Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1848 1848

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Otto von Pluto
12.04.2016 3 z 5

Na fantasy si ze všeho nejvíce cením originality a propracovanosti daného univerza. Svět nově vznikající série Stínu krkavce mi k srdci nepřirostl (mimo jiné) proto, že až do poloviny knihy ve mně doutnalo přesvědčení, že něco podobného bych dokázal vymyslel sám! Magie, náboženství, historie, politika, to vše, ač jde o styčné body celého příběhu, je zde načrtnuto velmi povrchně (srovnej například s Písní ledu a ohně) a tento dojem mne neopustil ani po dočtení poslední stránky.

Čímž se dostáváme k příběhu, který trpí podobným neduhem: dětský hrdina je někým vycvičen (což zabere celou ¼ knihy), mezitím zjišťuje, že je výjimečný, bojuje, miluje, pochybuje a pomalu rozplétá klubko intrik a strašného zla, které však mají výše zmiňovaný problém, totiž že jsou povrchní a nudné. Až poslední část příběhu, odehrávající se v pouštním císařství, trochu napravuje celkový dojem.

Co drží jinak průměrnou knihu nad propastí nudy je autorovo solidní vypravěčské umění s důrazem na psychologii hlavního hrdiny (která také ne vždy funguje) a velmi slušné akční scény.

VERDIKT: Nechápu oslavné recenze na tuto knihu. Podle mě je OK, ale to je všechno.

renefer
30.03.2016 5 z 5

Tak tohle mě opravdu překvapilo. Četla jsem už dost fantazy, v hlavní roli s klukem, který se v nějaké škole/řádu/sektě učí bojovému/čarodějnickému/jinému umění a přitom se zjistí, že má něco navíc, proto je vyjimečný/jedinečný/nepostradatelný.
Většinou tyto knihy posílám dál a už vůbec se nehrnu do dalších dílů.
Tady je to sice podobné a přesto rozdílné a vůbec netuším v čem. Jestli styl psaní, překlad nebo samotný příběh, prostě to NĚCO dává této knize grády, takže zůstává v mé knihovně, klidně bych ji četla od znovu a další díl je už na cestě.

opicočuně
27.03.2016 4 z 5

Náhodná koupě knížky se naštěstí projevila jako dobrou volbou. Knížka se velmi dobře čte, trošku mi to ze začátku připomínalo mého milovaného Zaklínače. Jen ten hlavní hrdina mi občas přišel jako až moc kladná postava a tak trochu suchar. Po přečtení druhého dílu dávám prvnímu 4 hvězdy.

maky11
23.03.2016 2 z 5

Rothfussova Kronika královraha byla nejlepší čtivo.....toto jí zdaleka nepřekonalo. Byly tam až moc do podrobna popsané politické záměry a chtě nechtě jsem prostě často nevnímala....tím pádem mi poté trochu ucházel děj...I když začátek byl opravdu famozní...kniha neurazí (spíš unudí k smrti)...bez urážky... :D

daniel9255
20.03.2016 5 z 5

Famozní

Nifredil
13.03.2016 4 z 5

Perfektní příklad toho, jak by měla vypadat dobře napsaná hrdinská fantasy typu sword and sorcery. Výborně se to čte, má to spád a vůbec vám nevadí, že je tam i spousta popisů prostředí a některé pasáže se mohou zdát natahované. Vše totiž nakonec krásně funguje ve službě velkého epického příběhu, vy se nenudíte a chcete se dozvědět více. Zároveň si ale pořád tak nějak říkáte, že to bude první díl nějakého cyklu. A ano, je to tak, ale na konci zjistíte, že ta kniha funguje krásně i sama o sobě. A vůbec nevadí, že autor nenabízí v rámci zvoleného tipu fantasy žánru nic moc nového. Čtenář si tak vychutná tenhle první díl a na na pokračování se může už jen v klidu těšit.

Dandy87
13.03.2016 5 z 5

Anthony Ryan mě ohromil svým zpěvem. Jeho Píseň se zmocnila mé duše a odnesla ji daleko a ještě dál do světa, ve kterém ve skutečnosti nechceme žít, ale toužíme o něm snít. V našem světě není prostor pro hrdiny a ideály. Ty jsme pohřbili pod hromadu materiálního smetí, které ovládá naši mysl. A proto si zaslouží velké díky takoví Zpěváci jako je Anthony Ryan, neboť připomínají skutečnou moc fantazie a přibližují nás k sobě samým. Každý z nás je obdařen nějakou skrytou Písní, jen je třeba ji v sobě objevit a naučit se ji Zpívat.

Jass
01.03.2016 5 z 5

Líbí se mi už zazněné přirovnání k Harry Potterovi. Ne že by Vélin byl nějaký brýlatý čaroděj, ale... Také mi to trochu připomínalo Jméno větru, které se mi moc líbilo. Řada postav byla naprosto skvělá, z nějakého mně neznámého důvodu jsem si snad nejvíc oblíbila Nortaha a jeho šťastný konec mu přála. Z Vélinových bratrů jsem si pak oblíbila ještě Kenise, i když na mě po celou dobu působil trochu znepokojivě a pořád čekám, co se z něj vyklube... Mistr Sollis se také ukázal značně zajímavou postavou, stejně jako Elara, Šerin.... No, rozhodně jsem nebyla zklamaná...
pro Arcisit: Mimochodem, daleko lepší, než Stmívání a Odstíny...

Elenblue
28.02.2016 5 z 5

Fantasy, které se čte jedním dechem.
(PS pro Arcisit: nejen mužům)

Arcisit
11.02.2016 5 z 5

Zase něco pro chlapy co opravdu stojí za to přečíst. Děj zajímavý a čtivě psaný od začátku do konce.

A když tu čtu komenty některých ženštin, napadá mě jen jediná odpověď: táhněte megery k vaším odstínům šedi a stmívání!

gossipavlina
30.01.2016 3 z 5

Tolik pochvalných komentářů, vysoké hodnocení, nadšení okolí, no nedalo mi to a pustila jsem se do čtení také. A já se těšila, přesto, že se nejedná o můj obvyklý žánr. Těšila jsem se na pohádkový příběh pro dospělé, kde bude chrabrý rytíř a odvážný bojovník v jedné osobě, který zachraňuje ostatní před temnými silami. Tak ten tam byl, ale jinak to byla docela nuda. Naprosto se ztotožňuji s komentářem Dani3. V první polovině knihy se nedělo skoro nic. Vyprávění bylo rozvleklé, bez náboje a špetky napínavosti. Vždycky jen záblesk čehosi, který zase rychle vyhasl. Autor mu nedal prostor se rozhořet.
A pak přišel závěr, který trochu mé hodnocení vylepšil. Škoda, že se celá kniha nenesla v podobném duchu.

Vé-Vé
30.01.2016 5 z 5

Že by se nám tu rodila nová perla?

macekd
27.01.2016 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena a jsem za to moc vděčná. Fantasy mám ráda a tahle je naprosto úžasná, jedna z nejlepších, co jsem četla.
Poutavý příběh, který má spád, má všechno co si od fantasy můžete přát,vtáhne Vás do děje a nepustí.
Knihu přečtete jedním dechem a nebudete věřit, že jste ba konci. :) Druhý díl už čeká v knihovně a moc se na něj těším.

Ignis
08.01.2016 3 z 5

Ze začátku mi to připomínalo Levou ruku boží od Hoffmana. Novicové ve vojenském řádu, jen tenhle je "jen" drsný a ne tak depresivní a zlý. Pak se děj rozvine a začne to být zajímavější.
Ale ne zas tak moc. Teda, chci říct, že mě to zaujalo natolik, že si určitě z knihovny půjčím i druhý díl, ale že by to bylo tak super čtení, že bych za to chtěla dát peníze a mít to doma, to zase ne.

Lady Dracula
06.01.2016 5 z 5

Asi půlroku jsem kolem Písně chodila, pořád mne něčím přitahovala, vždy jsem ji otevřela, prolistovala, zavřela...a po Vánocích, kdy jsem dostala poukázku do knihkupectví, nakonec vyhrála mezi všemi mými favority a teď na mě kouká....a kouká....JE MOJE! JENOM MOJE!
Dlouho se mi nestalo, abych kvůli knize odložila učení až na desátou večerní den před dvě testy z různých předmětů, které byly hned za sebou. Jenže já to prostě MUSELA dočíst! Ale jenom proto, abych si pak připadala jako feťák, co mu právě přestala účinkovat jeho droga. A tak jsem zase zabloudila do knihkupectví a zírala na druhý díl jako pes před dveřmi uzenářství. I sliny mi málem kapaly.
Ano, je to tak. Ta kniha si vás podmaní. Trochu Ryana podezírám z užití Temných sil, ale asi je to jenom zdání. Nicméně ano, knihu nelouskáte jen proto, aby se neřeklo, ale zhltnete ji jako jednohubku o Silvestru, i když máte dost. Protože můžete a protože je tak lákavá a hlavně dobrá.
A tahle jednohubka byla pořádně masitá. Skoro bych řekla, že to byl až málem krvavý biftek. Se šťávou z intrik a s ozdobou v podobě kadeřavých lží.
Kniha má všechno, co má dobré dílo mít. Hrdinu, který jím sice být nechce, ale stejně jím bude. Klaďase, který ale když musí, neváhá zabít. Navíc to není superfešák na nablýskaném oři, ale mladík, který spíše slávou svého otce trpí, charismatický, ale ne vyloženě pohledný...No prostě sympaťák.
Ale i další hrdinové mají svůj prostor, relativně velký, takže postavy mi přišlo vyvážené do jisté chvíle, člověk se s nimi tak nějak sblížil ...(stejně jako se Šrámem! Málem mi ukápla slza).
Dokonce je tam i nějaká ta láska, v lehce klišoidním stereotypu, ale koneckonců, je ještě možné vymyslet něco jiného na poli lásky, pro kterou není místo? :)
Ale hlavně intriky, lži, klamy, temnota. Jako trénink v manipulaci s lidmi a v přemýšlení nad každým tahem, skvělé :)
Takže mne prosím omluvte, jdu otevřít druhý díl!

ElisR1
05.01.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, na to, že je tak dlouhá, udrží si čtenářovu pozornost po celou dobu čtení. Opravdu povedená kniha. Milovníkům fantasy doporučuji.

Highlander
23.12.2015 5 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli knihu koupit, nebo ne...
Říkal jsem si, jestli na těch 620 stranách nebude příběh moc natahovaný, jestli tam nebudou zbytečně zdlouhavě popisována prostředí...
Nakonec jsem knihu hltal a říkal si, že klidně mohly být některé události více rozepsané.
Vyprávění je na úrovni, pěkně utíká, obsah pohltí, Vélin si vás získá. Pána věže si koupím hned, jak se dostanu do knihkupectví.
A vůbec - co si tady čteš komentáře? Přečti raději knihu a udělej si vlastní názor! :)

hanap
18.12.2015 4 z 5

Dobrý ,drsný , uvěřitelný příběh . Hlavní hrdina Velin a jeho bratři si mě získali , určitě přečtu i Pána věže .

Akainkan
09.12.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha která mně nepustla spát. Byl jsem u ní nadšený. Známý o tom tvrdil že je to jako Harry Potter, ale jako sakra drsnej Harry Potter. :)

Vanischka
01.12.2015 3 z 5

Upřímně kniha mě zaujala až v posledních několika kapitolách, děj zbytečně rozvleklý, popisování událostí a situací, které ničím nezaujmou. Dočítala jsem s pocitem, ať už to mám za sebou. Škoda, viděla jsem v ní velký potencionál