Nový Měsíc

Nový Měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347644/bmid_novy-mesic-265-347644.jpg 4 5031 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

Knihomolka113
28.07.2019 3 z 5

Další z geniálních děl Stephanie Mayerove. Romantické dobrodružství do kterého se přidá nový člen této magické party. Krásné, romantické, napínavé a smutné. S Bellou jsem velice soucítila a společně s ní se mi rvalo srdce na kousky. Vážně smutné. Díky bohu za ten kouzelný konec který se za to všechno trápení vyplatil.

Fallen_angel
21.07.2019 2 z 5

Názor? Ani se mi tu recenzi nechce psát je to ztráta času. Milovala jsem celou ságu Stmívání ale jako film. Jako kniha nestojí ani za starou belu. Nevím co jsem na tom viděla... Každopádně vím jedno- pokud se rozhodujete mezi filmem a knihou, tak se raději koukněte na film, protože ten aspoň za něco stojí...
2/5

janelka2
28.06.2019 5 z 5

Jako u předchozího dílů, když jsem to četla poprvé, byla jsem naprosto uchvácena. Teď když jsem film už viděla tolikrát a přesně si pamatuji co kdy bude je zážitek menší. Ale ať si říká kdo chce co chce série je skvělá. Sakra chci bejt Bela aby se o mě prali dva dokonalý hezouni :-)

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Můj asi nejméně oblíbený díl, což však v této skvělé sérii znamená jen, že byl zábavný jako každá druhá lepší fantasy. Bez Edwarda to prostě není ono, takže i když se ke knize pravidelně vracím, čtu vždycky jen začátek aa konec, kde moje oblíbená postava je. Kniha o upírech je prostě bez upírů trochu moc rozvláčná. Ale jinak skvělé.

LenkaGonn
25.03.2019 5 z 5

Vím, že jsem tyto knihy milovala.

dontbullshitme
20.02.2019 5 z 5

Pamatuju si, že jsem se od 2. dílu nedokázala odtrhnout, vážně mě to v té době bavilo, asi nejlepší ze série. :)

LilianVanRose
22.01.2019 5 z 5

Tento díl moc oddechovka není. Soucítila jsem s Bellou a zároveň byla naštvaná jak to bylo s Jacobem. Bylo mi ho líto, jako náplast super ale první zmínka o upírech a hned šel stranou. Jsem moc ráda že jsem se rozhodla začíst do ságy,neboť díky knihám se člověk dozví dost věcí, které prostě ve filmu chyběli. Rozhodně nelituji !

Ála41
23.12.2018 2 z 5

Jak jsem psala již u,, Stmívání,,... V době své slávy a mého tehdejšího věku to bylo wau čtení, ted se tomu spíš smeju a jsem ráda, že jsem si tenkrát koupila pouze 2 díly, neboť teď si říkám, co s těmi knihami.... Asi knihobudka....

LenkaK666
13.12.2018

Do druhé knížky ze ságy jsem se pustila víceméně z nudy, když jsem byla nemocná. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi ji chce číst, ale nakonec jsem se do toho pustila a byla jsem příjemně překvapená! Přijde mně, jako by se spisovatelka naučila konečně psát profesionálnějším stylem, než tomu bylo u prvního dílu, kde mi její styl vyloženě vadil (psala jsem o tom v hodnocení Stmívání…).
Nový měsíc se četl o poznání lépe a snad nic z toho, s čím jsem měla v jedničce problém, mě teď už nedráždilo – v první řadě styl psaní, pak Bella, která už nebyla tak nemožně neschopná a neohrabaná (to bylo v jedničce opravdu až trapné), neopakovala se neustále přesně ta samá a tak častá slovní spojení jako óda na Edwardovu krásu (v minimálním počtu 3x na stránce :-D ), nechoval se tak šíleně majetnicky.
Moc se mi líbilo, jak byla spisovatelka schopna vylíčit psychický stav postav, zvláště pak Belly. Úplně jsem s ní soucítila a moc dobře věděla, čím si prochází. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, mělo to spád, „hluché“ pasáže netrvaly nikdy dlouho. Moc jsem fandila Jackobovi a vždycky když už skoro k něčemu došlo a pak nic, tak jsem byla za něj neuvěřitelně zklamaná :-D Jsem velmi zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Dnes jsem četla do třech do rána, abych to dorazila a už se těším na další díl. Teď jsem si jistá, na rozdíl od dočtení jedničky, že další díl si přečtu. A ráda :-)

Hania932
30.11.2018 4 z 5

Opět skvělé čtení. Příběh byl zajímavý a hodně čtivý. Ze začátku mě to hodně bavilo, Bella měla narozeniny, takže oslava hurá, ale to se stalo jsem opravdu nečekala. No ale co přišlo potom, tak to jsem nečekala už vůbec. Hodně jsem s ní soucítila. Vím, jaké to je ztratit osobu, kterou milujete. Hodně se s tím trápila, ale potom se začala kamarádit hodně s Jacobem. No co budeme povídat Jacob je hodně hezký. Ale jak jsem tka četla dál, tak ne že by mě čtení nebavilo, ale strašně mi tam chyběl Edward. Čtení mě bavilo, ale on mi tam chyběl. Ale posledních 150 stran jsem si už užívala. Vrátil se Edward a mě přišlo, že se už něco zažíná dít. Konec skončil hodně zajímavě a já už si chcipřečíst jak to bude dál. Protože jsem z toho trochu emociálně rozhozená a teď nevím co si mám myslet.
Druhý díl, je stejně dobrý dobrý jako první díl. Ale dávám 4/5, protože mi tam chyběl Edward.. :/

Layyen
26.10.2018 4 z 5

Narozdíl od přeslazenýho a komerčního filmu je knižní podoba čtivá, a příjemně oddechová :)

unicorn1
12.10.2018 5 z 5

je prostě božská!!!!!!

Vikk
11.09.2018 2 z 5

Nepopírám, že je to čtivé. Na rozdíl od filmu, který jsem ani nedokoukala, protože to bylo utrpení, tohle se číst dá a dokonce jedním dechem. Ale strašně mě vytáčí potřeba hlavní hrdinky hazardovat se životem, protože ji opustil milý a potřeba hlavního hrdiny spáchat sebevraždu, protože opustil milou. Hrozný! Vždyť je to knížka pro puberťačky! Hormonálně rozházený puberťačky, který často nemají do hazardování se životem daleko. A my jim ještě předložíme knížku o tom, že zabít se, protože nás opustila "životní láska" (prý - haha! Tenhle pocit výjimečnosti hrdinů, kteří si myslí, že je potkalo něco tak silného, že to ještě nikdy nikoho jiného nepotkalo, mě celou sérii taky pěkně vytáčí!!) je vlastně hrozně cool. To mi nepřijde moc fajn. Proto nemohu ani dobře hodnotit.

MMM3
11.08.2018 4 z 5

Z celé série mi tenhle díl tak nějak sedl nejmíň. Na začátku mi chybí Edward a pak když už si konečně zvyknu a začnu mít ráda Jacoba je zase všechno jinak...

LadyCharlene
30.07.2018 4 z 5

Mně se to prostě líbilo. Po přečtení knihy si myslím, že by byl Jacob lepší volba. kniha se četla svižně, u některých částí by bylo lepší trochu ubrat, ale jinak si nemůžu stěžovat. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla v podobném rozpoložení jako Bella, na pár hodin jsem se alespoň ztratila v deštivém Forks a jeho hustých lesích, po kterých "pobíhají" upíři a vlkodlaci. Musíte se do této knihy prostě vžít, vcítit se do ní, a pokud nejste melancholický introvert, zřejmě vám to dá zabrat.

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

V Novém měsíci mě nehorázně štve Edward s těmi jeho stupidními ochranitelskými pudy :D. Prostě ten rozchod mě naštval, ale aspoň otevřel brány Jakeovi, který je jednou z mých nejoblíbenějších fiktivní postav. Podle knih bych si vybrala Edwarda, miloval jí víc a taky kvůli ní víc trpěl. Ve filmu to dřív byl taky Robert, ale poslední dobou povrchně měním názor, protože prostě Jacob :D. Mám ho fakt hrozně ráda, jeho hlášky mě vždy spolehlivě odrovnají. On prostě byl tím sluncem, které spolehlivě vykrylo díru po profackováníhodném upírovi. A když se blížil závěr a s ním i návrat Edwarda, skoro jsem až litovala, že to tak rychle uběhlo. Přesto tohle není můj nejoblíbenější díl ze série.

MinaHawke
16.07.2018 3 z 5

Musím říct, že obecně mám raději vlkodlaky než upíry, ale když jsem knihu četla, tak jsem fandila Edwardovi :)

caroline7390
16.07.2018 4 z 5

Ve věku, ve kterém jsem knihu četla to bylo skvělé počtení.

Admirable
14.07.2018 4 z 5

Moc hezká knížka! Akorát mě trochu mrzelo, že se tam moc neobjevoval Edward. Ale určitě už se těším na další díl! :D

Orange8knihomol
29.06.2018 5 z 5

Tak 2. díl byl spíše o Belliných pocitech a Edward v něm nehrál zas až takovou roli jako v dílech předešlých. Trochu mi přišlo, že místo Edwarda byl v knize více zmiňovaný Jackob. I přes to se mi příběh opět líbil a těším se na pokračování. Nutno dodat, že se Stephenie Meyerová umí opravdu dobře vžít do hlavní postavy, což samozřejmě považuji za plus.