Stmívání

Stmívání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30437/mid_stmivani-8oS-30437.jpg 4 6509 6509

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Tak prostě tohle je legenda. Film je nízkorozpočťák, který příběhu zkazil pověst, protože režisér a vlastně celý štáb je parta blbců, co z toho chtěli udělat akční trhák. Jenže Stmívání bylo napsané jako romantická pohádka pro dospívající dívky. Ostatní filmy jsou už o něco lepší, hlavně Rozbřesk, Edward má aspoň auto, jak má být :D
Jinak mám ráda každý díl, každý má své vlastní kouzlo, ale ten první... Přeci jen se tomu sbližování a poznávání jen tak něco nevyrovná. (ovšem žárlivost z obou stran v Zatmění je taky super :D)

zuziosi
28.07.2018 4 z 5

ehm.... no holky chrochtají blahem, je to prostě romanťárna. Četlo se mi to dobře, teď už bych se do takového žánru nepustila.

Ďumbierka
23.07.2018 5 z 5

Tak som knihu prečítala ak v češtine. Mala som slabú chvíľku v nemocnici a tak mi to dobre padlo. Oddýchla som si a tak ako aj pred desiatimi rokmi, som sa zamilovala do Forksu a tej atmosféry tam. Ja si nemôžem pomôcť, no pre mňa má táto kniha až nostalgickú hodnotu. Mám ju veľmi rada. A ešte keď je vonku ponuro a fúka vietor alebo prší, typický Forks. Už sa mi varí voda na čaj a ja som mimo čas a priestor.

Danuska.t
16.07.2018

Poprvé jsem ji četla, když jsem byla ještě na základní škole. Dostala jsem ji pod stromeček a pamatuji si..jak moc jsem z ní byla nadšená a přečetla ji snad za dva dny. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé mě okouzlí ta atmosféra a příběh.

caroline7390
16.07.2018 3 z 5

Ale jo, ve věku, ve kterém jsem tuto knihu četla to byla paráda. Ale nedokážu si sebe u této knihy představit v daný moment.

martina0954
15.07.2018 4 z 5

Příběh který zaujme.. Krásně jednoduše napsaná kniha.. Opravdu na odpočinek..

Kateshiki
09.07.2018 5 z 5

Velmi napínavý příběh, který nenechá čtenáře vydechnout. Čte se jednou básní a je mnohem dojemnější než film.

Karča.K
21.06.2018 5 z 5

Dilema zda se nechat penetrovat od nesmrtelného, ale chladného upíra nebo od smrtelného, ale hřejivého vlkodlaka již teď patří do pantheonu světové literatury.

povi
11.06.2018

S vypetim vsech sil jsem se dostala na stranku 190 a zjistila jsem,ze jsem pulku ani nevnimala a to se mi fakt nestava.Filmy mam docela rada,hlavne diky Jakobovu telu:-D,a na knizky jsem se tesila,rikali mi,ze jsou lepsi nez filmy,ale minimalne tenhle prvni dil byl pouze o "jejim zmatku v hlave","jeho divnych pohledech","svirajicim pocitu v zaludku"a tak jsem zjistila,ze jsem to sakrys mela cist v 15ti,ne ve 30ti,coz neznamena,ze si to jednou neprectu,snad jsou dalsi dily lepsi.Nehodotim to.Je to opravdu young adult cteni a ja uz moc young nejsu:-D

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

Miluji sérii stmíváni. Jak knížky , tak filmy. Určitě doporučuji si přečíst knihu, protože je to tam líp popsané, ale jak říkam miluji to

Orange8knihomol
05.06.2018 5 z 5

WOW! To byla pecka! Musím se přiznat, že jsem nejprve několikrát viděla filmy, a to asi od 3. třídy ZŠ. Jelikož se mi příběh líbil už od malička, neustále jsem si pouštěla filmy a herce si oblíbila. V té době Twilight sága prostě frčela, neboť byl cca rok 2012/2013. Až nyní jsem se rozhodla, že si celou sérii přečtu. Po dočtení jsem byla překvapená, jak krásné je i to knižní, tedy též originální, zpracování. Určitě se trošičku obě zpracování lišila, např. logicky ve filmu nebylo vše a určité věci byly nepatrně pozměněné, ale pointa byla samosebou stejná. Rozhodně DOPORUČUJI jak shlédnout filmy, tak si i přečíst knihy.

Nikoll2
27.05.2018 4 z 5

Nějakou dobu jsem nad prečtením této série přemýšlela, ale nekvalitní (podle mého názoru) filmové zpracování mě odrazovalo. Nakonec jsem dala knize šanci a rozhodně toho nelituji.
Postavy jsem si rychle oblíbila a to ne jenom kvůli mé “knižní posedlosti” upíry a vlkodlaky. Děj je poutavý a není pouze nudným popisem přeslazeného románku. I když musím uznat, že věrnost a láska, která vznikla během opravdu krátké chvíle, byla občas úsměvná. Stejně tak bylo zajímavé, že hlavní hrdinka přijala existenci upírů téměř s klidem a bez jakéhokoliv většího strachu. Nejspíš se ale nedá čemu divit. Mít ve škole spolužáka s takovým vzhledem, asi by mi jeho jídelníček také příliš nevadil. :D
Doporučuji! :)

Ledward
22.05.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože mi ve filmu unikalo dost zásadních bodů.

Robert Pattison mě provázel v roli Edwarda celým příběhem.

lucie0134
18.05.2018 4 z 5

Konečně jsem se do ní pustila. A jsem velmi ráda. Je krásná, lepší než film,bohužel nebo bohudík jsem měla tendenci srovnávat film a knihu. Kniha 100x lepší. Doporučuji!!
Bella v knize mi připomínala mě. Každý krok co dělala jsem chápala, ikdyž Charliemu bych odchod vysvětlila trochu citlivěji. Nicméně těším se na 2ku. Film podle mě stál za houby vůbec se mi nelíbila ta 2ka tak uvidíme jestli kniha bude lepší :)

jengibre
09.05.2018 2 z 5

Naprosto průměrný román, který dosáhl takové obliby a úspěchu jen kvůli tomu, že vyšel v době, kdy bylo téma upírů a vlkodlaků velmi moderní. Já sama jako velká milovnice upírů jsem si ho tenkrát samozřejmě také nemohla nechat ujít. Musím však říci, že čtení ve mně nic nezanechalo. Navíc hlavní hrdinka Bella mi nebyla úplně sympatická.

Makyna016
06.05.2018

nemám slov.Úplně mě to pohltilo. Nebyla jsem schopna od toho odejít. Nejlepší je vžít do té Belly. Prostě úžasné!!!

daniska
26.04.2018 5 z 5

Co dodat za mě určitě super.

Laughtubbe
19.04.2018 5 z 5

První díl z tetralogie. Doufám si říct, že asi nejvydařenější. První díly jsou vždy ty nejlepší. Pořídila jsem všechny čtyři díly v boxu. Jsou v pevné vazbě. Příběh ,který nám dopřeje trochu odpočinku. Nedá se srovnávat kniha a film. Kniha je stokrát lepší. Doporučuji si přečíst. Z mé knihovny nikdy neodejdou. A až si je přečtete i Vy, budete na tom stejně jako já ! :)

Szekynka
18.04.2018 3 z 5

Čtení na dlouhé večery, oddechové. Young adult čtení. Hezký příběh, který stojí za přečtení.

Alex.rrr
11.04.2018 4 z 5

Ač skeptik k twilight filmům jsem se pustila do této série v tištěné formě poté, co jsem si od autorky přečetla Hostitele. Říkala jsem si, že třeba překvapí i toto. A Překvapilo. Rozhodně to není tak přeslazené jako tupé filmy pro náctileté. Romantický příběh je pro chvíle kdy nechcete nic náročného ke čtení ideální. Trochu mě štvala Edwardova paličatost a umíněnost…což bych osobně nesnesla, ale brala jsem ho vlastně jako devadesátiletého dědu, který má nárok si prosazovat svou a své vrtochy. Bella je zde líčená jako trochu nešikovnější křehká zamilovaná duše. Příběh se hezky četl a stránky celkem rychle utíkali.