Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1848 1848

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Taji
01.12.2015 5 z 5

Vynikající, hned se pouštím do druhého dílu.

zoomfire
29.11.2015 5 z 5

Skvěle napsaná (a přeložená) kniha, která je jen předzvěstí mnohem většího příběhu v knihách dalších

Jekysek
27.11.2015 5 z 5

Skvělá knížka, která mě po prvních stránkach chytila a nepustila.
Vélin je skvěle rozepsaná postava, jeho uvažování si naprosto sedlo s tím mým, nestává se často, abych se dokázala s charakterem ztotožnit. Každopádně Vélin, v mnoha disciplínách slabší, ale přesto neobyčejný mladík mi učaroval.
Vedlejší postavy jsou také skvělé, hned od začátku jsem si oblíbila Kennise - jsem zvědavá, co se z něj v Pánovi věže vyklube (věřím, že tenhle charakter nevyzní do prázdna na konci prvního dílu). Ostatní chlapci ze řádu jsou taktéž moc dobře napsáni, stejně jako mistři.
Víra a bohové divokých, kacířů, věcný souboj, který se odehrává snad všude, mi přišel více než trefný.
Nepřišlo mi, že by byl někde děj vleklý, naopak, velmi dobře rozepisuje důležité situace, nebo zdánlivě nedůležité okamžiky, které mají fatální vliv na budoucí události, a mnoho scén neskutečně odsýpá.
A vlk který Vélina doprovází... netřeba mluvit, já a moje vlčí obsese hovoří jasně ano, skvělý nápad. Stejně jako Píseň sama, cosi jako silný instinkt, intuice; zpěváci.
Nemohu se dočkat až začnu číst druhý díl! =)

Dani3
23.11.2015 3 z 5

Píseň krve mi moc nesedla. Příběh sám o sobě nebyl špatný, byl promyšlený a hlavní postavy byly dobře vykreslené, ale místy se hrozně vlekl. Docela jsem bojovala se jmény a názvy, které se mi pletly a nemohla jsem si je dlouho zapamatovat. Taky mi přišlo zvláštní, že něco autor vypráví několik kapitol a s něčím je zase hotový během dvou stránek, i když by si to zasloužilo víc rozvinout nebo víc vysvětlit.

Asi tak od poloviny knihy jsem se do čtení musela vyloženě nutit, protože s blížícím se koncem tomu začínal docházet dech. Došlo mi, že vlastně pořád čekám na to, co se bude dít, a i když je toho v knize obsaženo hodně, tak mi přišlo, že to vždycky všechno vyšumělo do prázdna.

Arya26
05.11.2015 4 z 5

Ktéto knížce je těžké se vyjádřit. Plácala jsem se v hluchých místech. V určitý okamžik jsem nedokázala odpoutat od čtení, ale potom přišel nudný úsek, ve kterém jsem se začala hrozně nudit a nechtělo se mi ani moc číst dál. Abych řekla pravdu knížka nebyla špatná ,ale buď to bylo super nebo nuda (nic mezi). Četla jsem to docela dlouho ,protože jsem se musela místy nutit ke čtení. Za ten EPICKÝ a ÚŽASNÝ konec to stálo. Kdyby to šlo dala bych 3.5 ,ale tak dávám 4 z 10.

Petra28
15.10.2015 5 z 5

Tak tohle byla nádhera ... tak dlouho jsem ji odkládala, nechápu proč :-) Moc se těším na pokračování.

LilianaFalcon
09.10.2015 5 z 5

Prostě výborné. Narazila jsem na to vlastně úplně náhodou a od prvních pár stránek jsem si to prostě zamilovala. Kdybych si přečetla, o čem to bude, nevím, nevím, jestli bych tomu dala šanci.
Půlku knihy totiž vlastně sledujete výcvik malého chlapce,... dobrá tak to není zrovna typické dítě a ani jeho kamarádi, ale i tak...
Co mi tak učarovalo? Asi všechno. Postavy, všechny ty řády Víry, záhady, prostředí, výcvik... Ale hlavně hlavní hrdina, který není ve všem nejlepší. Fakt se mi líbí, že i jeho bratři z řádu jsou lepší lučištníci, lepší stopaři...
Líbí se mi prolínání se současností, to jak je vypravěč uchvácen zdánlivě barbarskou kulturou, jak se vlastně ocitl ve stejné pozici jako je Vélin ve svém příběhu, když se střetává s jinou kulturou, jak do příběhu vkládá vsuvky třeba o tom, jak dlouho po konkrétní události se hlavní hrdina s někým znovu setká a taky to, jak občas děj přikrášluje, aby to mělo více šťávy :-D
Sice je to pro mnohé "pokleslý žánr", ale připadá mi, že právě dobrodružné fantasy má mnohdy největší moc nastavovat zrcadlo společnosti. A právě všechny ty různé víry, fanatici umírnění vyznavači, uzurpátoři, mocichtiví, pragmatici ale i spravedliví... my jako odraz společnosti skutečně připadají.

Copyright
09.09.2015 4 z 5

První polovina kniha byla naprosto úžasná,to jsem se nemohl vůbec odtrhnout od knížky.Velice dobrodružné.Druhá část bohužel už pro mě nebyla tak dobrá a občas mi přišlo ,že některé části byly z ničeho nic utnuté.

Atrament
06.09.2015 3 z 5

Nejprve jsem čekal vykrádačku Písně ledu a ohně, po pár stranách jsem se zase bál, že půjde o variaci na Zaklínače. Naštěstí to nebylo ani jedno. První část velmi čtivá a zajímavá, druhá dost ztrácí dech a hodně situací mi přišlo tak nějak utnutých a nerozvinutých. Český přepis jména hlavního hrdiny mi přišel velmi rušivý, ať jsem dělal co jsem dělal, pořád jsem četl Velín, takže další díly si dám raději v originále.

achilles
30.08.2015 5 z 5

Velice zdařilé dílo. První polovina knihy absolutně čtivá, kdy vás máloco dokáže od příběhu odpoutat ( "školní léta"). Druhá polovina trochu ztrácí na čtivosti, ale zase přidává na dramatičnosti a reálnosti, oproti školním létům. Nechtěl jsem srovnávat,ale pokud jste si zamilovali Kvotheho, tak Vélin vám také přiroste k srdci.

Elvien
27.08.2015 4 z 5

Už dlouho se mi žádná kniha nečetla takhle dobře. Nebudu tu slovně hodnotit její klady a zápory, protože to bych ji musela přečíst ještě jednou (a možná to udělám, až vyjde druhý díl), teď jsem ji moc zhltla. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Boidil
22.08.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Když jsem ji dočetl, hned bych šáhnul po dalším dílu, kdyby už vyšel. :'(
Cítil jsem z knihy podobnost s Jménem větru a takové knihy mám rád.

petrra
21.08.2015 5 z 5

Tak jsem se zase zamilovala...
Jen tak dál! Těším se na další díl:)

maruschka
17.08.2015 4 z 5

Čtivé, napínavé, výborně vystavěný příběh, slušná práce s postavami. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že o Vélinovi toho nakonec víme málo. Víme, co dělal a většinou i proč to dělal, ale opravdu pod kůži jako by se mu ani sám autor úplně nedokázal dostat. Řekla bych, že Vernier, který dostal nesrovnatelně méně prostoru, je jasně trojrozměrná postava (já vím, dostal obří výhodu první osoby), kdežto u Vélina se musíme spokojit s určitou schematičností.
Technické mínusy: na Host docela dost chyb, a pak taky k překladateli: proč je z Vaelina Vélin? Proč je princezna Lyrna Al NierenOVÁ? Proč musí radost čišet?
Uf, zase mi to remcání zabralo víc místa než chválení, takže rozhodně doporučuju a moc se těším na další díl!

aalexiis
02.08.2015 4 z 5

Líbilo se mi to. Hlavně první půlka plynula skvěle, potom už mi to přišlo méně zajímavé, ale i tak to byla rozhodně kniha, u které jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je to trošku jiný typ fantasy, než běžně čtu, ale to vůbec nevadilo, spíš naopak.

Arya26
27.07.2015 4 z 5

Ten název mi trochu připomíná píseň ledu a ohně :) a anotace vypadá zajímavě! Že bych si to přečetla ? :D

petrvyhy
23.07.2015 5 z 5

Nic od dob Eragona jsem nečetl s větším zaujetím. Jsem nadmíru spokojený. Dokázal jsem si zamilovat hlavní postavy, příběh a okolí. Ryan je skutečně mistrovský vypravěč. Díky němu jsem si vše do detailu představil. Těším se na druhý díl. Píseň Krve se probojovala na první místo mých oblíbených knih.

Air15
18.07.2015 5 z 5

Zatímco kdejaký autor fantasy je užvaněný a neschopný jít k jádru věci, tak Anthony Ryan se nezdržuje s blbostmi a vypráví napínavý příběh, který se čte skoro sám. Není sice nijak originální, ale osudy hlavního hrdiny jsou tak zajímavé, že nestíháte otáčet stránky. Těším se na další díl.

Maff
15.07.2015 5 z 5

Ano, ano, ano, ne, ano. Ano za zpracování příběhu a jeho převyprávění (zatleskejme i překladateli), ano za spád a čtivost i přes rozsáhlost díla (autor se zabývá jednotlivými sekvencemi jen v nezbytně nutné míře, aby čtenář pochopil, jak ke které situaci došlo, či jakým směrem se bude příběh ubírat), ano za vyvarování se zbytečně plytkých a nudných popisných částí (i v nich se vždy něco děje a je jedno, zda autor popisuje intrikaření u dvora, hierarchii kláštera či jen snídani řádových bratří). Ne za rychlý závěr (závěrečná pasáž by si zasloužila větší rozpracování, oproti předchozím částem díla působí stroze). Ano za celkový dojem (kniha probouzí v čtenáři množství úvah a otázek, na něž však není v komentáři prostor). Závěr - doporučuji si přečíst i těm, kteří fantastiku normálně nemusí, stačí toto dílo chápat i jako pěkný dobrodružný středověký příběh.

NaTTy12
13.07.2015 5 z 5

Toto je asi nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, na to byla příliš napínavá. Vyskytovalo se tam tolik tajemství, která čtenář možná někdy nepochopil, ale později však dostane odpovědi na své otázky. Jsem moc ráda, že jsem si ji koupila, a nemůžu se dočkat, až u nás v polovině října vyjde i Pán věže.
Vélina jsem si moc oblíbila, sice zabíjel, avšak nevraždil. Vždy jedná ze soucitu a je oddaný své Víře.
,,Co je naděje? Naděje je srdcem naší Víry. Ztráta naděje je popíráním Víry."