Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311465/bmid_strach-qV8-311465.jpg 4 1500 484

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství - ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili. Při psaní mi nešlo jen o dynamický příběh - chtěl jsem čtenářům naservírovat i pořádnou dávku strachu. Pokud jsem po dopsání kapitoly sám nespal u rozsvíceného světla, nebyl jsem spokojený. Naopak, když se mi podařilo sebe samého pořádně vyděsit, bral jsem to jako známku úspěchu, prozrazuje autor.... celý text

NoraHudecová
08.04.2020 4 z 5

Dej sa javí, najmä zo začiatku, trochu detektívne. Na predmestí Ružomberku sa stratilo dieťa. Štyria bývalí kamaráti vedia, že sa to nestalo po prvýkrát. Len nedávno sa do rodného mesta vrátil posledný člen partie. Minulosť, ktorá ich spája a desí sa vracia.
Strašidelná, mrazivá a tiesnivá, taká je atmosféra celého príbehu . Od začiatku do konca som bola v napätí a musela som čítať len za denného svetla.
Ako sa aj v samotnej knihe spomína trochu to pripomína Kingove TO či záhadu Dyatlovej expedície. Zároveň vás kniha prenesie aj do dávnych čias staroveku.
Pútavé čítanie pre milovníkov záhad, temnoty a hororu.

Epes
07.04.2020 3 z 5

Když za oknem obchází neuchopitelné nebezpečí, je to skutečně mrazivé. Jakmile ho ale autor zhmnotnil do konkrétních masakrů, kouzlo imaginace se vytratilo.

Luna7
01.04.2020 5 z 5

Strach je takové zkřížení Kingova To a Djatlovy expedice, obojí je zmíněno i v knize. Mi se tohle zkřížení líbilo a určitě si knihu přečtu někdy znovu. Konec mi přišel dobrý, i když jsem chvíli doufala, že to Jožo a Hana nějak zvládnou, ale to by byl asi moc šťastný konec.

Ondra_P
20.03.2020 4 z 5

Podobně jako v Trhlině se panu Karikovi podařilo výborně popsat prostředí a navodit tak pocit, že jsem součástí příběhu. Stejně jako mnohé další i mě zklamal konec knihy, ale jinak ji hodnotím pozitivně a určitě bych ji doporučil.

zdendula31
15.03.2020 5 z 5

Nejsem žádná posera,ale u této knihy jsem se opravdu bála..parádní,hltala jsem stránky jednu za druhou.A ten konec!

ArwenAragorn
13.03.2020 5 z 5

Já budu chválit. Mysteriózní thriller nebo spíš horor, depresivní, temný a děsivý, který dýchá za krk Trhlině.
Před 27 lety zmizel za mimořádně velkých mrazů v Jožkově rodném městě malý chlapec, a nejen on. Teď se situace opakuje a vypadá to, že Zlo si přišlo i pro ty, kteří mu tehdy unikli. To, co je mimo realitu se stává sytější a tím silnější a dovolí si daleko víc. Hra už dávno skončila, teď půjde o něco většího. Troufne si i na čtveřici kamarádů z dětství?
A ten závěr! Přímo excelentní. Vstřebávala jsem ho dost dlouho.
Musím pochválit obálku a skvělý překlad Roberta Pilcha.
Já knížku doporučuji, patří k těm, které si budu pamatovat. Neměla jsem při čtení dobrý pocit a ano, taky jsem cítila STRACH.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ohlédnu se přes rameno.
U Alice zahlédnu něco cizího, tak cizího, že mi i krátký pohled popálí mysl. Zavyju jako zvíře a uháním pryč od sestry. Oto utíká za mnou, Hana je už daleko před námi.
Hučení vystoupá do nesnesitelné výšky. Všichni se přikrčíme, skoro se nám rozskočí lebky, tiskneme si je dlaněmi, aby se nerozletěly.
Najednou všechno ztichne. Zapotácím se. Ticho je jako rána mezi oči.
Zaryje se do mě Alicin výkřik. Takhle nikdy neječela, už to není ona, děs a bolest ji rozervaly na cáry.

vojtahoodie
11.03.2020 3 z 5

Kniha byla dobrá, ale Tma a Trhlina mi připadly lepší. Zajímavý námět, promyšlený děj, vše do sebe zapadalo. Kniha mi někdy přišla čtivá a jindy ne, některé části byly trošku kostrbaté, konec mi přišel už překombinovaný, připravil ale i pár pěkně děsivých momentů. Celkově rozporuplné emoce, ale zřejmě hodnotím spíše kladně.

P. S.: celkově ke Karikovým knihám - nějaký hrdina s vnitřními démony bojuje v zimě ve slovenské krajině s nadpřirozenem je motiv všech jeho mysteriózních thrillerů. Mám ale trochu problém s tím, že se motivy v knihách opakují, hlavní hrdina je vždycky jako přes kopírák s těmi v jiných knihách... bojím se, aby pan Karika nesklouzl k tomu, že všechno jeho knihy jsou úplně na jedno brdo a tak nemá cenu si je kupovat. Ale jinak Tmu, Trhlinu i Strach určitě doporučuju.

Ridley
09.03.2020 5 z 5

Číst knihu o zasněžených lesích, teplotě -30° a mizejících dětech, když jste na dovolené na Šumavě se 6-ti dětma je fakt nápad....jinak povedený příběh...

capricornus
29.02.2020 4 z 5

Četla jsem to přes den a myslela, že v noci nebudu samou hrůzou spát. Chyba lávky. Škoda toho závěru na posledních cca 2 až 3 stránkách! Ale i tak ****.

Xandy
22.02.2020 5 z 5

První kniha kterou jsem od Jozefa Kariky četla. Líbila se mi mnohem víc než Tma. Připomínala mi trošku Stephena Kinga. Skvělá zápletka, hned jsem se začetla a opravdu se u toho bála. Za mě skvělá kniha, nečekala jsem že bude tak dobrá

helena4851
16.02.2020 2 z 5

Ten konec je tam fláknutej jak vdolek na vějíř, bohužel.

Pačucha
13.02.2020 3 z 5

Od začátku jsem byl uvržen do velmi působivého příběhu. První setkání se zlem bylo skutečně skvěle podáno. Jenže pak se začalo zdát, že autor moc nevěděl kudy kam s příběhem a místy to přestávalo být tak elegantní, jako na začátku. Konec ve mě zanechal takový divný pocit jako ze špatně zavřených dveří. Což možná bylo cílem protože ten příběh se ani neměl dobře uzavřít. Čímž nemyslím happyend, ten ani nevyžaduju. Tím myslím, že je hotovo, vyúčtováno. Jakoby snad měl pokračovat, ale ani autor už neví jak dál...

pifffka
05.02.2020

Pan Karika opět zklamal. Další knihy fakt už ne. Pan Karika se tak trochu upoceně snaží vyvolat jakousi "dusnou" atmosféru. Ale bohužel... Opravdově působí snad jen ta zima. Taková slohová práce žáka základní školy s rádoby překvapivým koncem.

Corly
25.01.2020 5 z 5

Pan Karika opět nezklamal! :-) Po Trhlině a Tmě další skvost, další jeho typická atmosféra, zima, hory, Slovensko, divný hlavní hrdina, děs...A asi zrovna u této jsem vážně měla největší strach! Ať žijí lednové večery se svíčkou a Strachem! :-)
A ten konec....,ale kdo už pana spisovatele zná, tak ví....;)

Montago
24.01.2020

Luxusní kniha. četla se sama.nemohl jsem se odtrhnout.hltal jsem stránku po stránce, bohužel konec mohl být lepší

Koukol
22.01.2020

Kniha se mi líbila, ale bohužel konec to dost zabil.

TerezaRůža
21.01.2020 5 z 5

Za mě nejlepší autorova kniha, místy jsem se dokonce bála, což se mi často nestává. :) Moc se mi líbí i styl psaní, rozhodně doporučuju.

Surikata369
20.01.2020 4 z 5

Tak moje první kniha od tohohle autora a s jistotou už můžu říct, že jakmile budu mít chuť na takovej žánr, tak určitě sáhnu po další. Knížka mě bavila hned od první stránky, líbilo se mi, že příběh ,,odsejpal", žádné zbytečné vysvětlování. Jak zde píšete, tak podobnost s TO od Kinga je dost znatelná, ale mě to vůbec nevadilo. Podle mého je dost chytrej výběr ,,strašících" - papírové děti fakt docela zapůsobily.. I konec, který se odbyl tak nějak rychle, mě dost překvapil a já obecně říkám - dost dobrá kniha!

Lenkys
13.01.2020 4 z 5

Je to dobrá knížka, která mě bavila a nutila mě číst dála dál. Je to již druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a rozhodne nejsem zklamaná, ale Trhlina ve mně dokázala vzbudit větší strach.
Nedávám plný počet hvězdiček, protože jsem od knihy čekala malinko víc a hlavní postava mi byla docela nesympatická.

Fortress
12.01.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nešlo o kdovíjak propracovaný děj, proto nedávám plný počet, ale myslím, že autor dokázal to co chtěl a to navodit pochmurnou, strašidelnou atmosféru. Kouzlo spatřuji v tom, že ve mně autor dokázal vyvolat strach něčím co nepojmenoval, něčím co nikdo neviděl, něčím co je nevysvětlitelné. Horory nečtu, takže nemohu srovnávat, ale vtáhlo mě to. Doporučuji....