Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1152 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

p.pavlina
28.04.2023 3 z 5

Kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Je to celkem nudný příběh, který je formátovaný a psaný tak, že ho člověk velmi rychle přečte.

tomas0851
23.04.2023 3 z 5

Darcy Coates - Duchové rodiny Folcroftů

Ale tak jo, dalo se to...

Moje první kniha zde vychvalované autorky Darcy Coates. Není to úplně můj šálek čaje, ale když jsem objevil tuto skupinu, hodně tu jela, tak jsem si ji chtěl vyzkoušet.

Duchové rodiny Folcroftů jsou o dětech, 15ti leté Taře a jejím mladším bratrovi Kylovi a jejich "dobrodružství " u prarodičů.
Po nehodě jejich matky, která leží v kómatu v nemocnici, se dostanou k prarodičům, May a Petrovi, se kterými se nikdy neviděli. Tito bydlí ve starém domě daleko za městem. May i Peter jsou na děti neskutečně hodní. Až mrazivě hodní. Na jednu stranu se snaží, aby se u nich dětem líbilo, na druhou stranu děti cítí, jak je postupně izolují od okolního světa.
Dětem to přijde podezřelé a když zjistí, že dům s nimi obývají i duchové, snaží se zjistit víc....

Čte se poměrně lehce, i když mi vadilo, že v každé větě jsou neustále zmiňovaný postavy. May to, Peter ono a tak.. Pro mne zvláštní. Jako že by to byl horor, to snad ani ne. Trošku mrazivé to je , ale předvídatelné.

Knihu ani autorku nezatracuji, ale pro mne tak 3/5.
Kdo má rád lehké čtení, lehké mrazení, přijde si na své.

LintuShelly
04.03.2023 1 z 5

(SPOILER) Autorka usadila do hlavních postav děti - sourozence,kteří přijíždí po nehodě matky za prarodiči. Začátek se zdá být sladký, ale postupem příběhu se člověk cítí zmatený a přemýšlí "Třeba je ta babča fakt hodná? Nebo ne?" Každý čtenář si v hlavě kreslí různé možnosti jak bude děj pokračovat. May mi přišla rodinou doslova posedlá a to až nezdravě. Peter mi přišel, že do příběhu moc "nemluvil", takový tichý člen domácnosti. Autorka překvapila historii rodiny a příběhem o rodičích jejich matky. Zajímavě promíchala karty osudu Folcroftových. V určitých momentech mi přišlo že Kyle je věkově mladší než sama Darcy napsala. Slabší duchařina, ale pro pohodové čtení je fajn.

Pog
26.02.2023 2 z 5

Další díl strašidelných domů, který má naprosto právem nízké hodnocení. Působilo to na mě dojmem, že autorka zjistila, že jí psaní tohoto typu knih vcelku jde, tak chtěla rychle vyplivnout další. Některé věci zůstaly nedovysvětlené a nedotažené do konce. Naštěstí se v tomhle díle autorka vyvarovala směšného happyendu, skončilo to sice dobře, ale nebylo to nic podobně hloupého jako u předchozích částí. Na určitých místech autorka opět dokázala překvapit, když hlavní postava odkrývala děsivé tajemství svých prarodičů, ale to je bohužel všechno.

Pert
22.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, napínavá a konec nečekaný, zvláště ty hromádky. Jen mi přijde trochu zvláštní, že na konci mohly děti klidně bydlet doma jen tak, bez nikoho dospělého.

Enrikea
11.02.2023 2 z 5

Knížka pekne podána ale skoro až ke konci se objevila pravda.i tak jsem ji hltala.jen mě zaráží jak děti spíše Tara .jak byla odvážná.ja vidět ducha tak pustím i dusi....

tetanurae
02.02.2023 4 z 5

Darcy Coates je specialista na barabizny. Barabizny a duchy. Prostě holka jako lusk️.
Duchové rodiny Folcroftů jsou třetí knihou z poměrně obsáhlé série samostatných příběhů o strašidelných domech a nyní si tu čeládku trochu rozebereme.
Tara a Kyle přijíždějí k babičce a dědovi na jejich horské sídlo, jelikož maminku mají v nemocnici a známá, která je měla opatrovat, se domnívá, že u prarodičů bude dětem lépe.
May a Peter Folcroftovi vypadají mile, spořádaně a staromilsky. O sourozence je dobře pečováno, ovšem s každým dnem objevují nová a nová tajemství. Hroby v okolí, tajemné jezero, duchy na fotografiích... A ke všemu i May s Peterem začínají působit pofidérně.
Darcy se poprvé pokusila předložit storku s dětmi a tím se více než nápadně přiblížila klasickým Stopám hrůzy či Husí kůži. Chování dětí se však nijak neliší od jednání dospělých v jiných Darcyiných knížkách a místy pro změnu chlapec působí mnohem menší, než jaký věk mu autorka přisoudila. Zápletka je sice špatně odhalitelná, ale rozuzlení přichází poměrně ledabyle a není zdaleka tak dechberoucí, jak by čtenář čekal.
Atmosféra je zde slabší než u jiných Darcyiných knih, nicméně i tak je hutná a krásně nostalgická. Právě ta tvoří páteř úspěchu této série a v kombinaci s úžasně čtivou stylistikou vytváří pozoruhodná dílka, která si zamilujete coby lehce mrazivé hororové pohádky.
Celkové hodnocení 80% -hluback-

Knihochod
14.01.2023 2 z 5

Táto kniha od autorky bola za mňa zatiaľ najslabšou knižkou z celej série Strašidelných domov, pretože som sa ho nebála čítať po zotmení.

Nie je to však tým, že by sa snáď štýl písania autorky nejako zmenil - to vôbec nie. Avšak dej a celková zápletka mi prišli ako vystrihnuté z nejakej paródie na duchárske príbehy. A to ma po prečítaní prvých troch častí vcelku zarmútilo.

Zo začiatku som sa začítala vcelku rýchlo, pretože, ako pravidelne píšem, štýl písania je za mňa jeden z tých lepších, ktorý mne veľmi vyhovuje. Objavilo sa aj pár záhadných momentov, nechýbali ani duchovia ALE vôbec neboli postychtiví a krvelační, čomu už som ja asi odvykla.

Postavy, oproti predchádzajúcej časti, boli také akési plytké. Starý "manželský pár" mi bol od samého začiatku nesympatický a všetko okolo nich som viac-menej odhadla správne. A čo sa hlavnej hrdinky týka, na tak mladé dievča mi pripadala až priveľmi bystrá a nebojácna, čo už aj na mňa pôsobilo nereálne.

Každopádne, keďže táto knižka je súčasťou série, tak si myslím, že by ste si ju určite mali taktiež prečítať a utvoriť si na ňu svoj vlastný názor. Ten je v konečnom dôsledku najdôležitejší.

Carolxc
28.12.2022 2 z 5

S Darcy jsem již tu čest měla. Její dvě knížky Duch domu Ashburnů a Tajemství sídla Craven Manor mám již za sebou.
A stejně jako u dvou zmíněných knih, ani tady mě autorka nedokázala vyděsit a nedostavil se, ani pocit znepokojení. Je to příjemné oddechové čtení a za mě hororová pohádka.
Knize by podle mě slušelo více stránek a trochu delší budování strašidelné atmosféry. Odhalení duchů přišlo až příliš brzy.
Už před polovinou knihy jsem měla jasno v tom, kdo je tam špatný a čekala jen na konečné rozuzlení.
K postavám jsem nenašla žádný vztah a jak rychle kniha skončila, tak i tak rychle je vymažu ze své paměti.

Za mě příjemná četba, ke které se vracet už nebudu, ale jsem ráda, že jsem si to mohla přečíst a rozhodně toho nelituji. Někoho knihy od Darcy děsí, mě rozhodně ne. Sto lidí, sto chutí a tohle je zcela můj subjektivní názor.

Alexus035
23.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Co bych napsal. Po přečtení všech recenzí jsem se celkem bál že to nebude nic extra, no mýlil jsem se. Není to úplná duchařina, spíš jsem měl od půlky knihy pocit jako kdybych četl nějaký příběh o hře Granny. Bylo to od Darcy trochu něco jiného, ale kvalita stále stejná. Líbilo se mi jak ve mě Darcy dokázala každou chvíli měnit pocity. Jsou ti prarodiče opravdu vrazi? Nebo nejsou a je to jen shoda náhod?

mirek93
29.11.2022 3 z 5

Trochu mě překvapuje poměrně nízké hodnocení knihy, vzhledem němu jsem uvažoval, že si ani knihu nepořídím a teď vím, že bych udělal chybu.
Kniha je napsána pěkné, děj odsypá a není příliš dlouhý. Ke konci knihy je překvapeni a rozuzlení celého příběhu.
Kniha nebyla kdovíjak děsivá, ale i přesto se mi celkem líbila. Bylo to takové oddechové čtení.

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila. Celkově, ale postrádala tu správnou duchařskou atmosféru, která byla v předchozích knihách. Nemůžu autorce upřít poutavý styl psaní, ale přesto že se mi líbila řadila bych ji k slabším kouskům celé série. Hlavní postavy mi až tak nepřirostli k srdci a chybělo mi napětí jaké jsem zaznamenala v jiných dílech série.

Vuokko
20.11.2022

Chabé. Po pravdě velmi chabé. I u oddechové četby bych očekávala aspoň nějakou literární hodnotu. Děj je prvoplánový a nepřekvapivý.

Jája92
07.11.2022 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, zarazilo mě nižší hodnocení, ale nakonec jsem byla s knihou spokojená.
Jedná se podle mě o odpočinkové čtení na jeden večer, jednotlivé kapitoly se čtou velmi rychle, i když jsou hlavními hrdiny 15 letá Tara a její mladší bratr Kyle, čtení mě bavilo a o napínavou atmosféru tu není nouze.
Ke konci knihy se už rozuzlení celé záhady rodiny Folcroftových trochu natahovalo, ale jinak se příběh četl dobře.

-knihomolka-
06.11.2022 5 z 5

Tohle bylo super. Napjatá atmosféra, divný prarodiče a dva sourozenci, kteří se snaží přijít na to, o co tu jde. Přečteno za dvě hodiny, mohlo to být klidně delší!

lexikon_tf
30.10.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a také se mi moc líbila. Zkrátka - duchové a tajemství, to je moje!

Náctiletá Tara se svým mladším bráškou mají maminku v nemocnici, je v kómatu po nehodě. Jelikož se o ně nemá kdo postarat, jedou do hor ke svým prarodičům, které však nikdy neviděli.
Babička s dědou se zdají být velmi pohostinní, jejich dům uprostřed lesů je obrovský, se spoustou pokojů. Ale většina z nich je zamčená.
A začínají se dít podivné věci! Nejen, že dům v noci vydává všelijaké zvuky, ale kolem domu za bouřky obchází záhadná hubená postava.
Dětem brzy dojde, že se tady děje něco podezřelého a tajemného a snaží se tomu společnými silami přijít na kloub.

Opět moc doporučuji, kdo si chcete přečíst nějakou oddechovku se strašidly a bubáky.

Elisebbah
29.10.2022 3 z 5

Skvely rozjezd, napeti narusta jiz od prvnich stranek. Bohuzel zhruba od pulky knizky se dej zacinal trochu tahnout a ja netrpelive vyhlizela konec, ktery nebyl nijak prekvapivy. Nicmene Darcy Coates se musi nechat, ze pise stylem, ktery je velmi ctivy a nuti vas otacet stranku za strankou.

Satyrka
24.10.2022 3 z 5

Kniha se čte snadno a rychle, děj plyne bez zbytečných zastávek. Hlavní postavy Tara a Kyle jsou sympatičtí. Knihu bych možná označila za oddychovku, přijde mi jednoduchá, při čtení jsem se ani nebála. Jasné, kdybych měla prožít to, co se v knize stalo, tak jsem mrtvá strachy, ale jinak... Nicméně ji neoznačuji za nudnou. Podle mě je ideální i pro náctileté. Lepší než druhý díl, první díl Duch domu Ashburnů ve mně naopak velmi silně zůstal do teď.

Redra
18.10.2022 1 z 5

Za mne to není strašidelné, ani moc napínavé, je to spíš divné. Když už chce autorka psát horor, kde jsou hlavní postavy děti a přitom to popisuje stejně, jako prožívání všech jejích více či méně podobných hrdinek, tak to nesedí. Ale on to vlastně ani horor stejně není.

st18321
18.10.2022 5 z 5

Tato kniha je moje třetí setkání s touto autorkou a musím říci, že moje nejlepší. Sedlo mi úplně všechno od sympatických dětí, které jsem si ihned oblíbil až po zajímavou zápletku. Sice jsem se vůbec nebál ale zato skvěle bavil. Knihu můžu všem doporučit.