Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30437/mid_stmivani-8oS-30437.jpg 4 6489 6489

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

ardeas
28.06.2019 2 z 5

Možno je to filmom, ktorý je celkom fajn, aj ked predstavitelku belly fakt moc nemusim, a to všeobecne. Nechala som si to uležať v hlave, nech vyprchaju prve dojmy z knihy, ale asi sa to zhoršilo :D čítala som niekolko druhov knih s tematikou upirov a toto je jedna z najhorších, asi ostanem fanda upirskej akademie a bratstvu ciernej dýky :D

janelka2
25.06.2019 5 z 5

Tak když jsem před lety četla knížku poprvé, ještě před tím než jsem viděla film, tak mi přišla naprosto senzační. Teď když jsem se k ní vrátila a po tom co jsem film viděla asi šestkrát :-) mi chvilku trvalo než jsem se znovu začetla. Najednou mi to přišlo takové divné číst když přesně vím jak to bude, takové jako z dálky ale asi po čtyřiceti stránkám se to zlomilo a já se opět rozplývala :-) V knížce je toho samozřejmě oproti filmu víc a krapet se liší. A hned po předčtení hurá znovu na film :-)

Jeninas
15.06.2019 4 z 5

Pořád si pamatuji, jak jsem před více než deseti lety šla deštivým městem a připadala si jako ve Forks. Strašně mě to vtáhlo, o to víc, že jsem v tom byla sama, protože film byl v kinech až za pár měsíců (na sérii mě upozornila kamarádka, která žila v USA).
Po více než deseti letech jsem zjistila, jak moc jsem se změnila. Najednou jsem strašně fandila Jacobovi, protože je duchem mladý a vtipný a hlavně... žiju s Jacobem! Najednou mi připadalo, že už toho s Bellou nemám tolik společného, že té holce vážně chybí sebevědomí a pud sebezáchovy. Ale stejně to byl moc fajn návrat do dob dospívání, který si třeba zas za deset let zopakuji.

Cleo De Nile
06.06.2019 2 z 5

Jak je možné, že když jsem si první díl Twilight poprvé přečetla, byla jsem jím naprosto okouzlena, a na druhý pokus jsem měla co dělat, abych knihu vůbec dočetla? A to se ke spoustě knih, které jsem četla v dětství nebo v dospívání ráda vracím i teď... Tohle bylo nudné, rozvleklé, klišoidní... Bella je hrozná naivka, a Edward suchar.
No, abych jen nekritizovala - užívala jsem si scénky s ostatními Cullenovými, a Bellina tátu mám ráda jak v knize, tak tady. Scénka s Bellou a Jamesem v baletním studiu (a to, co jí předcházelo) se mi líbila daleko víc, než ve filmu. Ale to je z pozitiv tak všechno.

martenkaaa
05.06.2019 5 z 5

Až po letech, co jsem viděla filmy, jsem se konečně pustila do knih. A líbí se mi to! Nenáročná, pěkně napsaná, zamilovaná oddechovka.
Příběh sice nemá bůhví jakou hloubku, na druhou stranu i to je občas potřeba. :-)

MorriconeTheGod
29.05.2019 2 z 5

Je to skoro stejně úmorné jak filmové zpracování.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl ze série. To už tak u sérií bývá. Bellu i Edwarda jsem simoc oblíbila, i když ta konečná dílčí zápletka s Jamesem už se mi moc nezamlouvala. Ale první část věnovaná převážně citům hlavních hrdinů... ta byla perfektní.

Barik05
18.04.2019 4 z 5

Skvělé, milé, vtipné. Těším se až si přečtu další díly a podívám se na filmy. Doporučuji.

Belisima
09.04.2019 5 z 5

Pro mě má knížka sentimentální hodnotu. Tato knížka mě přivedla k aktivnímu čtení a ráda se k ní občas vracím. Ačkoliv jiné knihy podobného žánru odsoudím hned, tato série už bude navždy v mém srdci. Ani nejde o příběh, který je celkem naivní, ale jde o prožitek, který kniha přináší. Úplně mě totiž vcucne do Bely a já úplně cítím co se jí honí hlavou a jak přesně se cítí a tváří, mám to vše před očima. Jiné knížky mě takto zmanipulovat nedokážou.

chloerny
31.03.2019 5 z 5

Jestli někdy budu mít dceru, určitě bych ji dala přečíst tuhle knihu (i celou sérii). Je to prostě krásný příběh plný lásky. Četla jsem ji už hodně let zpátky, ale několikrát jsem se k ní vrátila. Je to prostě kouzelný.

LenkaGonn
25.03.2019

Knihu jsem četla před lety jako mladá holka. Kniha je naprosto skvělá. Film mě zklamal.

Angelika92
21.03.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem! Sice jsem ze začátku blázinec kolem stmívání nechápala, ale když jsem si přečetla knihu, tak jsem pochopila.

harena
17.03.2019 5 z 5

Krásná romantická pohádka pro dospívající dívky a já už mám sice dávno po pubertě, ale když jsem knížku dostala do rukou, četla jsem ji s chutí a dokonce všechny díly !!!!!!! Já totiž pohádky také miluji, i když je škoda, že jsem ji nečetla před mnoha lety, určitě bych si ji víc užila. Teď se holčičky dívají na Zimní království a Elzu a Annu, ale já jsem už zakoupila Stmívání a knihy ode mě dostanou, až budou ve správném věku. Po detektivkách a vraždách mi bylo velice příjemné utéci do pohádek, kde jsou upíři a vlkodlaci a krásný Edward ve stříbrném volvu. Každou knížku je třeba číst ve správném čase a teenageři Stmívání ocení určitě nejlépe. Viděla jsem i film, ale nelíbil se mi, ani jsem ho nedokoukala. Knížka je u mě za 5*.

dontbullshitme
20.02.2019 5 z 5

První dva díly se mi líbí kvůli atmosféře a ani ten děj není tak hrozný, jak se vykládá, ale chápu, že to není pro každého. :)

morpyth
18.02.2019 3 z 5

Nějak nevím co si myslet. Znám film a líbil se mi a to samé očekávání bylo od tištěné podoby. A upřímně to zklamání je poměrně velké. Líbí se mi ten nápad, ikdyž je ohraný, tak pořád funguje - obyčejná školačka se zamiluje do kluka, který je nebezpečný upír. Taková zamilovaná klasika. Ale po celou dobu čtení mi to připadalo, jako by to autorka sepsala v deváté třídě na okraje školního sešitu a pak to jen tak vydala. Pořád se tam opakovaly jedny a ty samý výrazy a fráze a celý to bylo takový plochý. Ač byla snaha o vykreslení dokonalosti postav, má nedůvěra byla velká. Edward neměl žádné charisma, cokoli řekl nebo udělal znělo nepřesvědčivě. Belly nemotornost,nedůvěra, že o ni všichni kluci stojí a že je ve skutečnosti úžasná, byla unavující.
Věřím, že se to někomu líbí, ale poprvé musím uznat, že film je povedenější než jeho knižní předloha. Navíc u filmu strávíte daleko méně času než u knížky, která vám ke všemu dá jen zlomek vzrušení a napětí.
P.S. Ty tři hvězdičky jsou za příběh.

Karimah
05.02.2019 5 z 5

Pubertální klasika, ale všichni jsme si tím prošli. Jen ten Edward by se nemusel stále "uchechtávat".

LilianVanRose
22.01.2019 5 z 5

Stmívání je pro mne srdcová záležitost. Oddechovka, oproti filmu se člověk dostane více do děje a sblíží se s postavami mnohem lépe.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 5 z 5

Pamatuji si, že jsem ji koupila na Světě knihy, hned poté co ji knihkupec Egmontu vybalil z bedny. V té době se mi líbila a vzhledem k věku, jsem to brala jako super investici. :D

Evcakop
30.12.2018 5 z 5

Romantika. Jedna z oblíbených oddechových knih, pořád se tam sice opakuje to samé dokola, ale přesto mě to baví.

Ála41
23.12.2018 3 z 5

V době své slávy (a vzhledem k mému tehdejšímu věku) to byl zkrátka hit, jak kniha tak film, knihu jsem hltala a prožívala, dnes už se nad tím pouze smeju a rikam si, kam s touto knihou, jestli mi jen nezabírá v knihovne místo... Ať zijou upíři ságy :) :) :)