Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1155 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Drahuska12
07.12.2021 3 z 5

Pro mě osobně asi nejslabší kniha od Darcy, kterou jsem četla. Kdyby mi bylo třeba 13-15 let byla bych šíleně nadšená, ale to se bohužel nestalo. Každopádně ať nejsem jen kritická, fajn oddechovka, která Vám pomůže vypnout hlavu od každodenních problémů :-))

Ookmalej
05.12.2021 2 z 5

No necekala jsem buhvi co. Klasicka oddechovka. Ze zacatku to bylo fakt dobry, ale pak autorka zacala delat v popisu deje logicke chyby. Ke konci uz vubec nebrala v potaz casovou osu. Proste bylo odpoledne a najednou sup, tma jako v pytli, asi pulnoc, jako by ty hodiny mezi tim nekdo sezral. Hodne mi to zkazilo dojem. A psani ducharskych knih je taky o detailech...

kackahracka
29.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Kruci, Darcy, kdybych na tebe narazila v pubertě, asi bych na tebe nedala dopustit. Jenže teď už jsem ve věku, kdy vyžaduju duchaplnou literaturu, a fakt tím nemyslím to, že v ní maj figurovat duchové. Já teda věděla, že si je neodpustíš, už jsem s tebou měla tu čest a finále plné kostlivců a zombíků dost ponížilo mé hodnocení jedné z tvých knížek (vidíš tu bídu-ani si nepamatuju, které-všechny se jmenují podobně). A ano, přiznávám, varuješ nás přímo v samotném titulu, takže ne, že by byla chyba úplně na tvé straně. Věděla jsem, do čeho jdu a byla jsem připravená na další odvar z ponožek. Staré sídlo, podivné jevy, duchařská vyvražďovačka. Musím ovšem říct, že první dvě třetiny se ti vážně, vážně povedly. Okamžitě se mi vybavil film "The Visit", dokonce jsem si myslela, že se shodnete i v samotné pointě. Dvě dospívající děti jsou bez rodičů poslány k příbuzným, které nikdy neviděly. Jen co se ubytují, začne jim být jasné, že je v domě něco špatně. The Visit bylo mrazivé a děsivé hlavně tím, jak bylo reálné. Kdežto tví duchové byli zkrátka a prostě opravdu jen duchové...Atmosféra geniální, opravdu jsem se bála a po zhasnutí mi doslova naskákala husí kůže. Přímo jsem stála uprostřed scény, kdy laskavá babička ukazuje dětem skrytý bunkr u lesa a vybízí je, aby se šly podívat dovnitř. Cinká klíčema a nesmlouvavě čeká. Ten pocit holky na prahu dospělosti, která se bojí neposlechnout a současně chápe tu svíravě jednoduchou a ochromující moc. Je odříznutá od světa a snaží se racionálně přemýšlet, dokonalý psychothriller. Jenže-to pracně budované napětí se zhroutí poté, kdy se objeví skuteční duchové. Jo, žijou tu s námi, podotkne chrabrá důchodkyně a celá skvostná atmosféra jde do kytek. Strmý sešup z pěti hvězdiček na nulu. Neodpustím si to a pro představu sdílím jednu z vrcholných scén:
................
"Kyle, vzbuď se!"
Trhl sebou, ale pomalými, odevzdanými kroky se dál blížil ke konci mola. Z jezera se vymrštila dlouhá šedivá ruka a prsty šátrala po chlapci, jako by mu nabízela, že mu pomůže do vody. Natáhl ruku k paži, ze které crčela voda, a zářící oči se zablyštěly ještě jasněji.
Tara jej chytila za rameno zrovna v okamžiku, kdy už začínal přepadat dopředu. Strhla ho zpátky. Oba tvrdě dopadli na dřevěná prkna a Taře pohmožděným bokem projela ostrá bolest. Ani nešpitla a přetočila se na kolena, aby viděla na konec mola.
Oči utopené dívky se sevřely do úzkých škvírek, pomalu stáhla nataženou ruku a ponořila se zpět do hlubin jezera.
......

Dávám tři hvězdy a víc se o tom radši nebudeme bavit, ano?

andrea7459
17.11.2021 4 z 5

Tato kniha je čtvrtá ,co jsem četla od Coates, a zdá se mi nejslabší, četla se dobře, o tom žádná, ale prostě u těch předchozích knížek jsem se o trošku víc bála. Takže 4 hvězdičky.

Aknel26
16.11.2021 2 z 5

Kdysi jsem četla první dva díly z této série, a když jsem v knihovně viděla tento, říkala jsem si, že dám autorce další šanci. Brzy mi ale došlo, že nejsem cílová skupina.
Nepatřím totiž mezi náctileté (už dlouho ne, bohužel). Hlavními postavami byly dvě děti - 15letá Tara a 12letý Kyle - a celý příběh vlastně nejvíc ocení jejich vrstevníci. Už jen začátek ve mně vyvolal pochybnosti - copak by si někdo tak snadno nechal vzít mobil? V dnešní době? Mobil, to není jen signál na volání a internet, máme na něm hry, fotky, staré zprávy, které si můžeme přečíst pro povzbuzení. A podobných záseků bylo... zkrátka nemálo. Nicméně čtivost a napětí nelze upřít.
V 90. letech vycházely pro hororu chtivé teenagery knihy (spíš sešitky) z edice Stopy hrůzy. I v nich byli hlavními hrdiny školáci a musím říct, že taková Posedlá nebo Neznámá v zrcadle byly propracovanější a děsivější.

Karolina90
13.11.2021 3 z 5

Nerada hodnotím knihy od Darcy, protože jsou tak specifické svým žánrem. Já mám duchařiny ráda a tyto knihy beru jako oddechové čtení, když potřebuji změnu. Kdo nemá rád nadpřirozeno, kdo se nerad bojí, a kdo řeší každý detail, který nemusí dávat smysl, tak ať Darcy nečte. Nikdo jí ale nemůže upřít, že všechny její knihy jsou čtivé a poutavě psané. Folcrofty jsem začala dnes dopoledne a i s přestávkami jsem je už odpoledne měla dočtené.

terryaknihy
09.11.2021 4 z 5

Líbilo se mi, že postupně se děly věci, které přestávaly dávat smysl. Všechno působí zcela idylicky - hodná a laskavá babička May, která vám každé ráno připraví k snídani hostinu a dědeček Peter, který tráví většinu svého času na zahradě. Děti jsou doslova hozeny do jámy lvové, protože o svých prarodičích nic nevěděli, ale zároveň nemají na vybranou, protože nikoho jiného nemají. Bylo zajímavé sledovat, jak jednou pochybuje Tara, pak zas Kyle a vždy se snažili najít nějaké logické vysvětlení. Jenže, co když neexistuje?
Po dlouhé době se mi překvapivě i líbil konec, kdy se vše vybarvilo a mělo to spád. Veškerá propletená minulost rodiny Folcroftových se mi líbila a klobouk dolů. Lehce napínavý příběh, který si rozhodně ještě někdy přečtu.

Renatecka
07.11.2021 3 z 5

Rychle odsýpající hororová pohádka spíše pro náctileté. (Dětští hrdinové se na konci chovali, jako kdyby to zažívali každý týden :-D ) Ale jo, ze všech předešlých knih, které jsem od D. Coates četla se mi tato líbila asi nejvíc.

Pavlína2019
05.11.2021 5 z 5

Knihy tohoto typu nečtu, tato autorka je ale výjimkou - její styl psaní se mi velmi líbí, nápady také, příjemné rychlé čtení, jsem spokojena, těším se na další knihu a doporučuji!

Meliška753
30.10.2021 2 z 5

Keďže sa blíži Halloween chcelo to prečítať niečo iné...

Kým je mama Tary a Kyle v kóme v nemocnici súrodenci idú bývať k prarodičom..Zo začiatku sa im javia ako veľmi milý... Starajú sa o nich. Ale v dome sa dejú čudné veci a ich prarodičia ukrývajú desivé tajomstvá...

Darcy píše zaujímavo a spočiatku sa mi to zdalo ako nejaký Fantasy román...ku koncu knihy som už tušila o čo ide... Áno už podľa názvu ide o duchárinu... a statočnosť dvoch súrodencov... Veríte v duchov? Ak áno presvedčíte sa , že duchovia občas vedia byť nápomocný...

Ale v tom dome by som nestrávila ani minútu.. Poďme sa príjemne báť...

ladyxx
30.10.2021 3 z 5

Čtivé, ale zázraky se nekonají. Ze série strašidelných domů (přesněji prvních 4 z nich) je tato kniha nejméně děsivá. Jazyk je zde jednoduchý a příběh je napsaný takovým stylem, díky kterému i původně zamýšlená děsivá událost vyznívá pohodově. Dětští hrdinové jsou sympatičtí, ale i díky tomu se dá očekávat, že všechno nakonec dobře dopadne.

Lucciella_L
28.10.2021 5 z 5

Oproti předchozím knihám (Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla C.M. a Přízraky domu C.), byla tato kniha "čajíčkem".
Zábava na dva večery, vhodná spíš pro mladší čtenáře.
Děj je z pohledu dětí, takže strachu a děsu zde mnoho není, zápletka nenáročná, přesto tvořila rovnoměrný průběh.

saryk93
23.10.2021 4 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Četla jsem od autorky již Craven Manor, ale tenhle díl mě bavil víc. Ač jsem původně trochu čekala, že se bude jednat o knižní "kopírku " příběhu z filmu "The Visit", podobnosti tam sice patrné byly, ale od první strany mě kniha bavila, četla se skvěle a musela jsem si ji šetřit, abych ji neměla přečtenou během jednoho večera. Za zmínku opět stojí krásné přebaly knih. Těším se na další díl :)

Andynka
19.10.2021 3 z 5

Přečteno za jeden den.
Trochu přitažené za vlasy, ale i tak jsem se docela bavila. Začetla jsem se a nemohla přestat, protože mě zajímalo, co chtějí duchové rodiny Folcroftů po své živé rodině. A v čem je ten háček.
Ale na to, že zde měly hlavní roly děti, tak to nebylo tak strašidelné, jak bych čekala.
Ale jinak další fajn oddechová hororovina. :)

Shaxx
11.10.2021 2 z 5

Taková jednohubková záležitost na jeden večer. Já vím, jsem rozmazlená Kingem, ale stejně jsem čekala něco víc. Promrhaný potenciál, v rukou někoho jiného a s větším obsahem by to mohl být super námět. Ale takhle...Reakce dětí jsou úplně mimo, nějaké strašidelné prvky se nekonají. Zjevení nějaké duchařské entity je popsáno zhruba stejně, jako když na scénu přijde do pokoje kočka. Žádný level děsivosti, možná jen snaha určitou částí šokovat, ale i ta snaha se ztrácí v tom, jak špatný je zbytek...
Možná bych i dala tři hvězdy, ale dávám dvě proto, že mě štve ten potenciál, co to mělo a jak s ním bylo naloženo.

Nevr
06.10.2021 5 z 5

Určitě by si víc věcí zasloužilo trochu rozebrat, ale kniha se mi líbila

-markéta-
06.10.2021 3 z 5

Kniha na jedno odpoledne, od které nemůžete nic moc čekat. Od autorky jsem četla první knihu a byla taková nijaká. Tuto bych nečetla, kdybych ji neměla ve výzvě. Kniha byla stavěná na stejně jednoduchém příběhu a stejně jednoduché češtině.
Četla se sama, když přeskakujete řádky, tak se také nic nestane, protože se v knize vlastně nic moc neděje. Strašidelné? Ani trochu.
Nebyla to katastrofa, takže za mě průměr, lehce podprůměr, ale zase tak strašné, abych dala 2 hvězdičky to nebylo.
Od autorky další knihy číst pravděpodobně nebudu.

Katuska88
05.10.2021 4 z 5

Za mne příjemná oddychovka, má to být sice "děsivá" kniha, ale mne se četla příjemně. Asi mi zrovna sedla do noty.

vera4669
04.10.2021 3 z 5

Kniha se čte svižně, taková oddechovka, člověk od toho nesmí moc čekat a určitě na tom není ani nic strašidelného, pro mě průměr

Kimmy69
04.10.2021 5 z 5

Moc pěkné, konec knihy mě překvapil, dostatečně napínavý příběh s nečekaným rozuzlením