Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1848 1848

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Alex.Barunka
28.08.2016 5 z 5

Anthony Ryan vlastně nepřináší nic nového, co se týče fantasy žánru. Píše o víře, o cti, o přátelství a to vše zasazuje do skvěle propracovaného světa. Co však pohání Píseň krve je neuvěřitelný vypravěčský talent. Jen tak dále.

kočičí anus
28.08.2016 3 z 5

Asi jsem četl něco jiného.
Titul už mě nezaujal, když jsem ho prvně spatřil. Obálka - pf. Anotace - zív. Pak jsem četl první recenze a čekal, že to bude bomba. A ono nic. První půlka jakž takž čtivá, druhá byla dobrá leda na spaní. Postavy nudné, charaktery ploché, skoro jsem nevěděl kdo je kdo. Tolik Mirků Dušínů v jednom románu se jen tak nevidí. Děj je pospojován oslími můstky. A je jich tam až neuvěřitelně moc. Náhody a chování postav se dějí pouze proto, že to tak autor chce a je jedno, že je to nereálné až na půdu.
Druhý díl si přečtu možná někdy v důchodu, až si samou nudou ukopám prdel v domově důchodců.

trudoš
25.08.2016 5 z 5

Lord Verniere, doprovázející na poslední cestě veřejného nepřítele Vélina Al Sornu, má možnost zaznamenat skutečný průběh událostí, které jeho zem přivedly na pokraj zkázy. A rychle zjišťuje, že je rapidní rozdíl mezi skutečností a historkami…
Píseň krve je založena na prostých základech. Na šesti stech stranách sledujeme osudy hrdiny, jehož budoucnost je nám už od začátku známa. Postupně se tak před námi skládá obraz příčin, souvislostí a následků, které formují charakter muže, jenž se jednou stane známý jako Vrah Nadějného.
Román nepředstavuje žádnou revoluci v žánru, naopak Anthony Ryan je staromilec a podle toho vypadá i první díl jeho trilogie. Namixoval mnohokrát použité ingredience do podoby, které můžete vytknout pouze to, že nepřichází s ničím novým. Přesto je dokonalá hlavně po stránce jazykové, díky čemuž mě strhla od prvních stran. Není to pouze řemeslo s elfy a draky, ale vybroušený klenot, který dokazuje, že epická fantasy se dá dělat i jednoduše. Stačí vypravěčský talent.

flanker.27
24.08.2016 5 z 5

Během čtení jsem měl několikrát s knihou problém, ale musím přiznat, že závěr to celé obrátil tak, že většinu mých výtek zcela pohřbil "za hranicemi světa, mezi zemřelými". Jednou z hlavních byla Víra, nebo spíše oddanost lidí, kteří se vlastně jinak jako věřící neprojevují. Tohle poslední kapitola převrátila naruby tak, že mi poklesla čelist.
Druhý problém, který ovšem trochu zůstal, je určitá odlidštěnost většiny hlavních hrdinů. Většinou až příliš potlačují svá osobní přání a touhy ve jménu povinností. Asi proto jsem si z celé skupiny nejvíc oblíbil Nortaha, který se nikdy nedokázal svých pocitů zbavit a také se jako jediný skutečně osvobodil. Díky tomu působil nejživotněji. Vélin naproti tomu to své sebeobětování někdy až přežene, ne že by neměl udělat to, co mu svědomí velí, ale v určitých případech by měl dát průchod svým pocitům. Ve skutečnosti právě proto, aby nezranil ty, které se svým mlčením v určitých situacích snaží chránit.
Trochu mi vadila i Šérin, zejména ze začátku, takové to klišé "jsem nadaná víc než jiní a proto se mnou nikdo nekamarádí a já si zase nechci nikoho pustit k tělu", navíc její postoj k nenásilí byl tak nepřirozený, že i Gándhí by vedle ní vypadal pomalu jako španělský conquistador.
Naopak styl vyprávění, propracovaný svět, posmutnělá atmosféra a již zmíněný závěr mi nedovolily knihu odložit.
Pokud bych Píseň krve srovnával s jinými knihami, tak často zmiňovanému Jménu větru se dle mého zas tak moc nepodobá, má s ním společné víceméně jen to, že se hrdina na začátku ocitne tzv. "ve výcviku", a že je jeho příběh pojat jako vyprávění historikovi. Vélin není zdaleka taková "Mary Sue" jako Kvothe, není ve všem nejdokonalejší a nejlepší (i když si to o něm někteří myslí). Mnohem víc než Kvotheho připomíná Jona Sněha.
Už to, že okamžitě začínám s druhým dílem svědčí o tom, že si mě Ryan získal.

Airin
22.08.2016 5 z 5

Byla jsem velmi ráda, že kapitol, které se odehrávají v přítomnosti, je opravdu málo. Nejvíce jsem si totiž užívala minulost, kdy Vélin prožíval svůj život vojáka v Šestém řádu. Těšila jsem se na jejich závěrečné zkoušky, jako například „Přežití v divočině, boje s holí, mečem, střílení z luku, běh, jízda na koni...!“
Styl autorova psaní je jedinečný, protože (k mému překvapení) jsem za celou dobu čtení nikdy nepřeskočila ani jednu jedinou větu. Tak moc mě tato kniha bavila! Od začátku do konce se neustále něco dělo!
Dokonalá kniha! Opravdu vřele doporučuji!!!

Natsu
22.08.2016 5 z 5

Dokonalá kniha,Vaelina jsem si oblíbila,nemám ráda když je hlavní hrdina nereálně dokonalý. Kniha se skvěle čte a styl vyprávění jsem si zamilovala. Určitě doporučuji.

Cattleya
21.08.2016 5 z 5

Odporúčam všetkými desiatimi :D ... Po dlhšej dobe opäť kniha, ktorá ostane v mojej mysli ešte nejaký čas. Velina, hoci nie je vykreslený ako klasický kladný hrdina, neide neobľúbiť si už hneď na začiatku. S každou kapitolou pribúdajú nové informácie, ktoré si pomaličky skladáte do celkového obrazu. Hovoríte si, že už vás nič neprekvapí, no otočíte stranu a hovoríte si: "Čožee??" :) A takto to je až do konca knihy. Veľkým plusom je taktiež štýl písania, ktorý ma nesmierne bavil a žiadne "hluché" miesta v knihe, ktoré často preskakujem. Problém sa od nej odtrhnúť, keď sa človek raz začíta. :D

Lenisk@
06.08.2016 5 z 5

5/5

Skvěle! Jen tak dál!!! :) Kniha mě tak pohltila, že jsem hledala každou volnou minutu, abych ji mohla znovu otevřít a číst. Nechtěla jsem, abych ji dočetla, byla opravdu skvělá!

(Jo, jasně, měla určitá negativa, jako například jména postav, která se mi do teď pletou, ale to nic nemění na tom, že jsem konečně zase našla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout.)

LahoferRose
03.08.2016 5 z 5

Od samého začátku naprosto čtivá kniha. Nechybí intriky, souboje, přátelství, trocha té lásky a temných sil. Přečetla jsem to jedním dechem a hned vyrazila pro dvojku. Charaktery všech postav jsou vykresleny výborně a přesto ne rozlekle. Vřele doporučuji všem!

Claudius
31.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Vůbec nelituji toho, že jsem si ji koupil. Je dokonce velice pravděpodobné, že si koupím i druhý díl, snad i třetí. I když to nikdy nedělám, u téhle knihy dokonce připouštím, že si ji někdy přečtu ještě jednou. A navíc ta nádherná obálka!

SnowCat_5
27.07.2016 5 z 5

Hltala jsem každé slovo.

Tumbik
20.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Četla se úplně sama a byla neuvěřitelně zajímavá. Rozhodně doporučuji.

Vikina333
17.07.2016 4 z 5

Co mi přišlo škoda, že postavy byly velice černobílé a Vélin je až moc "přehnanej klaďas"... Jinak dobrý a doufám, že další díl se rozvine dle recenzí a komentářů, už mám nakoupeno.

lucie8168
17.06.2016 5 z 5

Velmi milé překvapení. Už dlouho jsem nenarazila na tak dobrou knížku. Čte se sama. Ze začátku mi dělalo trošku problém zvyknout si na nezvyklá jména a místa. Po dvaceti stranách jsem si vyrobila záložku s mapkou a bez problémů. Za mě opravdu doporučuji a těším se na další díly!

Mark.
10.06.2016 5 z 5

Velmi povedeně napsaná kniha. Někdy dočtu knihu, a po týdnu nevím přesně o čem byla. Tady i po dvou týdnech si pamatuji celou knihu v psaném pořadí. Hodně se mi vryla do paměti. Skvělá a poutavá.

Tamten
06.06.2016 4 z 5

Poměrně standardní fantasy příběh, který je ale čtivý a pěkně odsýpá. Uvidíme, jestli si tuto úroveň udrží i v dalších dílech.

Ričí
02.06.2016 5 z 5

Nádhera, prostě nádhera.
Knížku jsem četl s neskutečným nadšením, a i když mi poměrně dlouho trvalo, než jsem došel ke konci, vůbec mi to nevadilo, ba naopak, ještě to umocnilo můj zážitek. Každou větu jsem si vychutnával, každý řádek naprosto zbožňoval a tak není divu, že dávám pět hvězd.
Po dočtení dvou dílů Kroniky Královraha od skvělého Patricka Rotfhusse jsem si smutnil, že mě asi dlouho nic tak nenadchne jako Kvothův příběh, ale to jsem se mýlil! Píseň krve, stejně jako již zmiňované Jméno větru a Strach moudrého muže, nenabízí příběh zásadně originální a převratný, ale skvělé vypravování a nádherné vykreslování krajiny.
Jediný maličký nedostatek jsou pro mne postavy, které sice nejsou úplně ploché, ale i tak mi nepřijde, že by byly napsány tak bravurně, že bych se s nimi sžil, což mě trochu mrzí. Doufám tak, že v dalším díle se dočkám více Vélinových emocí a pocitů.

olle3
14.05.2016 5 z 5

Absolutní bomba.
Moc často se mi to nestává, ale nic nemám raději, než když v nulovém očekávání otevřu náhodnou knihu, a pak mne pohltí tak, jak se to stalo u Písně krve. Autorův styl vyprávění a jeho mistrovské vyjadřování mi dokonale sedlo.
Když všude vidím přirovnání k trůnům, taky si dovolím poznámku. Podle mě automaticky neznamená propracovanější - lepší. U této knihy mi přišlo vyvážení plynutí děje a popisu okolí a postav ideální.
Po delší době něco, čeho jsem se nemohl nabažit. Ještě, že budou další dva díly.

vectivus01
20.04.2016 5 z 5

Kniha byla čťivá i když místy dlouhá a repetetivní. Pořád ale jedna z nejlepších fantasy poslední doby.

blackraven
14.04.2016 4 z 5

Kniha byla opravdu dobře napsaná, ale srovnávat jí s kvalitou Písně ledu a ohně myslím není úplně na místě. Zas takové kvality podle mě nemá (to je samozřejmě jen můj názor).

Každopádně určitě doporučuji přečíst, byla to jedna z nejlepších knih, které jsem poslední dobou přečetla :-)