Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30437/mid_stmivani-8oS-30437.jpg 4 6490 6490

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

Mrs.Depp
05.11.2019 3 z 5

Četla jsem jen tenhle první díl, ale opravdu mě bavil, čte se to moc dobře, je to přesně jedna z těch knih, které si člověk vezme s sebou v sobou ráno do postele, když venku prší a skvěle si u ní odpočine.

michaella03
02.11.2019 4 z 5

O celé sáze jsem měla docela dost velké předsudky - nakonec jsem ale byla celkem mile překvapena.
Kniha je velmi čtivá, stránky rychle ubíhají; občas jsem se ale nad vyjadřováním se postav pozastavovala a smála se nahlas - stejně jako u filmu :-D.
Ale co - je to romantika, příjemné čtení :-).

Lethania
01.11.2019 4 z 5

Jako první jsem viděla film, který se stal jedním z mých nejoblíbenějších romantických filmových počinů. Ke knihám mě dovedla má sestra, která mi doslova přiložila hlaveň zbraně ke spánku, jestli si první díl i další díly nepřečtu, takže mi nezbývalo nic jiného než popadnout tuto knihu a začíst se. Výsledek mě překvapil. Kniha se četla prakticky sama, nikde jsem se nezadrhávala. Jasně, příběh je slaďárna, ale taková, která zahřeje u srdce.

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Na příběh Stmívání, jsem přišla díky kamarádkám, kteří z toho úplně šíleli, a přemlouvali mě, abych si podívala na film. Po shlédnutí filmu jsem se do toho taky úplně zbláznila, a hned jsem si musela půjčit knihu. Kniha byla o něco lepší než film, dobře se četla a každá stránka mě bavila, a hlavní postavy jsem si zamilovala. Rozhodně doporučuji všem těm, kteří mají rádi upírskou tématikou

AnyMouse
29.10.2019 5 z 5

Celá sága Stmívání je moje srdeční záležitost, filmy jsem videla několikrát a vždy se k nim ráda vracím :) Tahle kniha je moje první, kterou jsem přečetla v anglickém jazyce a jsem ráda, že jsem ji úspěšně dočetla.

Sianka
15.10.2019 5 z 5

Z celé série jsem se vracela jen k této knize. Ovšem vracela jsem se ráda. Člověk při čtení zapomíná na celý svět a ocitá se v jiném světě, vlastně spíš v takové romantické a jen lehce mrazivé pohádce svého druhu.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

Luc.i
25.08.2019 4 z 5

Četla jsem po shlédnutí filmů, takže jsem věděla jak bude děj pokračovat, ale stejně mě to hrozně bavilo.. A musím uznat že knížky jsou MNOHEM LEPŠÍ než filmy.

Bafy
20.08.2019 5 z 5

Četla jsem až po shlédnutí filmů které mám ráda, a musím říci že prostě bomba....

Elleonora
19.08.2019 4 z 5

Ráda na tuhle sérii vzpomínám. Nikdy jsem nebyla fanouškem filmových adaptací, obdivovala jsem, když mne autorka dokázala svými myšlenkami a jejich psanou podobou vtáhnout do děje a nepustit ještě dlouho poté, co jsem dočetla poslední stránku.
Ačkoli bych dnes k příběhu měla určité výhrady a našla tam plno věcí, které nejsou úplně v pořádku - přehnaně nízké sebevědomí hlavní hrdinky a její až patologicky sebevražedné chování -, kniha je už mou součástí stejně jako všechny další, co jsem kdy četla, a nebudu se cítit trapně za to, že jsem ji v mých mladších letech milovala.

nikiss76
16.08.2019 3 z 5

Viděla jsem filmy a tím pádem předem znala hlavní dějovou linii, proto jsem se rozhodla zapracovat na angličtině a knížku jsem přečetla v originále. Příběh Belli a Edwarda, dvou postav z naprosto rozdílných světů, má svoje kouzlo. V knize je více propracovaný vztah Belli a Jacoba. Takže koho bavil film a nebo chce něco lehčího v angličtině s romantickým příběhem, tak mohu doporučit.

Anoell
10.08.2019 3 z 5

Přiznávám, že ve věku 12-14/15 let jsem tuhle ságu strašně žrala. Jenže pak přišly jiné věci a příběh Belly, který jsem znala už i pozpátku, tak nějak upadl do zapomnění... Nedávno jsem však v knihovně hledala nějaké knížky v originále a objevila právě Stmívání, tak jsem se zaradovala, že si tedy procvičím angličtinu a zároveň zavzpomínám na staré časy. Inu, o procvičování angličtiny se dá mluvit tak napůl, autorka často používá stejná slova a stejná slovní spojení. Zato nostalgie byla veliká, ale zároveň jsem si říkala - Jak se mi kdy něco takového mohlo líbit?! Příběh jako takový není zas tak špatný, ale ten styl, jakým je to psané... Je to strašně jednoduché, sladké a co se týče zamilovanosti Belly a Edwarda strašně hrrr. Chápu, že mé pubertální (a zřejmě naivní) já z této knihy bylo nadšené, ale dnes už jsem nestačila valit oči... Neřekla bych, že si tato kniha zaslouží 3 hvězdičky, ale ta jedna je prostě za tu nostalgickou hodnotu, za to, jaký (dovolím si říct originální) upíří svět si autorka vytvořila, a hlavně za to, že mě tato sága přivedla ke čtení.

Dysdebil
07.08.2019 3 z 5

Na mě moc romantiky. Ale bavila mě ta fantasy část.

Knihomolka113
28.07.2019 4 z 5

Úžasná knížka plná lásky a magie, kterou svět ukrývá. Příběh vás vezme tam kam nesahá čas. Tam kde se všichni můžeme stát Belou a zamilovat se do okouzlující a tajemného Edwarda. Při každé emoci jsem se trasa nedočkavostí co bude dál. Rozhodně doporučuji přečíst.

Margherita_N
23.07.2019 2 z 5

Četla jsem to teda už před deseti lety, ale pamatuju si, že to byla taková jednohubka, ač to nebylo úplně krátký. Romantickej příběh holky, která mě svou naivitou a neprůbojností celkem i štvala, samozřejmě se do ní ale zamiloval největší fešák a samozřejmě to mělo nějakej háček, v tomhle případě větší.

Twinny
21.07.2019 3 z 5

Podle toho, co jsem o Stmívání slyšela, jsem to čekala mnohem horší. Nebylo to vůbec špatné. Celkem mě to bavilo. Někdy jsem se dokonce musela smát.
Ano, bylo to naivní, ale takové miloučké. Spíš takový románek s nádechem tajemna. Místy byl příběh i celkem napínavý. Jsem zvědavá na pokračování.

Fallen_angel
21.07.2019 3 z 5

Nejdřív jsem tohle viděla jako film, který mě doslova uchvátil a tak jsem se rozhodla přečíst i knihu, která naopak byla zklamáním. Nudilo mě to, ale to nejspíš proto, že už jsem dopředu znala celý děj. Osobně nedoporučuju.
3/5

PODROBNĚJŠÍ RECENZE U MĚ NA PROFILU, TAK SE KOUKNĚTE.

Garous110
13.07.2019 5 z 5

Miluji a doporučuji celou ságu

Kalima206
03.07.2019 5 z 5

Já se přiznám, že miluji tuto Ságu.
Četla sem ji před deseti lety, když to byla horká novinka a i po této době mě tato knižní série stále baví. Nejsem úplný milovník romantického čtiva, ale tento příběh patří mezi mé srdcovky :)

Dela90
01.07.2019 5 z 5

Musím říct, že i po letech, kdy jsem knihu četla naposledy. Mě příběh znovu vtáhl do děje. Za mě stále 5/5.