Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 286

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

CiaKawlone
14.07.2020 5 z 5

Prostě páni. Bylo tam spoustu věcí, které jsem čekala. Taky hodně věcí, které jsem rozhodně nečekala. Strašně se mi líbila Maxonova povídka. Bylo příjemné to vidět z jeho pohledu. Aspena jsem moc neměla ráda, ale po jeho povídce jsem si ho zamilovala. Tenhle příběh je skutečně skvělý.

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Pokud jste si zamilovali trilogii Selekci, tohle si musíte přečíst. Knížka je rozdělena na 8 povídek. Zaujaly mě hlavně povídky od Marlee a Maxona, ty byly za mě nejlepší. Nebavila mě část z pohledu Aspena, protože to působilo docela zdlouhavě a moc tomu neprospělo ani to, že nemám Aspena nijak extra v lásce. Knížku jsem přečetla za tři dny, a i přes nějaké nudnější části se mi knížka líbila.

booksbykatarina
03.07.2020

Tuhle knížku jsem si nechala naposled, až když jsem dočetla všech pět dílů (Selekce, Elita, První, Dcera, Koruna). Bylo to něco uplně fascinujícího, vrátit se do minulosti a nakouknout do života knižních postav. Kdybych ji někdy ještě uviděla v regálech, určitě bych neváhala a hned bych si ji znovu přečetla. Všem mocinky moc doporučuji přečíst, protože kdo nepřečetl, neví o co přichází.

Jajiinka
30.06.2020 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tady dodatek k sérii Selekce. Kniha Šťastně až navěky je kniha v různých časech z pohledu různých lidí. Kniha je v pevné vazbě a přebal je opět krásny!

Kniha je souhrn vyprávění postav.
V první části knihy je královna Amberly. Vlastně v té době královou ještě nebyla a ani netušila, že by se jí jednou mohla stát. Byla prostě jen čtvrtá, která se zamilovala do prvního.
Další část je věnována princi Maxonovi. O jeho kamarádce, která ho milovala. O tom, že princ Maxon nebyl pán svého osudu, rozhodoval vždy jeho otec.
Další část příběhu nám odhaluje, co dělal Aspen po odchodu Ameriky do paláce a poté jeho službu v paláci. Bojoval o svou starou lásku tak dlouho až potkal novou.
A také část příběhu, kdy Marlee se mohla zaslíbit princi, ale její srdce již patřilo někomu jinému.
Plno dalších bonusových scén a krásné ilustrace.

Tato kniha mě opravdu bavila, příběh postav jsem sice již znala. Ale bylo zajímavé zpětně nahlédnout na již proběhlou situaci, očima někoho jiného. Poznala jsem tak některé lidi i z jiné stránky. Každý si to v hlavě přebírá jinak, než jak to potom ve skutečnosti opravdu vypadá a působí na veřejnost. To ovšem neznamená, že jsou nějaké jejich chyby opodstatněné.
Kniha se mi líbila, díky ní jsem mohla své oblíbené postavy ze série Selekce, poznat ještě blíž . Doslova se do nich vžít.

Luc.i
29.06.2020 5 z 5

Původní triologii jsem četla dvakrát než jsem se dostala k povídkové knížce. Opravdu jsem si užívala vrátit se do svého oblíbeného knižního světa. Povídky se mi líbily všechny a klidně bych si přečetla celý příběh z jiných pohledů.
KRÁLOVNA: Tahle povídka se mi opravdu líbila a zajímal by mě další vývoj vztahu krále a královny.
PRINC: Jelikož je Maxon moje oblíbená knižní postava tak jsem se na jeho pohled hodně těšila a líbilo se mi, že autorka pro jeho pohled vybrala zrovna první setkání s Americou. Čekala jsem sice že nám Maxonův pohled víc odhalí vztahy s otcem ale nebyla jsem zklamaná.
STRÁŽCE: Aspenův pohled se mi líbil asi nejmíň protože mi nepřišlo že bych dostala nějaký nový pohled jako to bylo u ostatních.
MILÁČEK: Tahle povídka byla skvělá a hrozně jsem si oblíbila Cartera takže jsem ráda že jsem si o jejich vztahu mohla přečíst.
Z POHLEDU CELESTY- Tady si myslím že by se daly vybrat jiné části příběhu na to, abychom pochopili lépe ten vývoj její osobnosti. Co mě tady trochu překvapilo byl obrázek Celesty, protože u ostatních se celkem ztotožňovaly s mými představami ale Celestu jsem si představovala úplně jinak.
KOMORNÁ: Nejsem úplně fanda vztahu Lucy a Aspena ale povídka mi přišla zajímavá a obě postavy jsem chápala.
DRUHÉ VÝROČÍ: Tohle byla krásná tečka za příběhem Maxona a Mer. Bylo to hezky napsaná a celkově se mi to moc líbilo.
CO DĚLAJÍ TEĎ: Krátké příběhy finalistek Selekce mě úplně neoslovily ale chápu že nám autorka chtěla nastínit jak Selekce změnila jejich životy.

Celkově se mi knížka moc líbila a čtení jsem si užila. Obrázky byly hezkým zpestřením. Celkově 5/5* a myslím že se k ní vrátím.

Áža707
19.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Takový průměr, některé povídky se mi líbily více a některé mě neoslovily.
Jako ukončení celé série si myslím, že to bylo zajímavé, hlavně dokončení linie všech hrdinek Elity.
U první povídky mě zklamalo, že král Clarkson (první tři knihy) svého otce nesnášel, jak se choval ke své manželce, ale přesto jeho chování nebylo o nic lepší vůči té jeho vlastní a jejich synovi. Očekávala jsem větší vysvětlení.
I u druhé povídky jsem očekávala něco víc, ne jen první setkání, ale i celkové postoje vůči některým Američiným výstřelkům. Maxon by si zasloužil hlubší odhalení jeho osobnosti a jednání.
Obě dvě povídky s Aspenem mě nijak neoslovily a ať už se autorka snaží obhájit jeho postoje a názory jakkoliv, můj se nezměnil ani v poslední knize. A rozhodně mi chybělo vysvětlení části příběhu, kdy při odchodu Americy se objímá s jinou dívkou, i přes to, že Americu nikdy nepřestal milovat?, jak sám tvrdil.
Část s Americou, Celestou i Marlee mě oslovily asi nejvíce a i přesto, že první dva díly Celestu proklínáte, tak nakonec je vám líto, že v "budoucím" životě není.

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Tohle je snad to nejlepší co Kiera Cass mohla napsat aby nám řekla co se děje i s ostatními. Knížku velmi doporučuji.

Juliehalo1
22.05.2020 5 z 5

Tahle kniha byla moc hezká. Má krásnou obálku jako všechny od Kiery. Ostatní pohledy ostatních postav bylo opravdu zajímavé. Tahle kniha na nic nezavazuje, takže se číst nemusí, ale kdo má rád Selekci, tak je to nutnost. Opravdu boží kniha.

Cress
18.05.2020 4 z 5

Pokud se vám líbila Selekce, bude se vám líbit i tohle. Ke každé povídce se vyjádřím odděleně.

Královna - Tahle povídky byla asi moje nejméně oblíbená. Přesto jsem si ji užila. Bylo zajímavé podívat se, jak se Maxonův otec, který se v Selekci nechoval moc dobře, získal srdce Maxonovy matky, která v Selekci působila jako jeho naprostý opak.

Princ - Tahle povídka byla mega sladká a boží. (omluvte moje vyjadřování, ale jinak to nejde) Určitě bych si ráda přečetla i další povídky z Maxonova pohledu.

Miláček - Marlee jsem si zamilovala a tuhle povídku taky. Za mě nejlepší ze všech povídek. Klidně bych brala celou Selekci z Marleena (jak se to jméno skloňuje?) pohledu.

Strážce - Aspena nemám zrovna v lásce. Povídka nebyla špatná, ale Aspen jako hl. hrdina mi moc nevyhovoval.

Komorná - Tahle povídka byla opět skvělá.

Druhé výročí - Takové milé uzavření Selekce (původní trilogie).

Z pohledu Celesty - Tahle povídka je z doby, kdy se Celesta nechovala moc dobře a bylo zajímavé vidět, co ji k tomu vedlo.

Co dělají teď? - Krátké povídky o ostatních dívkách z Elity. Bylo fajn vidět, jak dopadly a jestli našly svoje šťastně až navěky.

Gilnien
16.05.2020 3 z 5

Ale jo, není to špatné. Ale příběhy jsou jen maličko naťuknuté, rozhodně nepřináší odpovědi a všechny otázky.

Alex.rrr
13.05.2020 3 z 5

Řekla bych, že se jedná spíš o doplňkovou knihu, jak můžeme příběh vidět očima druhých. Nebylo to špatné, zase na druhou stranu mě nebavilo, byť kniha se skvěle četla, že vím stejně jak to dopadne.

Veronikados
05.05.2020 4 z 5

Kniha byla odpočinková, krásné doplnění k trilogii Selekce, naštěstí se vůbec netýká Dcery a Koruny. Je to povídková četba, čte se krásně, v knize jsou v hlavní roli postavy Maxona, Marlee, Amberly v době její selekci a další. Doporučuji, velmi. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

Miliamka
28.03.2020 5 z 5

Parádní zakončení výborné série. Ráda jsem si přečetla pohled z jiné strany na nejrůznější situace.

Tereziee
17.03.2020 4 z 5

Krásný doplněk k sérii. Pohled jiných postav na příběh byl osvěžující. Nejvíc se mi libila povídka o Marlee, to byla vždycky moje oblíbenkyně. A jen škoda, že některé postavy nedostaly více prostoru v samotné sérii, třeba královna.

Ivet1990
16.03.2020 5 z 5

tento díl jsem chtěla číst hnedka jak jsem dočetla tří díle selekce, ale nebyla jsem si jistá jestli v tom díle nejsou zahrnuty i poslední dva díly. Abych pravdu řekla tak tento díl byl úplně nejlepší. Díky tomuto dílu sem se mohla na předchozí děj kouknout i z jiných pohledů postav a hodně se toho, také vyjasnilo. I když tento díl je poskládaný z povídek a každá povídka je z pohledu jiné postavy, tak jsem toho názoru, že každá povídka měla své kouzlo. Určitě doporučuji si tento díl přečíst hned po díle první ještě před díly dcera a koruna

Kristulda
07.02.2020 5 z 5

Zajímavý nápad doplnit serii o tuto knihu.

mysik612
05.01.2020

Teď bych ocenila další takovou knihu o ostatních hrdinech. Musela by mít alespoň 1000 stran.

DreamerX9
31.12.2019 4 z 5

Tahle kniha byla skvělým doplňkem k serii a na některé postavy mi změnila pohled. Doporučuji všem mdo jste četl Selekci :)

ivousekk
13.12.2019 4 z 5

Na to, ze nemam povidkove knihy prilis v oblibe, to bylo bezva. Povidky dokreslily a dovysvetlily spoustu veci, ktere by jinak nebyly tak zrejme.

TeriLin1111
22.11.2019 5 z 5

Tato kniha je skvělá, hrozně se mi líbí nápad napsat úryvky z pohledů jiných postav. Za mně skvělá povídková kniha