Nový Měsíc

Nový Měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347644/bmid_novy-mesic-265-347644.jpg 4 5035 5035

Stmívání / Twilight série

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

Kaka.cs
23.08.2011 3 z 5

Období, kdy je Bella bez Edwarda mi nevadilo. Nejlepší část knihy byla jednoznačně Volterra. Knížka celkem ušla, ale na můj vkus byla moc zamilovaná.

Miškáá
19.08.2011 1 z 5

Tento díl mě nebavil. Připadalo mi, že se tam hrozně dlouho nic nedělo, Bella tam pořád dokola říkala, že jí Edward strašně chybí. Jen na začátku a na konci knihy se tam dělo něco zajímavého, prostředek byl takový zdlouhavější a nezajímavý. Film byl pro mě výjimečně lepší, ty nudnější části knížky se tam vynechaly.

Vironey
13.07.2011 2 z 5

Další díl této ságy vůbec nezaostává za prvním, jak v obsahu, tak i ve formě. Velkým kladem této knihy je větší propracování psychologie postav (oproti nulovému stavu prvního dílu), hlavně Bellino depresivní období je podáno velice sugestivně (alespoň pro mě), což se mnoha autorům nepodaří. Dalším velkým kladem (čistě pro mě) je mnohem méně Edwarda a jeho přihlouplých řečí ;-) Naopak Jacob se projevuje jako celkem sympatická postava až na nějaké afektované výstupy, které ovšem prostupují všemi postavami ve všech dílech, takže si na to člověk po čase zvykne :-) Opět velmi atraktivní, čtivé a místy i napínavé (i když ne tolik jako první díl).

Majdule
09.07.2011 3 z 5

Tak nevím, když nemám rád sladkobolné romány, tak je nečtu ... ne? Já nemusím cestopisy, tak si je odpouštím a nehodnotím. A když už podobné romány čtu, asi je číst chci, potom je ovšem nemůžu hodnotit jako Dostojevského. Ve srovnání třeba s Bratry Karamazovými je samozřejmě celá sága míň než odpad, ale v rámci žánru, který zahrnuje i harlekýnky, Daniel Steel a Noru Roberts je Nový měsíc průměr. Nebavilo mě nekonečné období odloučení hlavních hrdinů, vadilo mi, jak lehce Bella uvěřila Edwardovu zdůvodnění, bavil mě Jacob. Konec mi ale dojem výrazně zlepšil, celá Itálie i návrat domů je radost číst, odsýpá to, má to ten správný romantický šmrnc a hlavní hrdinové se konečně zase dají dohromady. Přiznávám rovnou, že pokud se někdy k Novému měsíci vrátím, tak až na konec.

Judy24
19.06.2011 1 z 5

První díl měl Edwarda a popisoval jejich lásku. Druhý díl se snažil nemít Edwarda a popisovat jejich bolavé odloučení. A nepovedlo se mu to. Ten příběh je nudný, prázdný a přitom hroozně moc natahovaný na co nejvíc stránek. Nejvíc se mi na knížce líbila nová linka s Jacobem (moment - tady ani jiná linka nebyla!), která tomu dodávala aspoň nějaká podstatná jména a slovesa. Jinak bída s nouzí. Aspoň, že ten konec jsem si mohla užít...

misssicccka
23.05.2011 1 z 5

Jediné, co je na tom pozitivního je to, že se to dá plynule číst při jízdě na rotopedu :) ježiš marjá - ty dlouhé omáčkové pasáže jsou jen drobounký nedostatek, horší je, že je to fakt strašný s... :(
typický příklad plýtvání papíru....

Alinore
13.05.2011 1 z 5

Po nějaké té době jsem změnila názor na Twilight ságu (už podruhé a tentokrát k lepšímu). Z hodnocení odpad jsem sice překlikla na milosrdnou 1*, ale opravdu mě nenapadá nic povzbudivého či hezkého, co bych k téhle knížce napsat. Jedinou dobrou věcí na téhle knížce je, že z ní na chvilku zmizel Edward (díkybohu!). Někteří si stěžují, že je film nezajímavý, ale na rovinu: Aby byl New Moon dobrej film, museli by změnit příběh.

pet-kyval
11.05.2011 1 z 5

[041/11] (ebook) Během čtení jsem přišla na milion krutých způsobů, jak začít tento komentář, ale asi jsem v těch nočních hodinách změkčilá a nebo jen unavená, protože mě nic nenapadá. Ovšem, já se do toho dostanu…

Celkový koncept se drží osnovy z předešlé knihy, jen tu řádí jiné spermie. Hormony a testosteron zmoklého psa, velkého jako dům. Už TO je bizardní, ale dejme tomu. Neodpustím si ovšem upozornit na tu absurditu v momentě, kdy Jacob vysvětluje své nové funkce a dysfunkce, mluví o komunikaci členů smečky a pak si jen tak odběhne do hájku na pokec se soudruhy, ale při tom nemůže vědět, jestli jsou zrovna všichni online. Dále… Na to, že je Bella relativně dospělá a do kina chodí na horory, ví, že po světě běhají pobledlé tváře s apetitem zaměřeným na lidskou fašírku a vyloženě ji to fascinuje, strašně dlouho ji trvá, než se ta ozubená kolečka v pihovaté kebuli dají do pohybu. Kniha se dá přeci natahovat i jinak a tak stále nechápu, proč musí autoři ze svých postav dělat vyloženě blbce.

Co bylo dalším zklamáním, tak neschopnost vymyslet jiné popouzející přezdívky pro dvě znepřátelené skupiny nadpřirozených “savců“. Pijavko? Pse? No to je teda fakt originální! A ten popis hradní věže… ajta krajta… No, ale komu by se opravdu stýskalo, ke konci si zase může užít ten “typicky pokřivený úsměv“.

Suma sumárum, vcelku stejné jako první díl, jen více (ne)logických chyb.

Peťanka
09.05.2011 5 z 5

Vidím, že většině se tenhle díl moc nelíbil a přitom já ho mám z celé ságy asi úplně nejradši. Spoustu kapitol jsem sice probrečela, ale líbilo se mi, že tam byl hodně Jacob, já ostatně Edwarda celkově moc nemusím, ale to je pouze věc názoru :)

KateCullen
19.04.2011 5 z 5

Hezký díl, ale nelíbilo se mi, jak málo tam bylo Edwarda ;).

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Vendiii1
03.04.2011 4 z 5

Z celé Twilight ságy určitě nejhorší díl :// . .

daviskaaa
25.03.2011 1 z 5

Tahle kniha byla prostě ze všech nejhorší. Tolik stran nesmyslů, z hlavní hrdinky je pošáhaná a blbá husa, která radši padne mrtvá na bok jen aby viděla svého úžasného a vysněného poloboha. Konec knihy raději komentovat nebudu, protože mi zvedá adrenalin. Jen přemýšlím nad tím jestli to můžou ty dospívající slečny brát vážně?

izabelle
11.03.2011 1 z 5

Bellindu bych okamžitě zabila a všechny problémy by se vypařily jak pára nad hrncem. Je normální půl roku (nebo jak dlouho) řvát pro jednoho zombychlera?

fionKa
10.03.2011 4 z 5

Pokud jse tým Jacob, máte se na co těšit... Ale pokud raději Edwarda...objeví se na začátku a na konci.... Jako ve filmu.... skoro... Podle mého kniha je lepší! Ale samozřejmě oboje má svoje kouzlo.

katynais
28.02.2011 5 z 5

všechny díly se mi moc líbily, i když některé pasáže se mohly vynechat

Slečna L.
20.02.2011 2 z 5

Tyto knihy mám vcelku ráda, pořád jsem ještě puberťačkou :) Ale tento díl stále považuji za nejslabší.

black.susi
12.02.2011 2 z 5

První díl byl lepší, to každopádně, ale přečíst se to pořád dalo a až napodruhé mi došlo, jak je to vlastně všechno nechutně romantické a slaďoučké, nebýt mojí úchylky na upíry asi bych už další díly číst ani nechtěla

Verrrunka
04.02.2011 3 z 5

Tak tentokrát jsem nebyla tak nadšená, protože děj trochu vázl. A Bella je pěkně nezodpovědná sobecká mrcha, Jacoba akorát zneužívá a neví, co chce… takový holky mě vždycky pěkně naprdnou. Takže jsem zvědavá, jak na tom budu s dalším dílem, když mi hlavní hrdinka leze pěkně na nervy.

Uzavřená
01.01.2011 4 z 5

Musím říci, že druhý díl mě zaujal rozhodně více. Samotní dokonalý upíři, co se třpytí na slunci mi přijde jako naprosto kravina. Upíři jsou prostě smrtelní zabijáci a všechno dokonalé je až moc.

Líbí se mi, že do hry vstupují i chlápci z La Push, Vlkodlaci. Líbili se mi scény, kdy se to odehrávalo tam. Kniha začínala mít nějaký lepší směr... Ano, líbila se mi.