Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30437/mid_stmivani-8oS-30437.jpg 4 6479 808

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

denydean
01.07.2020 5 z 5

Viděla jsem filmy (asi tak jako všichni), ale za mně je lepší kniha. Oddychové a příjemné čtení. Rozhodně si přečtu další díl.

Hyklova48
05.06.2020 5 z 5

Jako první jsem viděla Stmívání ve filmovém zpracování a ten příběh se stal jedním z mých oblíbených. Upíry mám strašně moc ráda a jsou to moje nejoblíbenější nadpřirozené postavy, tak jsem si nemohla nechat ujít ani knihu. Musím říct, že se mi opravdu moc líbila a možná se mi líbila malinko víc než ten film. Asi hlavně kvůli té atmosféře, kterou ta knížka má a celkově to ve mě zanechalo více pocitů. Četla se opravdu moc dobře a měla jsem ji přečtenou za chvíli....
Má to prostě své určité kouzlo a patří k mým oblíbeným knihám. Moc doporučuji.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka, která se krásně četla.

Ďumbierka
27.05.2020 5 z 5

Opäť raz a stále ma to neomrzelo :)

jirka9453
17.05.2020 4 z 5

Filmy zná každý - já ale začal knihou a takovou čtvrtku jsem zhltnul cestou v autobuse z práce. Líbí :)

Luigi1
12.05.2020 5 z 5

Viděl jsem film a ten mě navnadil sehnat knihu,která nezklamala.

LilianaFalcon
11.05.2020 5 z 5

Ať si kdo chce, co chce říká. Tahle knížka bylo první YA, co jsem četla.
A po Harry Potterovi taky první série, u které jsem netrpělivě čekala na pokračování.
Jasně, že Bella není zrovna hrdinka hodná následování a Edward má spoustu much, ale...

midone
07.05.2020 5 z 5

Někomu se to líbí někomu ne. Já jsem zastánce toho, že je to skvělé.

TaVzadu
10.04.2020 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, popravdě jsem si ji přečetla hlavně kvůli Tome, že jsem chtěla vidět film a když zhlédni film podle knihy, už mě kniha nebaví. Ale vůbec toho nelituji, nechci zde vyvyjet nějakou diskuzi ohledně toho jestli je lepší Edward nebo Jacob, ale já mám radši Edwarda. Knihu určitě doporučuji, ale spíše Young adult než dospělím.

Radka1911
03.04.2020 5 z 5

Tuhle pohádku mi přinesla s nadšením dcera ve věku pro který je primárně určena, a knížku jsem začala číst na její naléhání. A ač jiná věková kategorie, knížka se mi líbila na pět hvězdiček. Další díly ságy mne už tolik nebraly, film se mi nelíbil vůbec, ale kniha Stmívání stála za to. Románky o mlaďoučké lásce, upírech a vůbec literaturu určenou pro young adult absolutně nevyhledávám, kromě nostalgického už několikátého čtení mých zamilovaných knížek z mého mládí.

Adelhyskova
02.04.2020 4 z 5

Myslím že tohle je úpná YA klasika. Mně osobně se knížka velmi líbila, ale přišlo mi že nějaké pasáže byly popisovány až moc zdlouhavě. Ale zase musím říct že tohle je jeden z mála případů, kdy mě více zaujal film než kniha, přesto ji však vřele doporučuji.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Super kniha
Bellu mám moc ráda a oblíbila jsem si ji. Do Edwarda bych se také zamilovala. Sice jsem viděla napřed film a ten mě navnadil si přečíst knihu. Kniha mě nezklamala

misatrix
14.02.2020 2 z 5

Kdyz jsem knihu četla jako nactileta dívka poprvé, byla jsem nadšená a neustále o ni mluvila. Po letech jsem ji opět vytáhla a nebyla jsem schopna ji dokončit. Hlavni hrdinka je naprosto bez osobnosti, je nemluvna, skoro az nepřátelská ke svému okolí, presto za ni běhá půlka školy a zamiluje se do ni největší sekáč ze školy. Nechce se mi věřit, ze upír žijící pres 100 let čekal na bezduchou nanu, jejíž jediným názorem je, ze ho miluje.

ydnac
06.02.2020 5 z 5

Miluju celou tuto sérii:-) netřeba dalšího komentáře. Fandové určitě četli a jsou stejně nadšení jako já a kdo nečetl a nemá rád upíry tak ani číst nebude.

mistrikova
03.02.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla všechny díly ságy ve filmovém zpracování, až poté jsem četla knihu. Přiznám se, že již nespadám do kategorie young adult...takže jsem spíš už jen adult :-) a o upírech jsem četla poprvé (nejsem fanynka fantasy), ale odhodila jsem všechny předsudky a moc ráda jsem se začetla. Za mě super, romantika jako hrom... 5*

LucySmile
20.01.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější příběh už spoustu let! Téměř okamžitě jsem si zamilovala jejich nádhernou lásku, Edwardovu nesobeckost a Bellinu odvahu. Od této autorky mám ráda všechny její knihy, ale tato sága je nejlepší. Už ani nepočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla... Nyní jsem ji začala číst v originále a opět se jí nemohu nabažit. Velmi čtivá a pohodová knížka, která každému musí vykouzlit úsměv na tváři. Škoda jen, že film se moc nepovedl, ale to tak už u zfilmovaných knih bývá.

karolina2869
01.01.2020 2 z 5

Tak tohle opravdu není nic pro mne. Jako první jsem vyděla filmové zpracování a řekla jsem si, že by nebylo špatné přečíst si knihu. Styl psaní byl jako lepší slohová práce žáka 6/7 ročníku. O logice příběhu a přemýšlení hlavní hrdinky se zde ani zmiňovat nebudu. Chapu, že je to zamilované kliše ale až takhle? Tohle je snad jediná kniha, kterou si nepřečtu a radši se podívám na film. Pro někoho, kdo teprve se čtením začíná nebo nemá vyšší nároky je tato kniha dobrá.

Micka02
28.12.2019 5 z 5

Je to strašně dobrá kniha. Ta se čte úplně sama.
V některých okamžicích jsem chtěla být na místě Belly.

Mrs.Depp
05.11.2019 3 z 5

Četla jsem jen tenhle první díl, ale opravdu mě bavil, čte se to moc dobře, je to přesně jedna z těch knih, které si člověk vezme s sebou v sobou ráno do postele, když venku prší a skvěle si u ní odpočine.

michaella03
02.11.2019 4 z 5

O celé sáze jsem měla docela dost velké předsudky - nakonec jsem ale byla celkem mile překvapena.
Kniha je velmi čtivá, stránky rychle ubíhají; občas jsem se ale nad vyjadřováním se postav pozastavovala a smála se nahlas - stejně jako u filmu :-D.
Ale co - je to romantika, příjemné čtení :-).