Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1848 1848

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Dragonian
24.01.2017 3 z 5

Byl jsem nahlodán, jak spousta lidí v okolí tuhle knížku vynášela do nebes. Mě nějak neoslovila, je to takový průměr a děj mě nějak nestrhl. A vynesl bych jí maximálně do druhého patra.

Andulienka
14.01.2017 5 z 5

Úžasná fantasy!!!

Pudink
11.01.2017 5 z 5

Svým způsobem tu knihu nesnáším. Ukradla mi všechen volný čas, myšlenky i sny o ponících. Těším se na Pána věže.

snupko
10.01.2017 5 z 5

Pre mňa celá séria patrí určite do top heroic fantasy za uplynulé roky. Epickosť je porovnateľná s ospevovanými autormi ako sú G.R.R.martin, alebo Daniel Abraham, či môj obľúbený Abercrombie. Sedí mi jazyk autora, respektíve preklad sa podaril, čo je veľmi dôležitá vec. Dej plynie ako rieka s mnohými zákutiami, rýchlymi perejami a zrádnymi hlbočinami. Čitateľ musí mať radosť z pádlovania. A na konci si pretrie oči a v duchu povie, "Tak toto splavím ešte raz."

stovice
03.01.2017 4 z 5

Už jsem četla lepší i horší knihy. V postavách jsem se občas ztrácela. Začátek dobře čtivý, ale závěr už mě moc nebavil. Líbila se mi lehce temná a pochmůrná atmosféra dokud byl Vélin v řádu pak odezněla do ztracena..

Vysky
31.12.2016 5 z 5

Úžasná fantasy kniha, určitě patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších. Sice jsem se při čtení občas ztrácel ve jménech a místech, ale pořád mám z této knihy velmi dobré zážitky. Na konci knihy je rejstřík jmen a titulů, nedoporučuji ho číst předem, protože některé věci spoileruje dopředu a o to asi nikdo nestojí. Tloušťka knihy je velmi vítaná, klidně bych uvítal kdyby byla ještě tlustší.

LucyPevensie
18.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasné! Závěr knihy byl skvěle děsivý a hodně překvapivý.

Estarenius
14.12.2016 5 z 5

Jedna z pár knih, která mne na první pohled dokázala zaujmout (Moc povedená obálka)

O to nepříjemnější pro mne byl prolog, který začal vyprávěním a řekl jsem si „Hmm, to ale bude blbost", ale štěstí, že jsem pokračoval, protože jsem našel jednu z nejlepších fantasy, co jsem kdy četl.

Vychutnal jsem si temnější atmosféru, kterou dokázal Anthony Ryan vytvořit. Soustředí se na Vélina, který se mi líbil už od začátku. Na první pohled klaďas, který se mnohdy musel rozhodnout v situacích, kde mu jeho dobrá povaha o to větší problémy způsobila. Ostatním postavám se tolik autor nevěnoval, ale vzhledem k tomu, že jde o vyprávění samotného Vélina, tak mi to k tomu právě sedlo. Navíc je vykreslil dostatečně, že jsem si o nich dokázal udělat svůj názor a to mi stačilo. Bylo osvěžující číst knihu, která se točila kolem jedné postavy. O to víc jsem si mohl domýšlet různé zápletky a působilo to na mě hezky tajemně :-)

První polovina knihy se mi líbila o trošku víc, když měl Vélin výcvik, ale závěr samotný byla sladká tečka na závěr, který mě utvrdil v tom, že Anthony Ryan je jeden z nejlepších vyprávěčů.

janiice
19.11.2016

Překvapení dne. Skvěle napsaný. Kdykoliv jsem byla nucena od knihy odejít, bylo hotové mučení knihomola :D

kklepkaa
16.11.2016 5 z 5

Zase jedna z knih na kterou jsem narazila náhodou. A napadá mě jen jedno slovo - páni! Autor je výborný vypravěč a všechny nové informace pečlivě dávkuje v průběhu vyprávění a nechává čtenáře napjatého. Prvků fantasy je zde pomálu za to ale jsou znamenité a dodávají tomu všemu větší rozsah. Rozhodně jsem se ani na chvíli nenudila a jsem ráda, že mi kniha delší dobu vydržela a já si jí mohla opravdu vychutnat. Určitě to nebude dlouho trvat a vrhnu se na druhý díl :-)

Slooki
14.11.2016 5 z 5

K této trilogii jsem se dostal přes doporučení jedné známé. A jako vždy, než začínám číst novou knihu, a jeli na pokračování, musel jsem nejdříve počkat až všechny díly vydají, a poté se směle pustit do čtení. Můj skvělí plán spočíval v tom, že se pěkně zabavím o vánocích a nebudu se tak zbůhdarma poflakovat a nudit se. Bohužel tomu tak nebude, Kniha se mi čte až překvapivě dobře, a proto nejspíše hrozí ,že mi do vánoc na čtení už asi moc řádek nezbude.
Kniha má Blabla bla, blabla, bla blabla, viz. níže. Takže se nebudu zbytečně opakovat již zde napsaným a vyzdviženým. Knihu tak musím jen doporučit. Pokud budou i ostatní díly psané v tomto duchu, určitě se bude na co těšit.

Micheline
31.10.2016 5 z 5

Velmi zajímavé fantasy. Téma a zpracování se mi líbí, je to tak odlišné od toho co se poslední dobou nabízí. Činy a málo omáčky, to se do rána pěkně četlo :o))

Archie
29.10.2016 4 z 5

Úvod mě dostal, pak ale jako bych s postavami mírně ztratil signál. Pořád se jedná o nadprůměrné fantasy, na můj vkus je ale - od chvíle, kdy Vélin opustí řád, snad až příliš hrdinské a odtažité. Komplexní svět, touha vědět co bude dál a nevyřešené tajemno v pozadí, snadno lapí čtenářovu pozornost.

Schary
25.10.2016 5 z 5

Pěkná fantasy, propracovaný svět s kladným a docela i sympatickým hlavním hrdinou. Sice nejsem žádný znalec, ale pro mě je tahle knížka docela originální. První knížka nás vtáhne do víru děje a nezbývá než začít s dalším dílem a těšit se. Jen škoda, že tolik z Velínových přátel už v této knize zemře.....

adela9782
20.10.2016 5 z 5

Skvělé, úžasné, výborné. Nevím jak jinak vyjádřit pocity z této knihy. Rozhodně stojí za přečtení!

oasismanik
16.10.2016 5 z 5

Ahm Lin pokrčil rameny. "Kdovi, bratře? O osudu toho vím jen málo, ale musím řict, že jsem v životě viděl už tolik náhodných a nečekaných věci, že o jeho existenci pochybuji. Určujeme si svou vlastní cestu, ale píseň nás vede. Tvoje píseň jsi ty sám, nezapomeň na to. Dokážeš s ní stejně dobře zpívat, jako jí naslouchat."

Horbet
04.10.2016 5 z 5

Nikdy jsem nenašel ve čtení knih zálibu, ale při studiu na vysoké škole jsem zjistil, že toho vlastně přečtu až až. Byla to většinou odborná literatura a skripta a proto mě napadlo zkusit si přečíst něco z jiného ranku. Hledal jsem a nevěděl co. Brouzdaje si tak po databázi jsem narazil na toto dílo. Ihned mě zaujalo obalem, hned poté žánrem a po přečtení anotace jsem byl rozhodnutý pro koupi. Stalo se tak asi 3 týdny před státnicemi a já byl v háji, protože jsem se nedokázal od knihy odtrhnout. Má úžasnou čtivost a člověk se v ději neztrácí. Plynule přechází z pozvolných vysvětlujících částí do těch bitevních a naopak. Skvěle jsem se sžil s hlavním hrdinou a věřil jsem mu každý pohyb, chvat či rozhodnutí. Žádná postava mě nenudila a byl jsem rád, že autor lehce popisuje každou z nich, aby si čtenář mohl udělat vlastní obrázek o jejich charakteru. Určitě bych vymyslet mnoho superlativ, ale pro začátek to stačí. Jsem rád, že se toto dílo stalo mou prvotinou a bránou do světa větší sečtělosti :)

KydlochMoris
26.09.2016 5 z 5

Výborná kniha! Hned jsem si vzala druhý díl :-))

SONP
20.09.2016 4 z 5

K Písni Krve jsem během čtení získal trochu ambivalentní vztah. Občas se mi dílko strašně líbilo a občas jsem se nudil. Možná to bude tím, že v hrách na hrdiny jsem vždycky preferoval mágy před kleriky-bojovníky s bojovými sekerami, a právě o nich kniha je. Asi i proto se mi více líbila "potterovitá" první polovina knihy o hrdinově výcviku v klášteře a souvisejících trablech (zejména skvělá pasáž o věšení prvního ministra - otce jednoho ze studentů) než ta druhá válečná "hro-o-trůnovitá". V druhé polovině jsem totiž začal mít pocit jakési roztříštěnosti a navíc mne trochu iritovalo, kterak v první půlce sebou docela rozumně vyhlížející hrdina nechává vláčet osudem. Místo toho, aby se ostatním vzepřel, podniká akce, které vlastně vůbec nechce podnikat a popírá tak vlastní v zásadě humánní a pacifistickou podstatu.
Jinak se mi ale Ryanův spíše středověký a jen velmi mírně fantasy zaměřený svět docela zaujal - trochu mi připomínal první díl Wetemaa nebo Petera V. Brett, i když magie je zde poskrovnu. Také jsem byl nadšen tím, že kniha skončila opravdovým koncem, a i když už dnes jde o sérii, nečiší to z knihy na sto honů. To vše je třeba ocenit a tak dávám 70%.

AndreaD
13.09.2016 4 z 5

Pieseň krvi si ma získala kvôli hrdinovi, ktorý si nemyslí, že je dokonalý, práve naopak. Jeho "dar" mu je skôr na obtiaž ako by ho vystavoval na obdiv celému svetu. Skromnosť a zásady boli niekedy až cez čiaru, najmä keď sa v mene viery a všetkého čo Rád predstavoval postavil aj voči svojim priateľom, schopnosť sa kontrolovať som obdivovala. O tom, že to nie je rozprávka pre násťročných svedčí aj fakt, že jeho spolupútnici kapú ako huby po daždi. Dúfam, že sa svoj dar naučí ovládať a využiť v boji so zlom. Zapôsobil na mňa rozprávačský talent autora, ktorý bol pre mňa úplnou neznámou a naozaj som netušila do čoho idem. Avšak porovnávanie s Menom vetra, či dokonca s Hrou o tróny je viac ako trúfalé. Skôr by som ho "jemne" prirovnala k Willovi z Hraničiarovho učňa, kde autor opisuje prerod chlapca na hrdinu svojim chytľavým vyprávačským talentom a postupne tým vťahuje do deja, pridáva a rozvíja ďalšie postavy a odhaľuje tajomstvá. Teším sa na druhý diel, dúfam, že nestratí na kvalite prvého.