Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1845 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Babsie
07.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla, jestli ne vůbec nejlepší. Nádherné drsné prostředí, magie, přátelství, tajemství. Na každé stránce se něco děje. Navíc skvěle napsáno, autorův styl psaní opravdu zaujal. První část se mi líbila víc, to jak Vélin vyrůstal, všechny ty zkoušky... Některé věci nebyly dovysvětlené, což mě taky dost mrzelo, ale tak doufám, že se k nim vrátí v dalším díle. Docela mě zklamalo rozuzlení, proč je vlastně Vélin ,,Vrahem nadějného"
*SPOILER* Čekala jsem nějakou velkou intriku, něco naprosto zlého, kvůli čemu ho všichni nenávidí... A on ho zabil v boji? Však to ani nebyla vražda...Prostě to byla bitva, co měl dělat? *KONEC SPOILERU*
Plusy: Nádherně napsané, detailně vykreslené prostředí (a na začátku mapa, díky které se v tom lépe vyznáte), hodně postav a dobrá charakterizace, sympatický hlavní hrdina i ostatní postavy, napínavý děj, tajemství, akce, zvraty
Minusy: Nedovysvětlené věci, některá rozuzlení slabá, druhá polovina už nebyla tolik napínavá
Naprosto skvělá kniha, doporučuji všem milovníkům fantasy a nemůžu se dočkat druhého dílu!:)

Maragad
14.04.2015 5 z 5

Román obsahuje vše, co se od tak obsáhlých knih dá očekávat – najdete v něm loajalitu, ve které je síla, přátelství až za hrob, zakázanou lásku, ale také spalující nenávist, palčivou touhu po pomstě a zradu dokonce i od těch nejbližších. Již od prvních stránek je čtenáři přiblížen velkolepý svět, v němž se děj odehrává a vážně, i když v něm žije spousta bestií, draky zde nenajdete. Knihu doporučuji všem milovníkům výpravné fantasy, kteří mají tento žánr v oblibě a všem těm, kteří se rádi přesunou do světa chrabrých rytířů, kterým je čest nade vše.

jarda007
06.04.2015 5 z 5

Velmi ctive. Ma to svy chyby ale presto je to dobry urcite lepsi nez utahana Hra o truny...

Peace
16.03.2015 4 z 5

"Víra je všechno. Víra nás pohlcuje a osvobozuje. Víra utváří náš život, na tomto světě i za jeho hranicemi."

Kniha pro mne byla výzvou, protože obdobně laděné knihy nečtu. Říká se však, že zkusit se má vše a u knížek to platí dvojnásobně :o)
Nebudu říkat, že to chvílemi nebyl boj nejen na stránkách knihy. Vélin je velký sympaťák a jeho charisma na vás musí dolehnout, i kdybyste byli jakéhokoliv vyznání. Ale občas bylo jeho vyprávění...zdlouhavé.
Knihu jsem nakonec dočetla a - i když si od tohoto žánru dávám opět dlouhou pauzu - nelituji. Myslím, že Anthony Ryan byl pro mne velice dobrá volba.

ragnar
10.02.2015 5 z 5

Špička toho, co jsem za posledních několik let četl. Epické, geniální..

Aaron Lewis
08.02.2015 5 z 5

Absolutní nádhera. Pro čtenáře fantasy jasná nutnost. Musíte mít v knihovně. Ani nevím, čím mě Ryan tak dostal, ale sfoukla jsem to za dva dny. Musela jsem prostě číst dál a když jsem ji odkládala, protože jsem musela (práce, rande atd.), tak jen s nelibostí:). V té knize neexistují nudné pasáže. Není postavy, na které by mi něco nevonělo. Není situace, které by mi přišla nelogická. Asi jsem se zamilovala. Vážně. Hned po přečtení jsem si koupila druhý díl a nemůžu se dočkat rána, abych mohla zase začít číst. Ani nechci myslet na to, že pak budu muset čekat na ten třetí... raději se nebudu ani dívat, kdy že přesně asi vyjde... Tuhle knihu vlastním a předpokládám, že jí přečtu vícekrát. Je jednoduše úžaná.

Janičta
03.02.2015 5 z 5

Jednoznačně krása.
Měla jsem trochu obavy, jelikož jsem četla pár přirovnání k Levé ruce boží a ta tedy nebyl můj šálek čaje. Naštěstí to byl jen podobný nápad a nic víc.
Děj mi plynul lehce, je to ovšem šestiset stránková kniha, tak se musí tak trochu počítat s tím, že tam bude pár nudnějších míst. K mému překvapení jich tam bylo dosti málo.
Postavy se mi líbily. Pro mě dobře vykreslené. S hlavním hrdinou se šlo snadno sžít. Moc se těším na další díl. Doufám že to bude stejná pecka jako tohle :-)

JanaDor
25.01.2015 5 z 5

Do knihy jsem šla s velkým očekáváním, po velmi kladných komentářích na databázi knih. Smekám pomyslný klobouk před autorem. Získala jsem více než jsem předpokládala. Dostala jsem poutavý, napínavý, dobrodružný a nádherný příběh, který jsem prožívala každým slovem. Autor je pan vypravěč, s velkým P. Pokud se tam dělo něco napínavého, fakt se mi svíralo hrdlo a já jsem ani nedutala s očima visícíma na textu, jak to dopadne. Autor zcela dokázal přenést náladu z knihy na mě. Když vezmu v úvahu ještě fakt, že děj měl často souvislost s válčením, což opravdu moc nemusím. Tak si mě příběh získal nad rámec možností. To se mi nestalo, ani nepamatuji. Fakt dost dobrý.

anishta
20.01.2015 5 z 5

Jeden z dalších příběhů, které jsem si musela zamilovat a teď jsem dost nesvá, že ještě není v češtině další díl. Uvažuji o originále, ale zas mám strach, že si to tak moc neužiju.
Píseň krve je skvělá, příběh je velmi čtivý a napínavý. Vélin je naprosto úžasný. Miluji příběhy, kde sledujeme postavu od dětství a můžeme s ní vyrůstat a prožívat všechny slasti a strasti. Konec mě dost překvapil a jsem zvědavá, jak to bude dál.
Kniha okamžitě putuje do oblíbených a budu se k ní ráda vracet!

koumes731
10.01.2015 5 z 5

Očekávání byla naplněna. Dobře se to čte, první část týkající se výcviku je akorát tak dlouhá, aby toho už nebylo moc. Líbil se mi i konec. Do dokonalosti tomu ale pořád něco málo chybí, takže se těším na další díly. 4 1/2 *.

petrj
03.01.2015 5 z 5

Nejsem (nebýval jsem) příznivcem fantasy, ale tento příběh mě moc mile překvapil a už se těším nejen na druhý i třetí díly, ale i další knihy od A.Ryana a možná i jiné s touto tématikou.

Brambram
30.12.2014 5 z 5

Nemám ráda reklamy na knihy. Marketingové knižní strategie mě štvou, tuším zradu a nerada takové knihy čtu (ale čtu, chci si udělat vlastní názor a ne jen papouškovat cizí), protože většinou je to pro mě přes veškerou reklamu odpad. Z poslední doby třeba Odstíny, knihy Alexander Potter, případně Láďa Hruška, doplňte si spoustu dalších. Na druhou stranu, nakladatelství Host mě zklame málo kdy, takže přestože jsem upoutávky na Píseň Krve viděla na více místech, podlehla jsem a koupila si jí pod strom.
Dobře jsem udělala. Je to epický příběh pro milovníky fantasy. Jeden z velmi nadprůměrných v tomto žánru. Připomíná Martinovu Hru o trůny,ale není tak moc krvavá a ne každá postava zemře a zároveň Rothfussova Královraha, ale Kvotheův příběh je přeci jen plnější magie.Těším se na druhý díl, který snad vyjde v prvním pololetí a doufám,že překlad posledního dílu, který vyjde v červenci se stihne do Vánoc abych si měla zase co naježit. Pozitivní je,že dva díly už jsou napsané a třetí už snad také finišuje a nebudeme muset čekat roky jako u Martina či Rothfusse.