Nový Měsíc

Nový Měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347644/bmid_novy-mesic-265-347644.jpg 4 5031 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

Amelie
03.12.2010 odpad!

OMFG!!! jeste dva dily... premyslim nad tim jak nekdo muze rict, ze to ve forme ani v napinavosti nezaostava za prnim dilem... on uz prvni dil byl v tomto extremne ubohy... a o filmech se radsi zminovat nebudu...

Rockwood
30.11.-0001 1 z 5

Vyčerpávající komentář, který jsem napsal k prvnímu dílu, tedy přímo ke Stmívání, se dá prakticky využít i zde. Nic nového, nic co by zlepšilo můj názor. Ale těší mě, že zde už není tolik komentářů… nebo vlastně netěší, to nasvědčuje o čtenářském duchu. Jedničku komentovalo tolik lidí. Ti co to odsoudili, se povětšinou asi do dalších dílů nepustili a já se jim ani v nejmenším nedivím. Ti co to vychvalovali a vyhazovali do nebes a stavěli pomníky, většinou asi skončili u jedničky, že je nejlepší a k dalším se nedostali. Na co taky, když to bude zfilmované, že :).

Ne ta dvojka je opět děs, snad horší než jednička, třebaže ta dvojka není nijak moc odlišná. Styl je pořád úděsný a příběh? Prakticky stejný. Mě přišlo, že to je samé co jednička akorát s tím rozdílem, že kvete "láska" zase u jiného. Ale prakticky stejně, i když se jedná zase o jiného tvora. A ještě ke všemu je ta kniha obohacena o nehoráznou depresi a strádání. Takovéhle labilní lidi by měli zavírat do blázince.

No ale rozhodně tenhle díl ukázal, jak nebezpečná tahle kniha je. Nebezpečná pro mladé lidi. Takovéhle knihy by fakt měli zakazovat tak minimálně do 30 let a pak by ji měli vydávat jen s potvrzením osobního lékaře. Meyerová v téhle knize prakticky podporuje něco jako polygamii a ještě je všechno v pořádku a špatný je ten druhý partner… Je tohle normální? (Vím, že pojem polygamie je zde na nejvýš přehnaný, ale podobá se tomu, co mám na mysli). Asi jsem staromódní, ale když láska, tak snad jen s jedním člověkem. Nikdy nikdo nemůže milovat dvě osoby stejně… alespoň ne ve stejnou dobu a ani v tu nestejnou dobu by neměl. No jo, moderní doba, zapomínám.

Kačí-xxx
30.11.-0001 3 z 5

Tato kniha mi přišla ze začátku taková... zvláštní. Trošku jsem se do ní zaplétala, ale líbila se mi. Čtu tu názory, které vypadají, že je psali odborníci přes knihy... souhlasím s tím, že nepatří k nejlépe napsaným knihám, ale je poutavá, dokážu se skrze ní vcítit do postav.. a to je pro mne hlavní. Dobrá knížka o upírek... moc se mi líbí! =)

yloveiou
30.11.-0001 3 z 5

Stejně jako u prvního dílu,oddychová kniha-čtivá po odborné stránce bída.
Film byl nejhorší ze zatím těch třech natočených-Nuda

jasmína
30.11.-0001

Stmívání jsem nečetla, ale jen viděla film, kniha Nový měsíc je skvělá, nikdy by mě nenapadlo, že já budu číst o upírech :)

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Bellino depresivní období je na můj vkus moc dlouhé - v tomhle tentokrát vítězí film, který ho zkrátil na únosnou délku a vizualizace nepřítomného Edwarda se mi líbila.
Pointa odchodu Cullenových je přitažená za vlasy (důvod i načasování) - odejít ve chvíli, kdy se okolo potuluje pomstychtivá upírka, mi nepřipadá příliš chytré.
Jake je super.

wendullka
30.11.-0001 5 z 5

Tenhle dil byl taky moc pekny!Moc me ale mrzi,ze sem si precetla obsah na netu.