina, přátelé, policie) hledal Tiff - vždyť se ztratila!
SPOILER

Knize nenapomáhají ani stále stejné motivy s předchozími romány, ani prapodivné slovní obraty (tady je ale na vině spíš překladatel).

Nicméně jako hororová oddechovka (asi ideálně pro mladší čtenáře) Strašení z Rookwardu bohatě postačí.

Šebestová3
10.11.2022 4 z 5

Tohle mi přišlo jako jedna z těch lepších, z celé série Strašidelných domů. Minimálně mě teda dokázala dost zaujmout oproti některým předchozím.

IreneP
03.11.2022 4 z 5

Tentokrát mě Darcy mile překvapila a potěšila tím, že je vypravěčem muž a také tím, jak si Amy zahrávala s jeho myslí. Párkrát mě nachytala, a proto řadím Rookward k těm lepším. Co mi vadí, to jsou příliš sladké konce. Jinak mi tedy postava Guye byla docela nesympatická, ale to nebránilo tomu, abych se v noci hezky zlehka bála. Ano, jsou to knížky spíš pro náctileté, ale pro duševní odpočinek jako dělané.