Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1152 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

NicaCola
12.04.2022 4 z 5

...a mně se to zase líbilo!

Jessybelle
03.04.2022 3 z 5

Knize nelze upřít čtivost. Je to taková jednohubka, ale mezi horory bych ji tedy rozhodně nezařadila. Tohle by asi zvládli i náctiletí.

knihomolka27
01.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Ohledně knížky mám své pochybnosti...ale proč začínat tak skepticky?
Můj druhý prokletý dům od Darcy Coates..hodně lidí píše, že se Darcy zlepšuje s každou novou knihou, v tom případě se upřímně trochu obávám, těch prvních dílů, jelikož tohle je asi čtvrtý díl a pořád...je to takový...no popsat to je trochu složitější.

Jde o to, že Darcy umí naštěstí psát čtivě...což jí v mnoha ohledech tak trochu zachranuje pozadí...taky umí vytvořit zajímavé a strašidelné scény. Nemělo by to být přeci jen, ale normální...že autorka gotických románů píše strašidelné scény...takže ani nevím proč vlastně Darcy zrovna za tohle chválím. Každopádně Darcy vychází psát celkem atmosferické scény, bohužel jich podle mě není tolik, kolik by být mohlo. Navíc se mi zdá, že knihy mají takovou jakože nebezpečně sestupnou tendenci...vždycky ten začátek je takovej lehkej a příjemnej nadprůměr...a potom k tomu konci se to začne zhoršovat, až to začne být trochu divné. Prostě to není ta tečka na konec, kterou by si kniha zasloužila. A to se stalo jak s Carrow tak tady, a tady mě ten konec mrzel ještě víc.

....
Vadí mi, že Darcy nebyla trochu odvážnější, že se víc neodvázala a nedala příběhu větší jiskru a propracovanost. Kniha sice i tak celkem funguje, ale nemáte moc důvodů proč si jí přečíst znovu nebo si jí dlouho pamatovat. Komornost...klidně, žádný problém...ale ten příběh mi přišel prostě nedodělaný, nedůsledný. Opět to chvílemi působilo odfláknutě, nelogicky....například proč se Tara nezeptala někoho z vesnice, jestli jí nepůjčí telefon, když viděla, že je budka rozbitá, to s jejich matkou ..jak se najednou uzdravila, bylo taky strašně rychlý, postavy nedostatečně propracované...ne že by nebyli zajímavé, nebo sympatické. Ale nevyužívají ten potenciál, který by mohli mít...což je vlastně problém celé téhle knížky. A je znatelný zatím u knih Darcy asi nejvíc. Všechno v této knize by si zasloužilo větší pozornost...a mohla by to být vážně dobrá kniha. Nic tam nebylo vyštaveno na maximum...ani to hlavní téma rodiny....to jako mám vážně věřit, že všichni z rodiny Folcroftů takhle tajuplně zemřeli a nikdo to tam moc neřeší. O mrazení v zádech se nejvíc starala May, sem tam Peter a ten konec s rodinou....ale propána, co měli jako znamenat ty duchové. Chudáci mít prostoru, tam snad ani dostat nemohli.

Kniha si nezaslouží razítko nějaké extra podařené duchařiny...ale jako taková odlehčenější jednohubka je dost fajn, a i když mrzí ten nevyužitý potenciál..tak to pořád nějak drží pohromadě. Kdyby bylo v tomto žánru víc knih, asi bych byla kritičtější...ale vážím si toho, že ještě pořád někdo píše duchařiny...a Darcy je taková jistota.

marti7729
31.03.2022 4 z 5

Takova lehci ducharina. Me osobne se kniha moc libila. Libi se mi styl psani Darcy, jeji knihy jsou uzasne ctive a clovek je prelouska fakt hrave. Ac to nebylo buhvi jak strasidelne, za me skvele napsane dilo. Autorka ma velky talent na popis scenerii. Vzdy se k ni budu rada vracet.

orangerose
28.03.2022 5 z 5

Pěkně akční knížka, super strašidelná, uz se těším na 4 díl :)

kulakvata
26.03.2022 odpad!

Tento díl duchařské série je naprostá ztráta času.

GYROTOURBILLON
24.03.2022 4 z 5

Ale jo, moje třetí kniha od DC. Jasně, první dva díly byly určitě silnější ( obzvlášť druhý díl mně sedl ) , ale tajemno zde bylo taky.
Přeslazený vztah babičky k dětem trochu odboural jakékoliv duchařské napětí, ale knize to na čtivosti neubralo.
Jdu na čtvrtý díl.

Sigurd_Lesandi
16.03.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů byli moje první setkání s Darcy Coates a už vím, že byla chyba její knihy tak dlouho odkládat.
Jako první musím říct, že kniha je moc dobře napsaná. Většinou mi chvilku trvá, než se do příběhu začtu, ale tady mě styl autorčina psaní chytl a už nepustil. Dokázal jsem tak celý příběh přečíst jedním dechem.
Postavy měly charakter, byly uvěřitelné a procházeli si celou dobu vývojem. Krásně zapadli do celého příběhu. Vyhly se klasickým hororovým nelogičnostem a z rozumu taky něco málo pobrali.
V principu se nejedná o nic nového. Kniha ovšem poslouží jako perfektní oddechovka. Nehraje si na nic velikého a jde vidět, že autorka píše hlavně proto, že ji to baví, což na celé knize bylo znát.
Konec byl nečekaný. Párkrát už jsem podobný nápad četl, ale zpracování tu bylo originální díky čemuž mě vůbec nezklamal.
Pokud hledáte něco jen tak na odlehčení v tomto nepříjemném čase, tak vám autorčinu knihu mohu vřele doporučit. Těším se na její další příběhy.

Twinny
15.03.2022 2 z 5

Tohle nebyl horor, ale spíš pohádka pro větší děti. Docela mě to bavilo, autorka píše velmi čtivě. Bohužel jde o zapomenutelný příběh.

Michelle.Bee76
10.03.2022 2 z 5

Děti mají matku v nemocnici a po dobu její hospitalizace se o ně mají postarat příbuzní - babička a dědeček. Ale všechno je nakonec jinak.. Zatím nejslabší z knih od spisovatelky, ale i přesto se to parádně četlo a zatáhlo do děje. Knížka a děj mi přišlo spíš jako napínavý příběh pro mládež 12+. Ale opět autorka nezklamala co se týká detailních popisů okolí a scén. Děj mě vtáhl, vcucnul, někdy jsem měla chuť hlavní hrdinku "proplesknout" a nevěřícně jsem kroutila hlavou nad některými jejími stupidními postupy, ale tak dobře, no. :-) Odpuštěno. :-D

hledaseniki
07.03.2022 3 z 5

Darcy Coates je poměrně známá autorka, u nás jí vychází jedna kniha za druhou a proslavila se sérií Strašidelných domů. Do téhle série přesně spadá kniha Duchové rodiny Folcroftů. Autorka nám servíruje nový příběh, jehož hlavními postavami jsou sourozenci, kterým nezbývá než se přestěhovat ke svým prarodičům, které nikdy neviděli.
Autorka celkem tradičně vypráví tento příběh, kde postupně odhaluje tajemství domu a rodiny samotné, pokud jste četli alespoň jednu z autorčiných knih tak víte, že ta šablona je víceméně pořád stejná, což je škoda, protože rozhodně psát umí, kapitoly odsýpají, je to svižné, ale prostě stále tomu něco chybí, něco co čtenáře posadí na zadek. Přesto, že se její příběhy čtou velmi lehce a rozhodně má jako autorka co nabídnout, tak by z té šablony chtělo vystoupit a nedělat pořád dokola tu stejnou chybu a tou je předvídatelnost samotného příběhu.
Přesto všechno její knihy ráda čtu a doufám, že se mé tužby jednou naplní a autorka překvapí.

Jancas.s
07.03.2022 4 z 5

Taková příjemná mrazivá duchařinka, kterou jsem "zhltla" za dva večery. Nedávám plný počet, protože mám raději příběhy opředeny více spletitým tajemstvím a tajemno vyjádřeno spíše v náznacích, zatímco v téhle knize se to duchy jen hemžilo...a hlavní postava to nakonec brala stylem "uf, byl to naštěstí jen duch" :D

ka.dudk
27.02.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka jako zatím všechny knihy ze série strašidelných domů od Darcy, které jsem četla (tahle je moje čtvrtá) :-).
Těším se na další :-)

aktijnov
26.02.2022 3 z 5

Taková "rychlovka" na šedivé a uplakané sobotní odpoledne. Kniha nenadchla, ale ani neznechutila.

Amethyste
13.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Příběh se čte jedním dechem a je napínavý od začátku až do konce.

VMJoze
08.02.2022 5 z 5

Wow tak tohle bylo super!! Přečteno jedním dechem. Skvělé postavy, charaktery, prostředí a naprosto perfektní rozuzlení děje, po dlouhé době velká spokojenost. Nechápu nízká hodnocení, asi se to moc srovnává s ostatními knihami od Darcy, ale já tomuhle tleskám!!

Fallenyard
03.02.2022 5 z 5

Tohle se mi líbilo hned po Ashbournech asi nejvíc. Opravdu pecka! U některých pasáží mě vyloženě zamrazilo. Opět jiný pohled na to, co je skutečně děsivé - jestli duchové nebo lidé a jejich motivace.

marrie5227
03.02.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů jsou mým druhým setkáním s Darcy Coates a stejně jako u toho prvního, nezklamala. Příjemná duchařina, která člověka pohltí hned po několika stránkách a vyústí v zajímavý a, rozhodně pro mě, nečekaný závěr.
Jsem člověk, který se rád bojí, ale zároveň to nesmí přehánět, protože z toho pak nespí! Naštěstí se téma knih této autorky nese v poklidném a děsivém duchu, kdy jsem konec četla na jeden nádech.
Pro mne určitě zajímavější než Fantom z Blackwoodu, ale těším se na další díly této série, i těch dalších. Darcy Coates se díky těchto mých útěků od romantiky a fantasy stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

Ketrin.TR
01.02.2022 4 z 5

Tenhle příběh už trošku ztratil na strašidelnosti, ne však na kvalitě. Darcy Coates umí prostě krásně vyprávět, děj nabere okamžitě na tempu a perfektně vás do sebe vcucne. Jediné co mi v této knížce chybělo, byl popis domu, tak jak to prostě umí jen ona. Nějak jsem si tentokrát vůbec nedokázala představit kde se to vlastně odehrává, a možná i to přispělo na ztrátě tajemna. Díky dětským hlavním hrdinům jsem spíš měla pocit jak když jsem se vrátila do časů Správné pětky, i tak mě ale příběh moc bavil.

Nikusha
27.01.2022 5 z 5

Zase mě to moc bavilo. Jednoduché, krátké, ale dobře promyšlené, poutavé. Tahle duchařská série je fajn.